Autor Tema: 4x4 zašto se tu lome koplja  (Posjeta: 30049 vremena)

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #60 u: 06. 11. 2015. 17:46:28 »
Kod nas pick-up 4x4 ide pod teretno a ne terensko.
Nikad nas Australija nece stici  hao

U pravu si Pepi! Nisu ni blizu a kamoli stići. A di su im specijalke "Za vlastite potrebe". Nemaju niti jednod jedinog na cijelom kontinetu. Bleso do blesana su ti Aussie, znam ih, živio sam tamo.
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #61 u: 06. 11. 2015. 18:23:02 »
Tak je ,tak je ovi nasi su zakon  happi , moramo ih hvalit ipak su nasi. Mi nemamo tak puno reganih terenaca ali zato imamo cestaaa za terence.

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #62 u: 06. 11. 2015. 19:32:52 »
Tak je ,tak je ovi nasi su zakon  happi , moramo ih hvalit ipak su nasi. Mi nemamo tak puno reganih terenaca ali zato imamo cestaaa za terence.

OK kolega Pepi - možeš li mi ti ili netko drugi objasniti što je to "Za vlastite potrebe". Neko mi je to pokušao objasniti ali ništa nisam razumio. Znam da sam malo spor (u glavi) ali ako mi se lijepo objasni i da dovoljno vremena i više puta ponovi, koji put "ukopčam".
Također znam da ovo nije tema za 4X4 ili 4WD ali je i ovo (close enough) na temu auta.
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #63 u: 06. 11. 2015. 19:51:57 »
Ja nazalost nemogu kolega MladenP , ne zivim stalno u HR ali imam registrirano vozilo i dok se redovito produzije registracija OK ali ako se privremeno odjavljuje izgubi se pola dana a za ponovnu registraciju i malo vise. Proizvede se se gomila papira koju nitko ne cita , moj zakljucak je da je sistem slozen kako bi sve vrtilo oko administracije ( valjda da bi opravdali svoju prekobrojnost) pa onda ni ne cude koje kakvi biseri .

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #64 u: 12. 11. 2015. 16:20:01 »
Prijevoz za osobne potrebe je nekomercijalni prijevoz osoba ili tereta koji nenaplatno obavlja fizička osoba isključivo za vlastite potrebe, odnosno za potrebe članova/članica svoje uže obitelji, vozilom koje ima u vlasništvu ili koje koristi na temelju ugovora o zakupu/leasingu i kojim osobno upravlja ili vozilom upravlja član/članica njegove uže obitelji.

Za laike: možeš vozit teretno ili vozilo za prijevoz putnika za nekomercijalni prijevoz. Za vlastitu upotrebu. Što znači da odpadaju licencije, dozvole, periodični pregledi, stručna sprema itd..... sve što je potrebno za upotrebu istog vozila za komerciajlne namjene nije potrebno za osobne potrebe. Osim vozačke odgovarajuče kategorije naravno.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #65 u: 12. 11. 2015. 22:13:19 »
Mozes li onda kupiti i korisiti posten 4WD za te razloge?

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #66 u: 13. 11. 2015. 10:30:42 »
ja neznam kod nas i nema već merc g klasa ima još i wrangler ovo sve ostalo je zali bože

dole kod vas ima još landcruiser 70 i neznam kakvih sve patrola imaju

ali sve i jedan se mora barem malo sredit da bi to bilo to

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #67 u: 13. 11. 2015. 10:54:34 »
 Ako malo guglas onda vidis da su prijevoz za osobne potrebe i prijevoz za vlastite potrebe  dva razlicita pojma i razlicito se tumace.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #68 u: 16. 11. 2015. 08:21:02 »
Za vlastite potrebe je za pravna lica, za osobne potrebe je za fizička lica. Za vlastite potrebe može biti komercialni prijevoz za osobne isključivo nekomercijalni.

Mozes li onda kupiti i korisiti posten 4WD za te razloge?
Nema potrebe, kupiš i voziš kao osobno vozilo. Ovo je u prvom redu mišljeno za teretna vozila i vozila sa više od 9 sjedala. Mada se može koristiti i kombi ili osobno vozilo u te svrhe. Ali više za pravna lica nego za fizička.

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #69 u: 17. 11. 2015. 13:23:57 »
Za vlastite potrebe je za pravna lica, za osobne potrebe je za fizička lica. Za vlastite potrebe može biti komercialni prijevoz za osobne isključivo nekomercijalni.

Mozes li onda kupiti i korisiti posten 4WD za te razloge?
Nema potrebe, kupiš i voziš kao osobno vozilo. Ovo je u prvom redu mišljeno za teretna vozila i vozila sa više od 9 sjedala. Mada se može koristiti i kombi ili osobno vozilo u te svrhe. Ali više za pravna lica nego za fizička.

Predajem se, ništa ne rezumijem.
Ali nisam kriv - predugo sam živio vani i još se mentalno ne mogu ukopčati da prihvatim te načine kontrole pojedinaca i unaprijed zahtjevanje naznaka za što će se koristiti vozilo.
Meni je (bilo) normalno da nitko nema pravo njuškati što ja radim sa svojim autom. Ako ću otići na areodrom i pokupiti Gorana i njegovu ženu i brdo kufera kao prijatelj bez ikakve naplate to je moja stvar i niko me ne hvata za grlo ali ako imam namjeru naplaćivati takvu uslugu onda ću auto registrirati kao komercijalno i zaradu prijaviti poreznom.
Ako me uhvate da naplačujem a ne plačam porez onda ću najebati da će to biti za okolinu kolosalna revija a za mene godine plakanja kad mi porezno zajaši na svaki dollar zarade dok otplatim kaznu koja može biti i deeesetke tisuća dollara. Znaći moj je izbor biti pošten ili rizikirati te nema potrebe ljepljenja naljepnica po vratima auta. A mentalitet Australaca je takav da za sve što plačaju traže račun. Ako nema računa male su šanse da će sjesti u auto i velike šanse da će te prijaviti.
I sve funkionira kako treba a da ima pametnjakovića koji misle da će se provući neprimjećeni - ima ih. I onda kad u tisku pročitaš da su uhvatili ilegalnog taksistu ili prevoznika i kolike su novčane kazne brzo te prođe volja da se uključiš u tu vrstu poslovanja.
I mislim da smo završili sa temom "Za vlastite potrebe". Ja sam bio malkice glup ili naivan kad sam načeo ovu temu a topic je 4X4.
Žao mi je i ispričavam se radi toga.
S poštovanjem MladenP     
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #70 u: 17. 11. 2015. 15:07:09 »
Nekad smo na kamionima i kamionetima imali naljepnice : TAD Bjelovar , 5.Maj Bjelovar, Tomo Vinkovic , Fenor , Sirela ,Franck, PPK,Tehnogradnja,Intermont .... Dalma ,Jadrantekstil,Jugovinil,Bagat, Kidric,Plodine,Zadranka ,Dalmacija........ Da te ne zamaram MladenP. jos stotine slicnih naljepnica ..Eeeeee hebes to !  Danas imamo milion ljudi manje zaposleno i pola miliona nezaposlenih. Ali imamo druge naljepnice na kamionoima - Prijevoz za vlastite potrebe - i -Prijevoz u pm !
 Meni bas lezi pisamnje u off topic  ;D , nek admin zbrise  zagi
 

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #71 u: 30. 11. 2015. 07:35:36 »
Nekad smo na kamionima i kamionetima imali naljepnice : TAD Bjelovar , 5.Maj Bjelovar, Tomo Vinkovic , Fenor , Sirela ,Franck, PPK,Tehnogradnja,Intermont ...
I to je baš to o čemu je govora. Prijevoz za vlastite potrebe.
Da pojednostavim:
Imam firmu ili obrt a nije registrovana za prijevozne usluge a potreban mi je prijevoz, bilo za teret (kamion) ili za osobe (autobus). Da ne bi placao drugima kupim vlastiti kamion ili autobus. Ali sa njima ne smijem nuditi usluge prijevoza drugima.
Primjer: Imam turističku agenciju i organizujem izlete. Da ne bi plaćao prijevoz drugima, kupim vlastiti autobus ali sa njim smijem obavljati isključivo za svoju firmu.
Primjer 2: Imam pilanu i kupujem, prodajem i razvozim drvo. Da ne bi placao prijevoz drugima kupim vlastiti kamion. Ali sa njim smijem voziti izključivo za svoju firmu.
Ovo mislim da je svakom jasno. Jednostavnije ne ide.


Online dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #72 u: 30. 11. 2015. 13:48:45 »
Najbolje je ovako:

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #73 u: 30. 11. 2015. 15:46:45 »
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #74 u: 30. 11. 2015. 16:56:51 »
 dois dois