Autor Tema: MERCEDES 300 GD  (Posjeta: 18316 vremena)

Offline Radnic

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #15 u: 10. 03. 2010. 19:42:52 »
 Ova vikendica sto vidis na slici je navrh brijega...brijeg, neasfaltirani put, uzbrdica, neocisceni snijeg, kupres, mercedes...e sad zbroji 2+2. Ja neznam što si ti vozio (17 litara dizela????? o božee!)al ako si ga zaista vozio  onda si jedina osoba koja tvrdi da se ova vozila neopravdano upotrebljavaju u desetke država u vojne svrhe, a i uvjeren sam da ga nebi prodavao nikad! On je zaista rijetkost na nasim cestama a onaj ko ga ima cuva ga ko oci u glavi. Ja iz osobnog iskustva znam u kojim uvjetima se ovo vozilo kretalo, i bas suprotno od tvoje tvrdnje ovo vozilo NIKAKO, dakle NIKAKO nije za ceste, jer je spor i trom! . Neznam za ove "novije modele" kakva ja kvaliteta ali ovaj je 87' godiste radi ko sat a o kvarovima ne treba govorit..on zasigirno moze radit jos 20 godina ako se primjereno održava! Nije da "svak svog konja hvali" imam i neku prefarbanu toyotu 4x4 pickup sto ga je UN vozao a koristi mi za polje, vinograd i maslinike..ni u cem nisam impresioniran za razliku od doticnog.
« Zadnja izmjena: 10. 03. 2010. 20:51:32 od Radnic »

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #16 u: 10. 03. 2010. 19:51:33 »
Ja vozio  kratkog  i dugog   Puch-g(to ti je isto)  nije me mučila potrošnja jel je od firme ;D
kratki je spretniji za veranje i teren ko i kod svih terenaca!
E sad ja bi rađe dugog jel  su večinom reg. na sedam osoba(velka familija i možeš vozit do lovišta svašta puno )  i nije da su samo da stoje pred vikendicom (kolega je to malo extremno napisal  sigurno sad ima nekog japanca   ;D zagi)po blatu rade čuda sa dobrim gumama i ako znaš  sa svim silnim reduktorima i šperama  uključiš ih  na vrijeme to je kralj blata!
Ovo za međuosovinski razmak stoji a za visoko težište ne ja sam forsirao koje kakva nasipe i u nijednom trenutku nisam imao problema sa bočnim naginjanjem/prevrtanjem zagi

  
Hey Joe

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #17 u: 10. 03. 2010. 22:01:35 »
 Jatagan ja mislim da ti nemaš veze sa ovakvim STROJEM,i daj reci kad i gdje se taj auto preokrenuo ,ajde daj ne lupetaj.Sory možda grubo zvuči ali je tako,može se svaki prevrnuti ali u nekim off roadu ,extremnim situacijama.Točno je da taj auto malo više troši jel važe cca 2500 kg ali budi siguran da taj auto nije izmišljen u Indokini ili nekoj bezveznoj zemlji ,nego su ga napravili stručnjaci i to pravi.Ovaj 300 gd je malo ljeniji ali zato u završnici ima i snagu i brzinu,start je malo slabiji-ali to je pravi ÐIP a ne gradski šminker,iako bi se ovi noviji mogli upotrebiti za i gdje hočeš-meni osobno ovaj stari je bolji po meni radi ondašnjih materijala-bolji i kvalitetniji materijal.Nema toliko čipova ,kompjutor nema -čista klasika ,a to je za đip najbolje.Ima puno stvari koje ,možda a i sigurno drugi nemaju.Kako je gore rečeno-švabo je švabo i tu priča završava.Eto to je to ako hočeš i možeš do njega -pravi izbor je ON. Pozdrav DEDA M... z14

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #18 u: 10. 03. 2010. 22:40:28 »
Cujte gospodo, da G Model ili Puch trosi, pa trosi kao sve i jedan terenac te kilaze, ali ne radi se on za djabe od 1979 i u raznim OS cini svoju duznos dan danas. Terenac kojeg koristi najmanje 10 OS na svijetu, nije sigurno neko sranje i ako njihovim uslovima zadovoljava, kamoli nece nama lovcima. Da je skupu, je i to kako, ali je klasa za sebe. Tocka!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #19 u: 10. 03. 2010. 22:41:15 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
« Zadnja izmjena: 10. 03. 2010. 22:51:09 od Macak »

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #20 u: 10. 03. 2010. 23:45:09 »
Ja vozio 240 GD i odlučio da ću zasigurno kupit tak nešto kad ću kupovati đip za lov. Predobra stvar!

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #21 u: 11. 03. 2010. 09:13:35 »
Kada bi birao neko takvo vozilo i ima para na raspolaganju bila bi to G klasa ili Landrover Defender... Ima još koji dobri, ali ova dva su mi tenkovi ludiloo

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #22 u: 11. 03. 2010. 09:56:31 »
Dobro kada ste se svi tako ispričali .. AUTO je ok .. Sori ali niko ne priča šta ono viri u vikendici a vidi se kroz vrata.. HE HE.....

Mislim da je to zanimljivije.. ili? ref

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #23 u: 11. 03. 2010. 10:54:15 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.

Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.
Imam upalu volje.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #24 u: 11. 03. 2010. 12:33:32 »


Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.
[/quote]

Slažem se al nevolim te petake nikako, 320 cdi uvijek ispred
Ćaća viče mater plače!

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #25 u: 11. 03. 2010. 19:25:18 »
Prvo sta sam procitao u ovoj temi bilo je "nasa iskustva i misljenja o ovom ljepotanu" i sad sam
ja kriv sto moje iskustvo sa ovim autom nije kao vecine vas.Potrosnja mu je min.15 lit.na100km.
Spor je ubij boze.A u mokrom snijegu na Kupresu ma nemam vam sta pricati katastrofa.Kad se vozi of road prvo sta puca su krizici na kardanima itd.Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #26 u: 11. 03. 2010. 19:29:01 »
Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.
Bog vozi Mercedes d1 hao hao hao hao
« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010. 18:47:09 od nitroexpress »

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #27 u: 11. 03. 2010. 19:35:10 »
Evo ovo potvtdjuje moje misljenje da puno ljudi pada na marku a placeno dobiveno malo koga
interesira pa nek vam bude.Pozdrav

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #28 u: 11. 03. 2010. 20:46:47 »
Dobro večer svima -evo samo par riječi pa da i to završimo-ja sam iznio ono što sam čuo i nešto vidio i vozio sam malo taj auto-đip.Ma njie to neka startna mašina ali je luda ,kuda se sve penje i koje kosine savladava ,čak da priznam da mi je bila prisutna i nelagoda kada me je vlasnik vozio i kuda me je sve profurao-jel nisam se tako još vozio ,priznajem.Nisam se da velim usrao ,jel nisam baš tako bojažljiv i znam da si čovac neče iči slupati đip radi meneali je bilo grdih nekoliko situacuja kada sam se čvrsto držao i oduševio me -a imao je samo obične zimske gume i to još polovne .Dalje vam neznam jel nemam taj auto ali....,da mogu kupujem ga odma .Velim nije brz ali je živahan za svoju tonažu ,rupe ne osjetiš penje se na rinzol cca 20 cm.onako od šale sa cca 40 km. bez nekih skakanja i lupanja.To je bio 2.5 t.d. ,kratki i oduševio me,samo otraga se osjeti da je kratki.Nadam se da se niko nije uvrijedio radi mog texta ,možda malo oštro aki....,to je đip za sve ,naročito ovi novi-možeš u crkvu ,u ambasadu ,na polje i u lov ,naravno,treba ga pomali čuvati od grebanja jel bi to bio grijeh -zar ne.Pozdrav svima -DEDA  M.... z14

Offline boro729

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #29 u: 11. 03. 2010. 22:08:10 »
ovako....
imam dva komada...tj. jedan je moj a drugi od starog....
300d i 300td....nikad ali nikad nisam ostao na terenu s njima....po snijegu,blatu

moj je kratki cabrio i ovo ljeto sam napravio restauraciju (limarija,koza,lakiranje) pa vise nije za lov a ovaj od starog (dugacki) je malo preskup za lov tako da smo osudeni uzeti barem jednu toyotu hilux da imamo dzipa za lov :D

jedno vrijeme smo i stari,buraz i ja imali po jednog(vjerojatno znate da je zenska strana kuce poludjela :) )
i tvrdim iz iskustva da nema boljeg auta za teren....a probao sam stvarno svasta vozit...

potrosnja na 300d je nekih 13l do 17l a ovaj 300td dugacki od 17l do 25l....djelovi su brutalno skupi ali svaki sport kosta...

za teren je puno bolji kratki zbog meduosovinskog razmaka ali ako nas pet lovaca ide nije bas da ima mjesta


usporedivati sa ovim SUV-ovima stvarno nema smisla jer je to kao da usporedujes traktor i osobni auto

ps. ako kome treba imam broj od covjeka iz varazdina koji ima najvise djelova za njih

2jatagan: usporedivati toyotu land cruiser i ML-a je glupost...prva i jedina stvar je da toyota ima sasiju a ML samonosivu karoseriju(kao auto)...jedini od tih gradskih "dzipova" koji ima sasiju je kia sorento (ako mi nevjerujes progooglaj)
Vozio sam svasta i u obitelji smo imali svasta od dzipova (suzuki samurai,mazda b2500,pajero,navara 3 verzije g klase) i svaki od tih auta ima prednosti i mane ali definitivno najbolji kompromis ima G klasa..
oprosti ali ocito bas i nemas iskustva s ovim vozilom tako da nisi bas kompetentan u iznosenju svog misljenja
i jos samo jedno land cruiser 100-ka je oko 100.000 eur kao i cijena nove G klase
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 22:15:54 od boro729 »