Autor Tema: MERCEDES 300 GD  (Posjeta: 18315 vremena)

Offline boro729

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #30 u: 11. 03. 2010. 22:13:10 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Offline Radnic

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #31 u: 11. 03. 2010. 22:31:19 »
Prvo sta sam procitao u ovoj temi bilo je "nasa iskustva i misljenja o ovom ljepotanu" i sad sam
ja kriv sto moje iskustvo sa ovim autom nije kao vecine vas.Potrosnja mu je min.15 lit.na100km.
Spor je ubij boze.A u mokrom snijegu na Kupresu ma nemam vam sta pricati katastrofa.Kad se vozi of road prvo sta puca su krizici na kardanima itd.Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.

Nitko nije rekao da si kriv kolega, imaš svoje mišljenje i uvaženo je ali po tvom predhodnom tekstu ispada da je to vozilo TREBALO UTOPITI za "izvrsnu" ponudu od 10 000 €, što drugim riječima znači da je vozilo neekonomično, neiskoristivo i nekvalitetno. To je definitvno ubolo oči mene i očito još neke pa sam morao prokomentirati. Nisu svačiji apetiti isti možda su tvoji jednaki Kerumovim pa bi tek sjeo i provozao Hummera ili bi pak kupio ssang yong musso pa bi ga hvalio da vrijedi više od svog imena... U svakom slučaju cilj ovog topika i je taj da svatko napiše svoja iskustva...a moje potvrđuje ono pravilo "Koliko platiš toliko češ i dobit"! Zdrav mi bio kolega z10
« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010. 00:13:27 od Radnic »

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #32 u: 11. 03. 2010. 22:54:05 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
E jebiga sad če ispast da ja sve imam i sve sam vozio ;D
Ali imao sam Audi 100 2.3 sa plinom k-jetronic i nije bilo nikakvih problem(možda kod mečke g ima ne bi znao) čak je bio jefintiniji za ugradnju od ovih novijih direktnih ubrizgavanja jel mu nije potreban dozator plina i još neki dodaci ( prije 10 godina bilo oko 1300-1400kn)  
A dozator plina nije potreban jel je kod ovih sustava plin nije išao preko direktnog ubrizgavanj nego preko usisne grane sa zrakom(nešto slično ko kod automobila sa rasplinjačom)
Ovo sve pišem iz razloga okretnog momenta koji se vjerovali ili ne podiže za 4-6%(a snaga u ks pada 8-10% kod ove vrste ugradnje a preko direknog ubrizgavanja samo 2-3% )   radi karakteristika plina kao goriva tako da vozne karakteristike na terenu ostaju približno iste jel je na terenu bitan okretni moment!
A u ovom je motoru moment negdje 180-190 NM što je stvarno malo za težinu automobila ko što kaže kolega  !
P.S
Družim sa sa plinom 20-tak godina zato znam ove podatke zagi
Hey Joe

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #33 u: 11. 03. 2010. 23:11:24 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #34 u: 11. 03. 2010. 23:40:05 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč
E sad sam se sjeto koji bi bili problemi uf
Ako kod ugradnje nije ugrađen "stabilizator lera" koji otvara protočnik zraka"luft meser" ::) ::))
Protočnik funkcionira da otvara ventil(mehanički na principu vage sa jedne stane težina a sa druge pritisak pumpe)dok se vozi na benzin to finkcionira veči pritisak više zraka manji manje!
E a kad se prebaci na plin onda "einspritz" pumpa ne radi i nema pritiska pa je ventil zatvoren pa treba na presostat pumpe ugraditi neki taj stabilizator koji vrši pritisak umjesto pumpe da bi ventil imo podatak da je pod pritiskom/tlakom!
E sad to je sve mehanički sistem a ne ko danas elektronoka!!
Postoje K - jetronic(bmw) i KE - jetronic  (audi) a za mečku neznam !!!
Eto malo sam se sjetio mladosti kad sam bio hobi -meghaničar ;D i neču vas više zamarat zagi
Hey Joe

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #35 u: 12. 03. 2010. 00:22:06 »

[/quote]
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
[/quote]

Boro729 mi se znamo ččč ččč  Dvorana ovo ono ččč

Ćaća viče mater plače!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #36 u: 12. 03. 2010. 07:54:46 »
Sada ste se izgleda raspisali o benzincu kao potrošaču -kakva su još iskustva sa potrošnjom dizelaša na otvorenom i na terenu .Ako imate saznanja napišite-DEDA M.... z14

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #37 u: 12. 03. 2010. 08:20:38 »
Iz osobnog iskustva Puch G 290 TD je negdi oko 10 litara, 70% otvorene ceste 30% grad, na terenu 20-25 litara može i više zavisi kakav teren i ko je vozač  ;D za stari 240 D priajtelj mi kaže da troši ko poplava a ono što sam ja provao ne ide s mjesta.
Imam upalu volje.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #38 u: 12. 03. 2010. 08:24:26 »
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč

Ma ugradi se plin na K-jetronic ali nije to to, u večini slučajeva kod detonacije strada klapna mjerača zraka jer i ako ugradiš odušni ventil tlak detonacije je pre velik pa bi trebala bar dva do tri ventila što niko ne stavlja, šprice počmu kapati obično nakon godinu dvije na plinu ...
Imam upalu volje.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #39 u: 12. 03. 2010. 08:26:26 »


Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.

Slažem se al nevolim te petake nikako, 320 cdi uvijek ispred
[/quote]

Samo sto ti je 320 cdi, i 270 cdi nemas ih ispod 1999 godine a pogledaj koliko je taj novaca da te glava zaboli. Sigurno je dobar terenac medju boljima sto se tice svega,ima sasiju da je nema niti jedan terenac.To sto trosi trosi svaki terenac i nissan patrol 2.8 td trosi 18 litara. Nisu ga dzaba vojska i policija vozili i dalje ga jos voze.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #40 u: 12. 03. 2010. 09:27:25 »
Ma j...š auto ako na njemu ne piše ACHTUNG! hao hao hao zagi

Offline boro729

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #41 u: 12. 03. 2010. 10:56:02 »
Ma zato sam i napisao da rijetko idu ruku pod ruku... Detonacije su najveci problem i vrlo lako klapna strada..

Po meni je za teren idealan diesel..ne znam mozda sam navikao  ali nekako mi djeluje pouzdanije..ne znam..to je valjda samo moje misljenje



Offline boro729

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #42 u: 12. 03. 2010. 11:03:20 »

imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
[/quote]

Boro729 mi se znamo ččč ččč  Dvorana ovo ono ččč


[/quote]
makarska ovo ono..ha? 10000 patrona godisnje i tako to? :D

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #43 u: 12. 03. 2010. 12:32:22 »
nego kako i nije 10000 nego 12 13 a ove godine će bit 15 ;D ;D ;D

Za ovo imate "zafrkancije forumaša"  ako nastavite gumica
« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010. 15:54:54 od Neno »
Ćaća viče mater plače!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: MERCEDES 300 GD
« Odgovori #44 u: 15. 04. 2010. 22:28:09 »
ETO i ja nabavio svojeg prvog terenca ,nakon dosta natezanja i ostalih sranja-nabavio sam mercedesa g  ,motor 2.5. t.d. kratki u poprilično dobrom stanju.Za sada potrošnja na otvorenom 10 lit. mješano sa malo težom nogom i više gradska vožnja 12 lit.-mislim da je to normalno za te teške aute.Za sada sam zadovoljan -dokle ,vidičemo - pozdrav DEDA  M..... zagi