Autor Tema: Nissan Pathfinder  (Posjeta: 22669 vremena)

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #60 u: 14. 12. 2012. 21:18:53 »
Znaci on ili toyota Land Cruser
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #61 u: 14. 12. 2012. 21:20:48 »
Je u pravu si ajde otvorimo tu temu i znalci nek sve lipo razjasne.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #62 u: 05. 01. 2013. 17:18:47 »
Jel otvorena nova tema ?
Gogo

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #63 u: 05. 01. 2013. 17:47:16 »
Otvorena je tema,samo problem je sto pisu ljudi koji nemaju iskustva,pa onda tema ode ko zna gdje,o getribama i prijenosu i koji je najbolji suv.A pravu informaciju nedobijes o ovom vozilu.
Morat cu u kuce koje posjeduju ova vozila pa provaj svakog i odluci sto ces kupiti.
E da je vrimena,bilo bi dobro...
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #64 u: 05. 01. 2013. 18:01:56 »
pa sta ces kad odmah idemo u detalje  hao al kad pogledamo realno auto koje se pravi u spaniji sa francuskim motorom i nemoze bit nesto narocito  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #65 u: 05. 01. 2013. 18:09:07 »
Pa dobro danas se malo koje auto pravi u svojoj maticnoj drzavi,to je i pticama na grani vise jasno zasto.E sad iz sveg tog treba izvuc nesto najbolje.Nepravu se vise aute kao nekad,da ih vozi se cili zivot,ali  tako je.
Ja zato i pitam ljude ode koji su lovci iz sve te gomile plastike i nekvalitete sto kupiti da barem donekle budes zadovoljan.
A ode oko mene svi vicu uzmi polovnog Patrola,a koce znat mozda su i u pravu.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #66 u: 05. 01. 2013. 18:23:26 »
to da su stara auta bila bolja od ovih danas je prica za malu djecu ,
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #67 u: 05. 01. 2013. 21:28:49 »
Stari nisu bolji automobili ali su bolji terenci. Pravih terenaca gotovo da više nema. Ostalo jih je još možda 3-4 na tržištu. Za koju godinu ode i to.

u mom novom rangeru se pogon na sva cetri moze ukljucit i do 120 nasat sto neznaci da se smije koristit na asfaltu , slicna stvar i sa pathfinderom ima primitivan pogon i 4x4 je samo za off road ne za asfalt inace ode ....

 Pathfinder ima napredan, softiciran i elektronski upravljan pogon ALL MODE 4x4. Ima funkcije 2WD, AUTO, 4H in 4L.
U AUTO sam bira koliko snage poslati kojoj osovini, od 100 na zadnjoj do 50/50. Večina ima i blokadu zadnjeg diferencijala ograničene snage 70% koja se pali kad uključimo 4L. Motor je isti kao kod navare.
Pathfinder je je terenac kojim možemo u operu ili na teren. Koliko mu to njegovi gabariti i slabi ulazni i izlazni uglovi dozvoljavaju.
Ima i sve 4 spiralne opruge što ga čini boljim od navare i rangera koji imaju pozadi federplate.

Stari pathfinder ima centralni diferencijal, reduktor, šasiju, LSD 40% pozadi. Napred nezavisno vješanje, pozadi kruta osovina, sve 4 spiralne opruge.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #68 u: 05. 01. 2013. 21:35:20 »
Znaci po tebi bolje opcija od navare
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #69 u: 05. 01. 2013. 21:57:57 »
Ranger, toyota hilux, mazda BT-50 i navara su primarno radne mašine i tome prilagođeni. Praznom navarom na terenu nečeš daleko stiči. Ako ne trebaš takav avto bit češ razočaran, ako ga trebaš, zlata vrijedi. Pathfinder je limuzina i terenac u jednom. Terenska kombilimuzina bi bio pravi izraz. Na terenu su dobri ali i limitarani zbog svojih gabarita. Iza zadnje osovine ima još najmanje metar karoserije.
Pa dobro danas se malo koje auto pravi u svojoj maticnoj drzavi,to je i pticama na grani vise jasno zasto.
Jako malo, a i ako se prave onda su sastavljeni iz dijelova koji se prave svugdje. ponajviše kina i tajvan.
Ford ranger se proizvodi recimo Rayong (Tajland), Buenos Aires (Argentina), Silverton (Južna Afrika).


A ode oko mene svi vicu uzmi polovnog Patrola,a koce znat mozda su i u pravu.

Dobar savjet. Ako imaš u planu više terena svakako bolji izbor od pathfindera. Pathfinder je više gosposki terenac, kao  jeep GC recimo. Patrol je manje limuzine ali puno više terenca.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #70 u: 05. 01. 2013. 22:01:42 »
federplata je stara tehnika al namjestit auto koji moze jos natovarit 1 t nazad i vozit po terenu neide bez federplate za neku razumnu cijenu a sto se tice prohodnosti i visine pozadi cvrsto povezana zadnja osovina ima prednostina terenu u odnosu na ovu moderniju tehniku a sto se tice ove elektronike i samostalnog doziranja do 50/50   to nesmatram dobrom metodo vec jeftin tehnikom kojom proozvodjaci simuliraju nesto sto auto u stvari nemoze ...
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #71 u: 05. 01. 2013. 22:17:40 »
pathfinder i napredan pogon 4x4  uf jel tu nisan nekom prodaje muda za bubrege ovom elektronikom , jos jedan u redu nekih 4x4 sto se nesmiju vozit stalno sa pogonom na sva cetri tocka , za cijenu ovog auta je to smijesno ....
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #72 u: 05. 01. 2013. 23:27:56 »
Poštovani kolega, da bi mogli neku stvar komentarisati, faliti ili pljuvati po njoj, potrebno je tu stvar najprije poznavati.
Nissanov all mode i Xtrail spadaju među napredne pogone. Očito ti nije poznato šta znači Nissan u svijetu terenaca.
Tko tvrdi da se pathfinder ne može vozit stalno u 4X4?
Zašto je napredan? Zato što režim pogona bira sam ili možemo to činit ručno. Na terenu možemo ručno birat 4x4 + blokada u 50/50 kao svaki drugi klasični terenac. Na cesti preuzima kontrolu kompjuter a imamo i mogučnost ručnog izbora kao na terenu. Čak kontroliše i spuštanje na skliskim podlogama i koči umjesto vozača.
Uostalom zašto bi terenac morao imat stalni 4x4 na suhoj cesti? Zato da troši nekoliko litara goriva više. Puno terenaca koji spadaju u sam vrh nema fultime nego partime pogon. Na terenu nema nikakve razlike, samo su na cesti u nekim situacijama bolji fulltime ali zato troše više goriva i guma.

Federplate su prevaziđene i ne mogu se mjerit spiralnim oprugama. Krajem 80 godina svi su prešli sa federplata na spiralne opruge. Defender, wrangler, patrol, suzuki samurai............danas nema više terenaca sa federplatama jer je to zastarjelo. Imaju jih još jedino pickapovi i to samo pozadi radi tereta.
Pathfinder ima pozadi kruti most kao svi klasični terenci. Ali nije pathfinder pravljen da bude klasični terenac za to ima Patrol. Sve jače firme koje prave terence imaju u ponudi klasični terenac i "terenac" za gospodu. Jeep ima wrangler, Cherokee i GC. Nissan ima Patrol, terano i pathfinder. Landrover ima defender, discovery i range rover. Suzuki ima jimny, vitaru i grand vitaru. ITD. Nije sve pravljeno da bude pravi terenac. Tko još uopče treba pravi terenac? Vrlo malo ljudi. 90 % ljudi če sve svoje potrebe zadovoljiti več sa "terencem" koji su puno bolji automobili od klasičnih terenaca i dok mogu svijim če naprednim pogonima smazat klasične terence kao od šale u svemu. Osim na teškom terenu, to je jedina prednost klasičnog terenca.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #73 u: 06. 01. 2013. 00:01:31 »
jos jedan u redu nekih 4x4 sto se nesmiju vozit stalno sa pogonom na sva cetri tocka , za cijenu ovog auta je to smijesno ....

Kolega izvoli pročitati, ako ne vjeruješ meni:

"Automatski mjenjač je prava opcija uz stalni pogon 4x4, koji osigurava uvjerljivu stabilnost, kakva de ne bi očekivala od golemog i masivnog terenca."
http://www.autoportal.hr/index.php/testc/1071

Mada ne znam zašto si toliko zapeo za stalni 4x4. Ja ga ne bi ni da mi ga plate.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Nissan Pathfinder
« Odgovori #74 u: 06. 01. 2013. 07:49:50 »
a koliko je to u % naprijed nazad kod stalnog 4x4
Mihi est compositum in Taberna Mori