Autor Tema: Suzuki Vitara  (Posjeta: 79148 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #30 u: 19. 03. 2010. 19:39:48 »
E to mi je drago,trebao bi i kolega Nazime ovo da procita

Pročitao sam i nemam riječi. Svaka čast kad ide.
U tom slučaju vas dvojica napišite dopis u Suzuki pa im objasnite da su u krivu kad ne preporučaju vožnju po suhoj i tvrdoj podlozi sa uključenim 4x4 pogonom, a pogotovo za uključenim reduktorom.
Možete napisati dopis i proizvođačima terenskih vozila koji na svoje aute ugrađuju permanentni pogon na 4 kotača + što imaju 4H i LO , jer im je to nepotrebno i stvara im dodatni trošak pri proizvodnji.

Offline dejalovac

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #31 u: 19. 03. 2010. 23:34:24 »
Samo neznam sta ti to znaci sa ukljucenim reduktorom,to mi malo pojasni posto sam ja glup,znam samo da vitara ima ukljucene sve cetiri i sve cetiri spore a to mi malo pojasni posto si ti upucen u proizvodjace,da nema mozda blokadu diferencijala pa mi nismo znali

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #32 u: 20. 03. 2010. 18:47:59 »
A kako uključuješ spore na Vitari?
Imaš malu ručicu i piše ti normal, 4WD,neutral i 4L.
normal ce ti biti pogon na samo zadnje kotace i predvidjen je za voznju suhim i tvrdim podlogama, odnosno podlogama na kojima kotaci ne proklizavaju....

4WD je pogon na sva 4 kotaca i predvijen je za voznju po putevima na kojim dolazi do laganog proklizavanja kotaca, ovaj pogon nije predvidjen za stalnu voznju asfaltom jer kada je ukopcan, mislim da zakljucava prednji kardan 100% pa ti se moze dogoditi da usljed motanja ili okretanja na malom krugu nesto cak i pukne jer tada se svi kotace ne vrte istom brzinom, odnosno ne opisuju isti radijus pa imaju tendenciju vrtnje u razlicitim okretajima...kada ukljucis 4WD onda otezavas to jer se prednji i zadnji kardani vrte istom brzinom....

neutral ti je kao klasicni ler na mjenjacu, koristi se eventualno kod slepanja auta ili tako nesto

4L je ista stvar sta se samog pogona tice kao i 4WD samo sto tada jos i ukljucujes i reduktor(ono za što ti kažeš spore) kako bi uz istu snagu i okretaje motora reducirao okretaje na kotacima i samim time povecao snagu na kotacima sta ti onda omogucuje savladavanje recimo strmijih uspona ili cak strmih spusteva jer tada motor kuci duplo jace

Jel ti sad malo jasnije? A ti se i dalje vozi po asfaltu sa uključenim 4WD

Offline dejalovac

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #33 u: 20. 03. 2010. 19:08:15 »
dobro,sve sam to znao,razlikuju se izrazi koji se ovde koriste i koje vi koristite pa se zato malo cudim,ja ga ovako kako ga vozim vozim od 92 godine i nista mu zivo nije falilo,sem kocnica,zupcastog,ulja i guma  nista mu nisam menjao 20 godina,a po profesiji sam auto-mehanicar sa zavrsenim petim stepenom i tim poslom se bavim 10 godina tako da nista nije problem i sve najlepse zelim

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #34 u: 20. 03. 2010. 19:15:55 »
Na Vitaru staviš dobre MT gume i ideš kud te volja. Nema puno struje, mehanika je jednostavna.
Meni je smetalo što ima malo mjesta. U 90% slučajeva nas ide 3, a ponekad i 4 i većinom s mojim autom tako da sam je prodao i kupio veći.

Offline dejalovac

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #35 u: 20. 03. 2010. 19:21:13 »
Samo da ima blokadu diferencijala garantujem da joj nebi bilo ravne,ja joj stavim cetiri vintera gume za sneg i idem gde se nive sa original gumama zaglavljuju,super auto za te pare a trpi sve
Sto se tice mesta uvek mi je zakacena prikolica 1,40 x 1 metar dimenzije i u njoj su kerovi i ostala prtljaga a u njoj po obicaju nas 3-4 lovca
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2010. 19:24:47 od dejalovac »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #36 u: 20. 03. 2010. 19:29:34 »
Pa, ne mogu tvrditi da je bolja od Nive, ali je sigurno pouzdanija. Kod mene je bio problem onaj dio na papučici gasa preko kojeg ide sajla za gas jer mi je tu sajla pucala jednom u 2-3 mjeseca. Bio sam lijen potražiti taj dio pa sam dao napraviti nekoliko sajli za rezervu.
Onda mi je pukla sajla na autoputu ZG-KA, na putu za Cres, a biser sajle ostavio doma u ladici. Onda sam luster klemom spojio 2 kraja sajle i nastavio put.

Offline dejalovac

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #37 u: 20. 03. 2010. 19:58:04 »
ja nisam imao nikakvih problema za ove godine sem jednom sto mi je bila zatajila pumpa za gorivo pa nije hteo da upali ali se sama popravila pa je nisam ni vadio ni dirao,inace je sve super,iako postoji nijansa u terenskim uslovima na strani nive ja opet dajem bod vitari za servo,el.retrovizore,grejace u sedistima,podizace stakala itd.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #38 u: 20. 03. 2010. 20:12:15 »
Na mojoj nije bilo nikakve dodatne opreme. 1.6 8V.

Offline sokac1

  • K
  • *
  • Postova: 24
  • ljubav raste u srcu a puca među nogama
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #39 u: 04. 05. 2010. 14:08:54 »
drustvo sori sto skrecem steme ali imam jednu vitaru za prodati 1995god.1.6 ben'plin u dobrom stanju. hvala na pomoci zagi moze na pp

Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #40 u: 24. 02. 2011. 22:00:58 »
Jel ima neko iskustva sa Grand Vitarom  tu negde od 2000 godišta pa naovamo? Nebitno dal je dizel ili benz motor. Interesuje me dal je samo za off road tj dal je udobna i dal može da posluži kao porodičan auto? kakvo je održavanje , kvarovi?

Offline danijelh

  • K 100
  • **
  • Postova: 229
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #41 u: 24. 02. 2011. 22:42:52 »
Ako gledaš ova tri vozila, definitivno za preporučiti je Vitara! Mehanički reduktor, zahvalan motor i izdržljiv motor!
Svi za jednog 9.3 za sve

Offline darho

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #42 u: 25. 02. 2011. 05:08:10 »
ja imam vitaru i jako sam zadovoljan s njom. nemam nikakvih kavarova u ovih pola godine kolko ju imam, ali nebi ju preporučio baš ko obiteljski auto jer nema baš puno mjesta u njoj i dosta je neudobna za vožnju jer skače po cesti na svakoj rupi izbija bubrege ali za lov je nezamjenjiva... e sad ovisi o tebi jel ju trebaš više za lov ili obitelj... ja osobno nebi je baš uzimao ko obiteljski auto..

Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #43 u: 26. 02. 2011. 11:20:31 »
Koje ti je darho godište vitara i jeli kratka Tj, sa 3 vrata

Offline darho

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #44 u: 26. 02. 2011. 19:58:05 »
moja vitara ti je 94 godište kratka sa tvrdim krovom... vidim da ti tražiš nešto novije ali nemaš baš velike razlike izmedju moje i neke novijeg godišta...