Autor Tema: Terenski auti  (Posjeta: 78318 vremena)

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Terenski auti
« u: 10. 06. 2007. 07:33:28 »
Mislim da je terenac potreban za ozbiljnog lovca. Posjedovao sam Ladu Nivu ali se raspala nakon 3 godine, sad vozim Land Rovera defendera 90 koji isto ima nedostataka. Zanima me misljenje ostalih lovaca i njihova iskustva s terencima u uvjetima lova.

Offline jkasapic

  • K 100
  • **
  • Postova: 202
  • el salvadore
Odg: Terenski auti
« Odgovori #1 u: 10. 06. 2007. 11:22:46 »
svaki djip je dobar samo ovisi o tebi kolko se usudis na svakake pokrete, ali za svaki slucaj imaj motorku kod sebe jer ce ti pomoci u kriznim situiacijiama. ja imam suzukija sj410 i pouzdaniji je od dosta novijih djipova a i nemoras paziti na njega kad ga ogrebes negdje. a ovo je moj san (slika)
el salvadore

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Terenski auti
« Odgovori #2 u: 10. 06. 2007. 11:58:32 »
Slazem s s jkasapicem Mercedes puch serija G je najbolji izbor. U osnovnoj konfiguraciji tvornicki dolazi s sve 3 blokade diferencijala, dok sam ja sam ugradjivao zadnju blokadu diferencijala na defenderu. Ja u defenderu ne  nosim samo pilu nego i lance za kotace i rucno vitlo (Tirfor, plus lopata i sjekira.
Suzuki Samuraj je isto tako dobar terenac.Odrzavanje Samuraja je puno jeftinije nego Defendera.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Terenski auti
« Odgovori #3 u: 10. 06. 2007. 20:48:26 »
Toyota,Mitsubishi,Nissan,Suzuki,Isuz itd.
Japanci su se dokazali kao najpouzdaniji i najbolji izbor te svi Europski i Americki zaostaju za njima skoro u svemu osim u cijeni,ukljucujuci i lijepog Pucha

Zoran

  • Gost
Odg: Terenski auti
« Odgovori #4 u: 10. 06. 2007. 22:33:24 »
znate onu:
nije vazno koji tip samo nek je džip džip :D :D :D :D :D :D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Terenski auti
« Odgovori #5 u: 10. 06. 2007. 22:39:01 »
Zoki mislim da si u pravu.
Sve na 4x4 je bolje od bilo kojeg osobnog auta.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Terenski auti
« Odgovori #6 u: 11. 06. 2007. 13:09:30 »
Ja vozim vitaru, služi me dobro ,ali mi je ipak premala. Nju ću prodati i onda kupujem cherokee.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Terenski auti
« Odgovori #7 u: 11. 06. 2007. 21:06:14 »
Suzuki je mali ali dobar je ali cherokee je mozda najlosiji izbor na trzistu.Skup je za odrzavanje,previse trosi i kvari se cesce nego mnogi drugi.Mozda sam u krivu ali znam nekoliko koji su ga imali i svi su presli na japance.

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Terenski auti
« Odgovori #8 u: 12. 06. 2007. 05:23:41 »
Slazem se da SUV Grand Cherokee nije dobar izbor zbog cestih problema s pregrijavanjem motora. Zbog toga ih je pun Plavi oglasnik, a cijena im je niza nego kod drugih SUV.
Mozda je pravi izbor kupit japansko vozilo. Ja osobno imam losih iskustava s kvalitetom Land Rovera i kad bih ponovo kupovao kupio bi Mazdu BT 50 4 x4 ili Toyotu Hillux. Mercedes G mi je preskup a tvrdim da je to najbolje OFF Road vozilo koje je vec tvorniocki pripremljeno za teren (zbog toga sto se tvornicki isporucuje s sve tri blokade diferencijala)
Od Suzukijevih off road vozila za teren je dobar Samuraj dok je Vitara manje prohodna.


Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Terenski auti
« Odgovori #9 u: 12. 06. 2007. 18:09:53 »
Slazem se da SUV Grand Cherokee nije dobar izbor zbog cestih problema s pregrijavanjem motora. Zbog toga ih je pun Plavi oglasnik, a cijena im je niza nego kod drugih SUV.
Mozda je pravi izbor kupit japansko vozilo. Ja osobno imam losih iskustava s kvalitetom Land Rovera i kad bih ponovo kupovao kupio bi Mazdu BT 50 4 x4 ili Toyotu Hillux. Mercedes G mi je preskup a tvrdim da je to najbolje OFF Road vozilo koje je vec tvorniocki pripremljeno za teren (zbog toga sto se tvornicki isporucuje s sve tri blokade diferencijala)
Od Suzukijevih off road vozila za teren je dobar Samuraj dok je Vitara manje prohodna.


Svakako si u pravu.japanci su ipak puno pouzdaniji,a land rover nije bas neki izbor

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Terenski auti
« Odgovori #10 u: 12. 06. 2007. 18:57:59 »
Suzuki je mali ali dobar je ali cherokee je mozda najlosiji izbor na trzistu.Skup je za odrzavanje,previse trosi i kvari se cesce nego mnogi drugi.Mozda sam u krivu ali znam nekoliko koji su ga imali i svi su presli na japance.
Daj malo pojasni to o cherokee-u.

Zoran

  • Gost
Odg: Terenski auti
« Odgovori #11 u: 12. 06. 2007. 19:04:37 »
evo koje reko nesto protiv nive ččč
ovo je od moje cure auto

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Terenski auti
« Odgovori #12 u: 12. 06. 2007. 20:46:26 »
ma da, a podvozje je od T 84č

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Terenski auti
« Odgovori #13 u: 13. 06. 2007. 07:14:30 »
evo koje reko nesto protiv nive ččč
ovo je od moje cure auto
Ova ''Niva'' na slici je napravljena za voznju po snijegu! Ne po blatu! Prednji most je uzet s UAZa a ostalo je isto kao na standardnoj Nivi. Kvaliteta Lade Nive nikad nije bila na visini, a posebno danas kad se prodaju verzije s 5 brzina. taj mijenjac ne moze napravit ni 40 000 bez otvaranja. Korozija izbija i ioz krova!!
Ja sam imao novu Nivu kupljenu 2000 a 2003 sam se toga rijesio. Mozda je problem u tome sto se te Nive sklapaju po Kazakhstanu i ostalim susjednima Rusije. U Rusiji Toglatiju se vise ne radi ta verzija koja se kod nas nudi za nekih 60 -70 000 k. Taj zavod sad radi pod licencom Chervoleta i taj SUV se zove Lada Chervolet. Mogu se vec vidjet i u Hrvatskoj, a izdaleka lice na Toyotu RAV 4 s 3 vrata.
Kad sam vec kod Nive, ni Ruski lovci je bas puno ne cijene. Oni vise vole UAZa. Uaz ima krute osovine kao i Defender i Mercedes Puch G serije, a bez krutih osovina nema prave terenske voznje. Lada ima naprijed nezavisno vjesanje a iza krutu osovinu. To je nekakav kompromis, jer nezavisno vjesanje je bolje za asfalt a losije za OFF Road i obrnuto za krutu osovinu.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Terenski auti
« Odgovori #14 u: 13. 06. 2007. 08:32:05 »
« Zadnja izmjena: 13. 06. 2007. 09:04:50 od LOVAC »