Autor Tema: Terenski auti  (Posjeta: 78324 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Terenski auti
« Odgovori #15 u: 13. 06. 2007. 10:14:52 »
otkad sam uzeo defendera 110, 2,5 tdi 300, PREPORODIO SAM SE. lada niva je goli k... s oproštenjem naspram ovog majstora. neuništiva mašina i podvozje, nehrčajuči, a prostran i tovarnog prostora kolko očeš i da se urediti fakat super. što se tiče terena, blato mu je dnevni boravak ako imaš dobre gume a lada se može mjeriti s njim u blatu jedino traktorskim gumama (PROVJERENO NEKOLIKO PUTA)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Terenski auti
« Odgovori #16 u: 13. 06. 2007. 11:26:39 »
Istina, samo je auto duži za metar i u toliko ga je teže okrenut u šumi kad nema puno rpostora. Ja vozim Kia Sorento i nemam problema. Auto je SUV, ali sam ja svjestan svojih mogučnosti i svog auta i jednom sam zapeo u 5 godina.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Terenski auti
« Odgovori #17 u: 13. 06. 2007. 20:37:15 »
Vjerovali ili ne ja sam Velebit presao s Jugom 55 i Wartburgom.Istina bilo je tu i par puta guranja ali sve u svemu prosao sam s njima sve,osim jednog potoka gdje bih zaglavio nakon par ljutih z10

Offline ciccio-75

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Terenski auti
« Odgovori #18 u: 13. 06. 2007. 23:07:14 »
ja trenutno vozim ladu nivu..........malo preslozenu za zahtjevniji off road..........dobra je........ali..............postoji gospodin land rover defender 90 kralj kraljeva..............kojeg cu uskoro kupit............ :D

vidim da neki ne cijene land rovera z3..........to mi je malo cudno. m4.........ja sam imao do sada land rover discovery 2.5tdi 90. god. odlican gentlemen terenac......
slijedi range rover 3.5 v8 86. god. isto dobar terenac i kvalitetan pijanac.....kratko vrijeme sam ga imao jer sam skoro bankrotirao zbog njega
pa sam imao land rovera 109 serija 2A 1968. god.......malo su ga godine pojele.....pa se raspao........ali nikad me nije ostavio negdje u kvaru

ali svaki od ovih terenaca mi je ostao u lijepom sijecanju.........land rover  d4

imao sam i cherokee 2.5 tdi sport 1998 god.........kompromis za sve......mozes s njim na put i mozes s njim u lov......nikad problema imao s njim........

te imao sam i suzuki sj413 santana......bio je slozen za utrke.....dobar terenac jako prohodan po terenu,ali bez tovarnog prostora.....jako neudoban............




za odabir pravog terenca za lov treba gledati prvenstveno po kakvom se terenu lovi i kud se krece.......dal ima potoka....blata.....mulja......sume....itd....i tako se slazu komponente....dal uzet neki veci pick up tipa toyota hillux,mazda B2500, ili nesto kao defendera ili mercedes G..........te gledat dal uzet s tvrdim krovom ako se vozite kroz gustu sumu(preporucam) ili uzet cabrio tipa suzuki samurai.....vitara il nesto slicno.......tako bar ja mislim.......da se nebi netko uvrijedio....samo dajem svoje misljenje......jer osim lova imam hoby off road.......pa ponesto po tom pitanju i znam..........



jos jednom netko je rekao da lada ne valja.....lada je jako dobar terenac za ono sto jest......lada na nekim djelovima prolazi di nece proc wrangler ili neki cherokee na preimjer........znam iz iskustva............


malo sam oduzio post..........uzivajte u lovu i uzivajte s psima.......... z11 :D

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Terenski auti
« Odgovori #19 u: 14. 06. 2007. 04:53:19 »
Problem oko ocjenjivanja terenaca je neobjektivnost vlasnika. Ljudi cesto vole opisivat svoje predmete superlativima. Ja sam imao Ladu Nivu kupio sam je novu (2000 g)  i za 3 godine se raspala. Nisam poslusao neke koji su mi govorili da je bolje zapalit novce nego kupit Nivu! nazalost bili su u pravu. Sad kad vozim Defendera 90 s 300 TDi vidim napredak ali nisam zadovoljan jer i Defender voli korodirat na nepristupacnim mjestima a transmisija mu je preosjetljiva. To se ne bi smjelo dogadjat na tako skupim ''rasnim'' terencima.
Ujedno molim vlasnike Defendera da mi jave  gdje kupuju rezervne dijelove. Ja sam se koristio  (koristim ) uslugama Autofitnessa u Svetoj Nedjelji kod Zg.


Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Terenski auti
« Odgovori #20 u: 19. 06. 2007. 10:40:55 »
Problem oko ocjenjivanja terenaca je neobjektivnost vlasnika. Ljudi cesto vole opisivat svoje predmete superlativima. Ja sam imao Ladu Nivu kupio sam je novu (2000 g)  i za 3 godine se raspala. Nisam poslusao neke koji su mi govorili da je bolje zapalit novce nego kupit Nivu! nazalost bili su u pravu. Sad kad vozim Defendera 90 s 300 TDi vidim napredak ali nisam zadovoljan jer i Defender voli korodirat na nepristupacnim mjestima a transmisija mu je preosjetljiva. To se ne bi smjelo dogadjat na tako skupim ''rasnim'' terencima.
Ujedno molim vlasnike Defendera da mi jave  gdje kupuju rezervne dijelove. Ja sam se koristio  (koristim ) uslugama Autofitnessa u Svetoj Nedjelji kod Zg.



ja planiram uzeti dijelove za svojeg 110 defiča direktno iz engleske. računal sam cijene, carinu, PDV i poštarinu i još uvijek izlazi skoro duplo jeftinije nego kod nas.

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Terenski auti
« Odgovori #21 u: 19. 06. 2007. 13:46:41 »
Slazem se da je najbolje za vlasnike Land Rovera kupovat preko On Line prodavatelja. (npr PADDOCK je jedan koji tvrdi da isporucije robu u Hrvatsku)
Carina se ne bi trebala platit jer je roba iz EU!č Samo postarina i PDV, ako grijesim ispravite me. Uskoro cu i ja sastavit jednu probnu narudzbu za mog Defendera da vidim kako to ide. Po mom misljenju to bi trebalo biti isplativo jer su kod Autofitnessa i Karla dijelovi 3 puta skuplji nego kod tkz ''On Line'' prodavaca.


Offline jkasapic

  • K 100
  • **
  • Postova: 202
  • el salvadore
Odg: Terenski auti
« Odgovori #22 u: 19. 06. 2007. 22:30:23 »
evo kolege lovci koji cu auto nadam se kupiti pa nesto nadodati na svoj( mislim na podvozje) i znate sta jos kazu: gume su pola čipa!!!!!!!! ako neko ima slupanog pajera ili suzukija bez papira ja bih kupio d1
el salvadore

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Terenski auti
« Odgovori #23 u: 19. 06. 2007. 22:54:28 »
Ako je benzinac svakako se preporučuje ugradnja autoplina. Otac vozi Fronteru 2.2 16V na plin, boca je 90 litara plina i definitivno se isplati ako je u blizini točiona plina i ako se voziš više od 10.000 km godišnje. A da negovorimo o ekološkom aspektu vožnje na LPG!!!!

Offline ciccio-75

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Terenski auti
« Odgovori #24 u: 20. 06. 2007. 16:21:56 »
evo kolege lovci koji cu auto nadam se kupiti pa nesto nadodati na svoj( mislim na podvozje) i znate sta jos kazu: gume su pola čipa!!!!!!!! ako neko ima slupanog pajera ili suzukija bez papira ja bih kupio d1
ovaj suzuki je kupio moj prijatelj.......planiramo ga jos malo doradit.....i ide na utrke off road s njim.....inace ima 120 konja..bmw 1.8 motor unutra......

Zoran

  • Gost
Odg: Terenski auti
« Odgovori #25 u: 20. 06. 2007. 16:23:59 »
posto je kosto ččč

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Terenski auti
« Odgovori #26 u: 20. 06. 2007. 16:31:09 »
Suzuki samurai je jedan od najboljih jeepova za teren. Mali i kratki,ide ko lud :-\ pogotovo ako ima dobre gume. Ovaj sa slike je strašan d5

Offline jkasapic

  • K 100
  • **
  • Postova: 202
  • el salvadore
Odg: Terenski auti
« Odgovori #27 u: 20. 06. 2007. 18:11:22 »
ciccio reci gdje ga je uzeo ja vec par dana pokusavam doci do broja. reci mi kakvo je podvozje na njemuč
el salvadore

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Terenski auti
« Odgovori #28 u: 03. 07. 2007. 14:27:42 »
Slazem se da je najbolje za vlasnike Land Rovera kupovat preko On Line prodavatelja. (npr PADDOCK je jedan koji tvrdi da isporucije robu u Hrvatsku)
Carina se ne bi trebala platit jer je roba iz EU!č Samo postarina i PDV, ako grijesim ispravite me. Uskoro cu i ja sastavit jednu probnu narudzbu za mog Defendera da vidim kako to ide. Po mom misljenju to bi trebalo biti isplativo jer su kod Autofitnessa i Karla dijelovi 3 puta skuplji nego kod tkz ''On Line'' prodavaca.



ja isto sada slažem neku probnu kupnju da vidim kak to šljaka. našao sam i paddocka al ja ću uzeti od www.lrparts.net prvo jer sam s njima stupio u kontakt preko e-maila pa će mi lik i poslati ponudu prije. uglavnom kaj se tiče poštarine, sve ovisi kaj kupuješ, tj. kolko je paket velik i težak al nije nekaj prestrašno. carina ako postoji ne može biti veča od 10 %. a kaj se tiče karla, nemam komentara uopče. jedan glupi ležaj koji kupiš za 20 kn kod njega košta 350. na kutiji piše made in uk. original LR part kao. a kad ga rastaviš nutra je ugravirano sitno made in japan. kao ja sam bedak pa ne znam kaj to piše lol. isto tak, prekidač za svjetla kod karla košta 600 kn, a kod ovih engleza 170 kn. i onda gledam, sve da je carina i poštarina i sve skupa duplo skuplje od početne cijene, opet si upola jeftiniji nego kod nas. tak da sve u svemu, brijem da nemamo kaj čekat neg naručit još danas! hehehe

p.s. što je narudžba veča, manja je poštarina...

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Terenski auti
« Odgovori #29 u: 11. 07. 2007. 15:22:17 »
Koliko pokuda na Nivu....
Ako se iko navozio dzipova ili se vozio u njima - recimo da sam taj. Niva je neunistiva. Culi ste svi za Banat i nase cuveno lepljivo blato. Razore od mocnih traktora itd...
Imam novu Nivu 2006. sa sve servom - ne zalim se. Njoj je potreban plin i gume kramponke. Ostalo - ostavice svakog od nabrojanih terenaca po blatu. Vadio sam sa poluraspadnutom nivom i Frontere i Mercedes ML....
cinjenica je da su rusi operisani od udobnih sedista i zavrsne obrade, ali da budemo realni - sta nama (svakom pojedincu trebač) Udoban i brz dzip poput Pajera ili Tojote za dalje relacije ili radno vozilo za probijanje po terenuč Meni Niva odgovara jer ne idem sa njom na dalje relacije od 100- 120 km. A sledeci dzip koji budem uzimao sigurno ce imati i klimu i biti turbo dizel.... za sada vise sam nego zadovoljan Nivom, a u drzavnim preduzecima video sam mnogo Niva - nijedna nije kudjena za prohodnost niti za menjac.
Cesto se vozim (ili ga vozim ) u Pathfinderu 3.600 kubika sa 260 ks koji je cudo, ali se na nekim mestima cupao iskljucivo silom i to jedva - a mesta nisu bila toliko ,grozomorna`.
U nekim krajevima Banata jednostavno se desi da auto potone do osovina - takav je sastav zemlje i tu nema pomoci ni blokada ni bilo cega.
Omiljen je mnogima i  UAZ sa motorom iz mercedesa 123/124
Suzuki samuraj ......Frontere, Mazda Tribute i ostali....nisu vredni spomena.

Iskustva mojih drugara - Land Kruzer - neprevazidjen u Africi (mnoge je tu zezao sitan pesak)
a na Kipru je Isuzu definitivno popularniji cak i od Tojote i Pajera zajedno...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........