Autor Tema: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA  (Posjeta: 20499 vremena)

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #15 u: 17. 10. 2008. 18:44:43 »
Imao sam 7-8g Samuraja,sada imam Ladu,vreme ce reci svoje.
Momentalno mi se Lada vise svidja zbog udobnosti i brzine,mada je vec pocela da trazi Dr Mehanicara.Najnoviji problem-otisao cilindar za Kvacilo.
Da li si siguran,a da nije pukla samo poluga od druklagera?!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #16 u: 21. 10. 2008. 13:41:17 »
zanimljiva tema. Nisam imao Samuraja, ali sam imao Vitaru. Strašan auto: hočeš teren, snijeg, kiša, cesta. nema premca, mali međuosovinski razmak, a širok autić. Prošao preko 300 000 bez ikakvih kvarova. Najveća mana - potrošnja. Nivu također nisam imao ali sam imao prilike voziti i voziti se u Nivi 1.6 i 1.7. Po meni je stara Niva (1.6) mnogo bolji auto od nove (1.7) i to govorim za sve segmente.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #17 u: 21. 10. 2008. 13:47:14 »
zanimljiva tema. Nisam imao Samuraja, ali sam imao Vitaru. Strašan auto: hočeš teren, snijeg, kiša, cesta. nema premca, mali međuosovinski razmak, a širok autić. Prošao preko 300 000 bez ikakvih kvarova. Najveća mana - potrošnja. Nivu također nisam imao ali sam imao prilike voziti i voziti se u Nivi 1.6 i 1.7. Po meni je stara Niva (1.6) mnogo bolji auto od nove (1.7) i to govorim za sve segmente.

hvala za tvoj prilog,

hajd budi tako dobar pa otovri temu samo za Vitaru jer nemamo mnogo podataka o ovom autu.i naravno bice sve preglednije. nezaboravi navesti potrosnju itd...ti to mozes najbolje prosuditi.

puno pozdrava  pic
« Zadnja izmjena: 21. 10. 2008. 13:51:31 od PinzHunter »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #18 u: 21. 10. 2008. 13:50:17 »
zanimljiva tema. Nisam imao Samuraja, ali sam imao Vitaru. Strašan auto: hočeš teren, snijeg, kiša, cesta. nema premca, mali međuosovinski razmak, a širok autić. Prošao preko 300 000 bez ikakvih kvarova. Najveća mana - potrošnja. Nivu također nisam imao ali sam imao prilike voziti i voziti se u Nivi 1.6 i 1.7. Po meni je stara Niva (1.6) mnogo bolji auto od nove (1.7) i to govorim za sve segmente.
I ja sam imao vitaru..
Slična iskustva kao i tvoja.. prešla 300 000 s jednom polugeneralkom, dobre guma na nju, i ide tamo gdje hoćeš...
Potrošnja.. patio sam se.. ali kad sam našao majstora za karburatore.. wow..8 litara...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #19 u: 21. 10. 2008. 22:15:15 »
Imao sam 7-8g Samuraja,sada imam Ladu,vreme ce reci svoje.
Momentalno mi se Lada vise svidja zbog udobnosti i brzine,mada je vec pocela da trazi Dr Mehanicara.Najnoviji problem-otisao cilindar za Kvacilo.
Da li si siguran,a da nije pukla samo poluga od druklagera?!

Otisle Gumice na Cilindru i ispusta ulje.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #20 u: 15. 11. 2008. 14:26:58 »
Evo da ne ispane da se Samuraji ne kvare......meni prije par dana orisla pumpa od vode........Vozim ja i vidim pregrijava se.......a ja ko tupan dodao vode i nastavio........kad opet nema vode ..........i tek onda vidim da curi na pumpu onoliko koliko dospem u hladnjak........A sada trazenje i ako budem imao srece uklopicu se u 100 eura
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #21 u: 15. 11. 2008. 17:31:33 »
Evo da ne ispane da se Samuraji ne kvare......meni prije par dana orisla pumpa od vode........Vozim ja i vidim pregrijava se.......a ja ko tupan dodao vode i nastavio........kad opet nema vode ..........i tek onda vidim da curi na pumpu onoliko koliko dospem u hladnjak........A sada trazenje i ako budem imao srece uklopicu se u 100 eura

ne brini naci ces ti vec nesto. ali ovo se desava i drugim vozilima. Osim VW Buba i Pinc, i naravno ostalima koji su zračno hladjeni ;D
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline baron

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #22 u: 01. 10. 2010. 21:13:11 »
Lada je puuno udobnija od samuraja, kod koga stradaju bubrezi na zadnjem sjedistu. Jeste da se lade brze kvari, ali kad se pokvario samuraj, bilo je nemoguce popraviti ajnspric.
ne pucaj dok mu ne vidis beonjace

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #23 u: 24. 01. 2011. 13:46:42 »
Evo da ne ispane da se Samuraji ne kvare......meni prije par dana orisla pumpa od vode........Vozim ja i vidim pregrijava se.......a ja ko tupan dodao vode i nastavio........kad opet nema vode ..........i tek onda vidim da curi na pumpu onoliko koliko dospem u hladnjak........A sada trazenje i ako budem imao srece uklopicu se u 100 eura
Otvaram ovu staru temu jer me srce boli kad netko kudi "Nivu" u koju se ja zaklinjem i to s veoma dobrim razlogom.
Lada je puuno udobnija od samuraja, kod koga stradaju bubrezi na zadnjem sjedistu. Jeste da se lade brze kvari, ali kad se pokvario samuraj, bilo je nemoguce popraviti ajnspric.

Samuraj je odlično terensko vozilo - ali! U ova dva "posta" u ovoj temi po meni je mnogo rečeno. U vrijeme dok su ljudi još bili normalni (a i danas, iako istina nešto rjeđe) dijelove za "Nivu" (koju koristite u lovu ) mogli ste pronaći na svakom otpadu, a poslije rata doslovno u svakom većem selu na nekoj olupini. Osobno sam s takvih olupina skidao dobar dio potrošnog materijala koji vam treba ako "Nivu" vozite izvan javnih prometnica (spone, "krajnici", "kugle", getribe, motori i sve za njih, dijelove elektro-instalacije i mnogo drugog). Danas odete u "Auto Magdić" i odmah i bez čekanja kupite što vam padne na pamet i to za male pare. Sat vremena na zamjenu i "vozi Miško". Probajte to isto na bilo kojem drugom vozilu!
S nove "Nive" izvadite svu "elektroniku" (jer je smeće) i ostavite goli klasični motor 1.7. Ako imate mogućnosti prebacite na tako pripremljenu "Nivu" 1.7 oba (obavezno oba) diferencijala od serije 1,6 i uživanju nema kraja! Prije "braka" s njom naučite nešto o mehanici ili na nju zaboravite i potražite exkluzivniju damu (koliko one koštaju to naj bolje znaju oni koji ih imaju - mislim na dame). zagi

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #24 u: 25. 01. 2011. 17:36:48 »
U necemu se mogu usporedjivati u necemu ne.

Naprimer lupnes Ladu i za 5 delova(levi blatobran,far,vezni lim,maska i prednji branik) potrosis tacno 200€, povoljni delovi. Vise te kosta tudja greska vremenski(potrosio 3 dana).

Ako je hoces kupiti u Austriji na Akcionu, moras da istreses 13.500€. Dok u Srbiji i Hrvatskoj kosta oko 8-9.000€.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #25 u: 25. 01. 2011. 19:31:47 »
Nemoj misliti da mi u necemu zaostajemo za Europom ;D , Niva u HR kosta oko 11800 eur. ako dodas bar klimu onda je vec 13500eur.Oo oko jeftinog odrzavanja stoji , a kupovinom nove Nive covjek se vrati u jedan novi svijet , nesto slicno kao putovanje na Kubu.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #26 u: 25. 01. 2011. 20:08:04 »
U svakome slučaju Lada niva vrijedi te novce, materijali su dosta loši i zastarijeli ali ako čovjek malo pripazi i koristi je u nekim normalnim uvijetima bez problema može voziti 10 godina, jedino što bi stvarno trebali malo poboljšati je lak, jako je sklon hrđanju zato prilikom kupnje nove Nive najbolje ju je odmah zaštititi bitumenom. Suzuki Samuraj je dobar mali terenac ali dijelovi su dosta skupi i u većini slučajeva nema zamjenskih. Niva je u svakome slučaju udobnija i prostranija od Samuraja a i najraširenija je u lovačkim redovima te svoji kao univerzalni lovački automobil. 
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #27 u: 25. 01. 2011. 20:55:22 »
http://www.car4you.ch/sea_det.cfm?step=30&vehicleid=102826009&country=ch&language=fr&searchtype=&menutype=search,7
Omjer ulozeno -dobiveno = isplativo! Niva zahtjeva vise nego redovito odrzavanje i ako se ne pretjeruje onda igra.
Svidja mi se ova gore  :shok:

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #28 u: 25. 01. 2011. 21:31:15 »
Nemoj misliti da mi u necemu zaostajemo za Europom ;D , Niva u HR kosta oko 11800 eur. ako dodas bar klimu onda je vec 13500eur.Oo oko jeftinog odrzavanja stoji , a kupovinom nove Nive covjek se vrati u jedan novi svijet , nesto slicno kao putovanje na Kubu.


auuuuuu pa to je pre preskupo.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #29 u: 25. 01. 2011. 21:37:35 »
U svakome slučaju Lada niva vrijedi te novce, materijali su dosta loši i zastarijeli ali ako čovjek malo pripazi i koristi je u nekim normalnim uvijetima bez problema može voziti 10 godina, jedino što bi stvarno trebali malo poboljšati je lak, jako je sklon hrđanju zato prilikom kupnje nove Nive najbolje ju je odmah zaštititi bitumenom. Suzuki Samuraj je dobar mali terenac ali dijelovi su dosta skupi i u većini slučajeva nema zamjenskih. Niva je u svakome slučaju udobnija i prostranija od Samuraja a i najraširenija je u lovačkim redovima te svoji kao univerzalni lovački automobil. 
Jesi li vidio "zdravog" Samuraja starijeg od 5-6 godina? Još su gori od "Nive" zagi