Autor Tema: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA  (Posjeta: 20498 vremena)

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« u: 16. 10. 2008. 10:32:02 »
A sada da pocnem sa uporedjivanjem..........ako administrator misli da nije tome mjesto ovdje neka otvori novu temu!!!
Da pocnem sa najbanalnijom karakteristikom: SIRINA
Mozda cete u bas malo slucajeva doci u situaciju da morate proci toliko uzanim putem na pola tocka sa jedne i sa druge strane, ali posebno kod nas ima starih Austrougarskih putaka koji su se od propadanja sveli na tacno toliku sirinu.........sta tada raditi sa NIVOM (izac iz auta i plakat  ;D)
AJMO DALJE LJUBITELJI SAMURAJA  ref
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #1 u: 16. 10. 2008. 11:50:24 »
Poštovane kolege ovdje mozete iznijeti svoja iskustva sa gore navedenim vozilima.Molim samo licna/osobna iskustva da se iznesu.Ovim vec činimo korak naprijed te pomažemo kolegama koji su kod kupovine terenaca jos u nedoumici.
Svaki komentar je dobro dosao i stoga VAS molim da svoja izlaganja postavite u skladu sa ovim forumom.

Samo naprijed  pic
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #2 u: 16. 10. 2008. 13:54:21 »
Kolega mi ima samurai ja imam nivu, auti služe iskljućivo za lov i 99% svoga radnog vijeka kod nas su u šumi, na poljskim putevima i blatu, po meni je suzuki bolji što se tiće kvalitete izrade i rješenja gepeka a lada je opet bolja što se tiće udobnosti i dostupnosti dijelova. Što se tiće prohodnosti po terenu podjednaki su. U subotu ih poslikam oba pa stavim slike.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #3 u: 16. 10. 2008. 14:37:54 »
Samurj se ne kvari kao lada,jer za ladu su kod nas u BIH toliko jeftini dijelovi i nisu kvalitetni kao kod samuraja.Moj prijatelj ima ladu i sluzi mi samo za lov,ali nema mjeseca da mu nije na servisu.
Sto se tice oba auta lada nece proci kuda samuraj prodje to je sigurno.A sto se tice cijene auto kod nas je samuraj puno skuplji od lade,ladu ovdje mogu naci za nekih 250 do 300 eura.
Vidio je pinzhunter kada je dolazio u BL lade na vojnom otpadu koje su u voznom stanju tri komda i svaka je kostala po 200 eura.
Samuraj je laski,manji, i uzi od lade tako da sigurno prodje gdje lada sigurno nece,postavicu slike od svoja dva terenca.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #4 u: 16. 10. 2008. 14:42:57 »
Mislim da su terenske sposobnosti oba auta ograničena gumama i vozačima, inače su u egalu, ako se mene pita! Lada je ispljuvak jer se zadnjih 30 godina radi isto. Suzuki je ipak auto. Ja sam sa svojom Nivom napravio u godinu dana 25 000 km, i po terenu i na more išao s njom po nekoliko puta. Osim duhova za koje krivim servis jer su ljudi upitne inteligencije, nisam imao većih problema. Lovim na Žumberku, gdje su strma brda, puno blata u šumi jer se dosta drva radi, a blata imam i na krovu Nive. U njoj vozim i po 6 vreća kuruze do hranilišta koja su na svakakvim terenima. Kao auto joj dam ocjenu 2, kao terenac 4, moram 5 ostaviti za Puch G!

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #5 u: 16. 10. 2008. 17:47:25 »
ovisi na kakvu ladu naletiš (mislim na kvarove), a što se tiće terenskih sposobnosti ne bih baš rekao da je suzuki bolji tu dosta ovisi od vozača, i na suzukiu me još smeta što moraš izlazit van zaključat prednje toškove za prednju vuču

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #6 u: 16. 10. 2008. 19:21:35 »
Ovo je moj samuraj, i Isuzu Troper. i u oba moras da izdjes napolje da zakljucas tockove i nisu jedini.Ili mozes ostaviti jednostavno da budu zakljucani da se ne izlazi napolje.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #7 u: 16. 10. 2008. 19:23:49 »
Evo i Tropera.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #8 u: 16. 10. 2008. 19:37:31 »
Imao sam 7-8g Samuraja,sada imam Ladu,vreme ce reci svoje.
Momentalno mi se Lada vise svidja zbog udobnosti i brzine,mada je vec pocela da trazi Dr Mehanicara.Najnoviji problem-otisao cilindar za Kvacilo.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #9 u: 16. 10. 2008. 22:22:34 »
Nemam ni samuraja ni nivu a ibao sam oba.
TO SE U NIČEMU NEMOŽE USPOREÐIVATI sor

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #10 u: 17. 10. 2008. 07:51:50 »
ože
Nemam ni samuraja ni nivu a ibao sam oba.
TO SE U NIČEMU NEMOŽE USPOREÐIVATI sor

Što se tiće terenskih sposobnosti može sigurno

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #11 u: 17. 10. 2008. 16:18:13 »
ože
Nemam ni samuraja ni nivu a ibao sam oba.
TO SE U NIČEMU NEMOŽE USPOREÐIVATI sor

Što se tiće terenskih sposobnosti može sigurno

dobro..........
ajmo onda usporediti japanca i rusa u svemu.....
ili jugića i golfa

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #12 u: 17. 10. 2008. 16:32:48 »
Nivu sam imao, a u samuraju sam se samo vozio. NeKvaliteta Nive je svima jako dobro poznata i ja mislim da je tu priči o kvaliteti kraj. Što se tiče terenskih sposobnosti Suzuki je i tu u prednosti po mnogo stvari- ima šasiju, Niva ne; ima kruti prednji most što je ujedno i najbitnije za dobre terenske sposobnosti,dok niva ima slabašni neovisni prednji ovjes čiji se dijelovi moraju mjenjati svako malo(kugle,krajnici). Taj kruti prednji most čini samuraja pogodnim za doradu-više opruge+veče gume=veča udaljenost od tla=bolje terenske sposobnosti. Na Nivi to nije moguće bez velikih dorada,a i onda je rezultat upitan. Dobra strana Nive je to da ti suvozač ne sjedi u krilu i ima malo veči gepek.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #13 u: 17. 10. 2008. 16:38:55 »
Nivu sam imao, a u samuraju sam se samo vozio. NeKvaliteta Nive je svima jako dobro poznata i ja mislim da je tu priči o kvaliteti kraj. Što se tiče terenskih sposobnosti Suzuki je i tu u prednosti po mnogo stvari- ima šasiju, Niva ne; ima kruti prednji most što je ujedno i najbitnije za dobre terenske sposobnosti,dok niva ima slabašni neovisni prednji ovjes čiji se dijelovi moraju mjenjati svako malo(kugle,krajnici). Taj kruti prednji most čini samuraja pogodnim za doradu-više opruge+veče gume=veča udaljenost od tla=bolje terenske sposobnosti. Na Nivi to nije moguće bez velikih dorada,a i onda je rezultat upitan. Dobra strana Nive je to da ti suvozač ne sjedi u krilu i ima malo veči gepek.

rekao si neke osnove što su sasvim točne ali ako ih uspoređujemo samo po sposobnosti terenskih mogućnosti tu 80% imaju gume!visina širina, ripna....
a ovo drugo se stvarno nema što uspoređivati.....

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #14 u: 17. 10. 2008. 16:40:51 »
Dobre gume se podrazumjevaju z10