Autor Tema: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA  (Posjeta: 20497 vremena)

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #45 u: 22. 08. 2011. 15:33:48 »
O nivi sve najbolje, družili smo se 6 mjeseci na trasi AC ZG-ST po blatu i snijegu i kamenju i dok joj kolega nije sasuo karter na kamenu, nisam nikakvih problema imao - štaviše ( Jedino je bila jeba svako jutro je kresnuti na -25, ali kad je jednom kresnula - radila je bez greške. )

Što se tiče samuraja - kolega ga ima - isto tako sam vidio da je odradio sve kud je vožen po svakakvom vremenu jedino ga je jednom pokopalo blato ali iz njega sam i ja sa Pajerom sa uključenom šperom (električnom) jedva isplivao.. Ali ga po šumi voziš ko quad..

Dobri i jedan i drugi.. plus ono što je Sumo napisao..

Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #46 u: 22. 08. 2011. 19:01:00 »
Gledaj Suzuki Samurai nemože sa Nivom nikako.U Samuraia motor nikakav slab do kraja.Kakvi su motori 1.0,1.2,1.3 za terenca nikakvi.Čim je u njemu 4-5 ljudi i malo veća strana ne može izviući da mu sve daš.On je malo jači od Fiće.a kako ovdje neki na forumu mogu reći da je bolji Samurai kada nema ni jednu blokadu.Čim na putu malo veća rupa i ako moraš sa jednim točkmo preko nje odma će izgubiti vuču i neće izaći.A idemo sada na Nivu to je čudo auto sjedne u nju pet ljudi i pozadi još u prtljažnik 100-150kg nekoga povrća ili voća i vuču uzastranu ko luda,a motor joj dobar.Ako su po putu neki kanali u rupe ne pomaže spora, samo upališ blokadu i prolazi.Tako i po blatu i po snjegu.Zaključak da Samurai ne može sa Nivom nema šanse. 8)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #47 u: 22. 08. 2011. 22:16:14 »
 Jel ima lada sa tri reda sjedala - ono za 7 - 8 lovaca?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #48 u: 22. 08. 2011. 22:36:41 »
jast nego ima  superti
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #49 u: 09. 01. 2012. 02:42:43 »
Volio bih cut usporedbo kolegi Vitara vs Niva...Koja su vasa iskustva i misljenja?

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #50 u: 10. 01. 2012. 09:42:28 »
http://auto.indavideo.hu/video/Niva_vsVitara  hao

Nemoj meni vjerovati - ja sam pristran (i pomalo nastran) kad je Niva u pitanju.
 
Hajde sad malo ozbiljno: vjerujem da je priča ista kao i sa svim ostalim 4x4 vozilima pri usporedbi s Nivom. Niva je jednostavno to što je, sa svim slabostima i vrlinama. Sve ostalo je drugi kvalitativni i cjenovni razred (izuzev UAZ-a). Ako pitaš iz razloga što da odabereš, pročitaj forume i ako ne želiš ništa sam popravljati i možeš si priuštiti kvalitetnije vozilo - ostavi Nivu njenim fanovima (i nipošto po njoj nemoj pljuvati)! Oni koji prema njoj gaje simpatije iz nje će izvući nevjerojatne mogućnosti uz pomalo truda koji neće žaliti. Svi ostali imaju ogroman dijapazon izbora.  zagi

Offline crni3006

  • K 100
  • **
  • Postova: 480
Odg: USPOREDBA:SUZUKI SAMURAJ i LADA NIVA
« Odgovori #51 u: 20. 03. 2012. 09:15:50 »
http://auto.indavideo.hu/video/Niva_vsVitara  hao

Nemoj meni vjerovati - ja sam pristran (i pomalo nastran) kad je Niva u pitanju.
 
Hajde sad malo ozbiljno: vjerujem da je priča ista kao i sa svim ostalim 4x4 vozilima pri usporedbi s Nivom. Niva je jednostavno to što je, sa svim slabostima i vrlinama. Sve ostalo je drugi kvalitativni i cjenovni razred (izuzev UAZ-a). Ako pitaš iz razloga što da odabereš, pročitaj forume i ako ne želiš ništa sam popravljati i možeš si priuštiti kvalitetnije vozilo - ostavi Nivu njenim fanovima (i nipošto po njoj nemoj pljuvati)! Oni koji prema njoj gaje simpatije iz nje će izvući nevjerojatne mogućnosti uz pomalo truda koji neće žaliti. Svi ostali imaju ogroman dijapazon izbora.  zagi
Bravo majstore,izabrao si prave riječi za opisat Nivu i ljude koji ju cijene takva kakva je...d4
Imam ju i ja ne kažem da se nije kvarila,ali je i išla gdje neki terenci nebi ni pogledali z10
LD "Fazan" Baranjsko Petrovo Selo