Autor Tema: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...  (Posjeta: 12892 vremena)

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #15 u: 10. 09. 2008. 00:48:14 »
Hvala na opširnom odgovoru. Sva moja pitanja su odgovorena!
Nego bilo bi mi još interesantno vidjeti gdje vi sve idete vašim terencem?
Na žalost nemam sliku da vam pokažem kud sam se ja prtio s njim u lovu, ali mogu vam reć da je bilo toliko strmo da se jedva upijes popeti pješke...ne znam koji kut je to mogao biti ali jako jako strmo.
Tlo na strmnini je uglavnom kamenito i mora se paziti da se ne nasjedne, a ostala konfiguracija tla sastoji se od zemlje (ilovačina) koja je šumarija navukla. Poslje kiše vjerujem da nema šanse ni gore a kamo li dolje.
Ali lako moguće da za vješte vozače navedena strmnina ne pretstavlja ništa posebno..
Zato bi me baš zanimale slike vaših avantura s terencem...da usporedim malo i da vidim šta je moguće.

P.S. Na malom mjenjaču piše

- 2H (desno dolje)
- 4L (lijevo dolje)
- 4H (lijevo gore)

Kada sam krenuo uzbrdo uključio sam na kotaču 4x4 i prebacio mjenjač na 4L.
Kada sam se vraćao kući, okrenuo sam auto na jednoj ravnici na mjestu (tlo poput ovoga na slici, trava).
Znači naprijed, rikverts, naprijed, s naglin motanjem....A 4x4 i 4L cijelo vrijeme upaljeno
Na sreću se nije ništa dogodilo...
« Zadnja izmjena: 10. 09. 2008. 00:50:28 od vepar007 »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #16 u: 10. 09. 2008. 09:54:34 »
 Pročitaj ovo kaj ti je Antezg napisao, na teren i sve primjeni i treniraj. dr.i  Svi odgovori prije njega što se tiće zakljućavanja diferencijala nisu bili toćni! pljus
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #17 u: 14. 09. 2008. 07:29:32 »
Uglavnom Ante je objasnio sve bitno. Ja bi samo dodao da reduktor ne povecava snagu jer snaga je odredjena konstrukcijom motora. Reduktor mijenja okretni moment, on ga povecava najcesce kod terenaca 2 ili 3 puta. Ako je povecanje okretnog momenta 3 puta onda je brzina vozila 3 puta manja jer je snaga P u (W) umnozak okretnog momenta M (Nm) i okretaja motora n u jedinici vremena.
Znaci reduktor smanjujuci broj okretaja kotaca povecava okretni moment. Kad bi reduktor povecao snagu onda bi dobili Perpetim mobile a  to je nemoguce.
 Svi ozbiljniji terenci imaju uz reduktor i blokade diferencijala koje su 100% mehanicke (te su najbolje za teren) i elektronski kontrolirane za luksuzne terence.
Za vise informacije otipkajte na google ''ARB locking diff"
Koga zanima kako se recimo ARB ugradjuje na Land Rovera defendera neka se javi na privatni emajl rado cu pomoc.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #18 u: 15. 09. 2008. 08:35:54 »
Evo jedna slikica iz priručnika od Mitsubishi Pajera sa super select 4WD, pa bih zamolio nekoga tko malo bolje barata njemačkim jezikom da pojasni kolegama.



Imam upalu volje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #19 u: 15. 09. 2008. 08:38:33 »
Štef ti ima pajera pa ti on može reć direktna iskustva. ALi vidiš i sam. Gornja slika je zadnji pogon, pa sva 4 H- brza, pa N-neutral ili ti prazni hod, pa sva 4 L- spora ili ti reducurana. Tak je i kod mene na nivi, ali niva nema mogućnost samo zadnjeg pogona.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #20 u: 15. 09. 2008. 09:52:58 »
Neno-pročitaj još jednom moj gornji post-sve se odnosi i na Mitsubishija-jedino neznam kakve hubove imaš(one vragove na prednjim kotačima :laugh:)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #21 u: 15. 09. 2008. 10:03:57 »
Meni je tu sve jasno, več samo da to potkrijepimo pisanim dokazom  ;)
Imam upalu volje.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #22 u: 15. 09. 2008. 17:21:25 »
Kod mene na cherokee-u je zadnji pogon stalni. Imam mogućnost 4x4 PART TIME(i ta se lampica pali)-nije za tvrde podloge, kao 4H, onda imam 4x4 ALL TIME- ne bira podlogu i mogu voziti 4x4 uvijek(uz povećanu potrošnju), imam N i na kraju 4L(mislim da mu je to oznaka i uključuje lampicu PART TIME).
Auto je automatik, 4.0 i na njemu su friško stavljene BF Goodrich mud terrain. Još nije isprobano na nekom teškom terenu.

Offline anto

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #23 u: 24. 09. 2008. 01:33:31 »
Pozdrav kolege,sta mislite za ovaj patent?

Offline anto

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #24 u: 24. 09. 2008. 01:37:09 »
Ova vitara je od jednog naseg kolege lovca kojeg sam na nasao na nekom suzukijevom forumu,vjerujem da je tu medju nama i da se prepoznati i objasniti nam kako je uspio pricvrstiti pod za krovne nosace.
Dobru kob!

Offline anto

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #25 u: 24. 09. 2008. 01:42:09 »
Kad sve to spakira to izgleda ovako.
Svaka cast! pic

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #26 u: 24. 09. 2008. 01:49:20 »
I mene zanima kak to funkcionira. Imao sam na vitari pričvršćenu dasku na krovu i na njoj sam sjedio(služila mi kao pričeka). Sad bi na cherokee-a složio nešto ali u stilu sa ove slike iznad, da mogu čekat i kad je loše vrijeme, a i manje sam primjetan. Uvjet je da je brzo montažno.
Mislio sam pričvrstit neku bosanku(dasku) za krov i na njoj u svakom kutu izbušit rupu a u rupe umetnuti neke piksice. Onda kupit iglu šator sa onim savitljivim šipkama. Šipke popikat u piksice i to je to. Brza montaža i demontaža. Normalno, na šatoru napravit prozore sa svih strana.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #27 u: 25. 09. 2008. 23:02:51 »
I mene zanima kak to funkcionira. Imao sam na vitari pričvršćenu dasku na krovu i na njoj sam sjedio(služila mi kao pričeka). Sad bi na cherokee-a složio nešto ali u stilu sa ove slike iznad, da mogu čekat i kad je loše vrijeme, a i manje sam primjetan. Uvjet je da je brzo montažno.
Mislio sam pričvrstit neku bosanku(dasku) za krov i na njoj u svakom kutu izbušit rupu a u rupe umetnuti neke piksice. Onda kupit iglu šator sa onim savitljivim šipkama. Šipke popikat u piksice i to je to. Brza montaža i demontaža. Normalno, na šatoru napravit prozore sa svih strana.
kupi krovne nosače pa na njih bosanke jer ćeš sje.... krov

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #28 u: 25. 09. 2008. 23:18:36 »
I mene zanima kak to funkcionira. Imao sam na vitari pričvršćenu dasku na krovu i na njoj sam sjedio(služila mi kao pričeka). Sad bi na cherokee-a složio nešto ali u stilu sa ove slike iznad, da mogu čekat i kad je loše vrijeme, a i manje sam primjetan. Uvjet je da je brzo montažno.
Mislio sam pričvrstit neku bosanku(dasku) za krov i na njoj u svakom kutu izbušit rupu a u rupe umetnuti neke piksice. Onda kupit iglu šator sa onim savitljivim šipkama. Šipke popikat u piksice i to je to. Brza montaža i demontaža. Normalno, na šatoru napravit prozore sa svih strana.
kupi krovne nosače pa na njih bosanke jer ćeš sje.... krov

Neće bosanka direkt na krov. Na rub krova iznad vrata i prednjih i zadnjih ću zavariti nosače za dasku po cijeloj dužini krova. Dasku legne na nosače, zašarafim i to stoji tako vječno.

Offline anto

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Vaše mišljenje o sljedećem terencu...
« Odgovori #29 u: 26. 09. 2008. 00:23:14 »
Kako je ovajgore na vitari uspio napraviti toliki sator,kao sto se vidi ljestve nisu u smislu nekog stuba na sto se naslanja sator.Sta mislite?