Autor Tema: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764  (Posjeta: 33965 vremena)

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #120 u: 06. 12. 2009. 20:58:12 »
Moram da napomenem da pas koji sledoglasno tera jednu duž(400 metara )za mene je odličan pas ,a koji tera i preko toga je izvanredan.E sad koje vreme pas utroši za svoj rad nije mi toliko bitno.Nekad jednu duž spraši za par minuta,a nekad mu treba 10 pogotovo kad je teren šaren-zeleno,oranje ili kad ima više oranja nego zelenog.U takvim situacijama tera mnogo sporije  i da bi oterao 2-3 duži treba mu mnogo više vremena i onda ja mogu da kažem da mi pas sledoglasno tera zeca pola sata a on za to vreme pređe jedva kilometar,tako da vreme nije merilo sledoglasnosti kod NLT-a.Još nešto-sledoglasnost treba ispitivati isključivo na zecu,a ne na lisici ,svinji i srni jer oni imaju daleko jači miris.Mnogi psi koji teraju svinju,slabi su na zecu ili čak uopšte ne javljaju

Drago ni je cuti od jednog odgajivaca da je terijer koji je sljedoglasan priko 400 metara odlican jer bi to znacilo da je moja kuja turbo odlicna! Ali, ja san lovac i smatram da je odlican pas koji tjera 400 metara beskoristan u lovu. Evo primjer od danas; moja kuja dize "nesto" i nakon 10tak minuta joj se prikljuce gonici i gonja traje oko sata i ko zna koliko kilometara u krug a mi(4 lovca na domacem terenu) uopce nismo vidili sta su gonili... 5 minuta nakon dizu zeca, moja terijerka se prikljucuje i gone jos sat dok zeca ne vidimo. Ako neko ne viruje onda cu dodati da su psi gonili jos pola sata nakon jer zeca san vidija ja i promasija pa su pasi nastavili pljus . A sta se tice vremena koje pas potrosi goneci to virujen da nije bitno na ispitima al u prakticnom lovu pogotovo u siromasnim lovistima i te kako je jer pokazuje ustrajnost bez koje se tesko dolazi do ulova.

E sad ce neko mozda reci da NLT nije pas za moj teren al nije ni za ovaj na kojem su snimci Dexa nacinjeni, pa tu je pticar car!

Pa ako to nije pasmina ni za ravnicu ni za krs za sta je? Jel im uopce potrebna sljedoglasnost? Naravno da je, sta vise to bolje! Svega im dajte!! Terijer je Jamar samo zato jer bi inace za njih tribalo otvorit posebnu FCI grupu. Ludost je ogranicavati ovu visokokorisnu pasminu. Uostalom zar oni nisu nastali od jednog malog terijera i jednog velikog? Taj veliki sigurno nije uzet samo radi boje!

Gle mozda san ja samo krivo shvatija al ja zelim i imat cu terijere i koristiti cu ih u svim lovovima koji ukljucuje pse i puske, mozda i luk ako bog da. Moj stenac je danas podiga prepelice pa se na njih pucalo pa je on mrtav ladan otisa dvadeset metara dalje pa opet podiga prepelicu. Prije toga je vec podiza fazane i grivne, glasno gonija zeca... Pa zar nebi bilo steta takvoga pasa ograniciti na jamarenje i gonjave od 400 metara? A on moze sve ovo prije nabrojano i to bez ikakve obuke, to je u njemu. I takvih je bar 50% terijera, njemackih LOVNIH.

Glede ovih slika sa jamarenja ja i dalje tvrdim da je to kontraproduktivno za promociju pasmine ali na vlasniku teme je da odredjuje smjer svoje marketinske kampanje. Po meni je dobar marketing kad isprid moga terijera pucaju zeca i fazana, grivnu ili prepelicu ljudi koji su samo par sati prije pitali jel radi sta taj brkati pas? ;D Mozda je razlika u merketingu rezulatat potpuno drukcijih krajeva u kojem se nalazimo.

E Vlado malo san ti napunija temu al jbg, doslo mi. Danas sam se po ko zna koji put nanovo odusevija ovom rasom koja je po meni jedina uistinu svestrana lovacka pasmina.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #121 u: 06. 12. 2009. 22:38:57 »
Gle mozda san ja samo krivo shvatija al ja zelim i imat cu terijere i koristiti cu ih u svim lovovima koji ukljucuje pse i puske,
Bas tako nostromo, koristiti ih u lovu, realnim situacijama, raznim terenima(normalno da se na razlicitim terenima razlicito lovi samim tim je i obuka drugacija)....kod mene love sa gonicima, ujutro se puste sa povodaca i brat u pogon sa njima, tjeraju koliko i oni, jamare sad od januara pa dok se moze.....ljeti cekaju da traze ako se sta rani na cekanju...itd....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #122 u: 07. 12. 2009. 11:37:27 »
Pozdrav nostromu i lovcupd,prvo ja sam rekao da je pas koji tera 400 metara za mene odličan,a koji tera više od toga izvanredan i iza toga stojim.Naravno treba težiti imati psa sa što dužim gonom,i ja ga imam,samo sam naveo da u nekim situacijama svako može da kiksa.Ako vi imate pse koji tako dobro teraju kao što kažete ja vam skidam kapu,samo ste zaboravili jednu stvar a to je:vaši psi teraju zeca u čoporu pasa gde je lako biti Džek jer ima ko da povuče kad negde zapne i kako ste sigurni koliko je baš vaš pas efektivno terao u toj gomili a koliko je samo učestvovao u poteri sa ostalima kad kažete da odu kilometrima.Psa uvek vodim samog u polje na zeca jer treba ba nauči ba veruje sebi i svom nosu a ne da čeka da neko drugi pronađe trag kad god ga on izgubi.U atar mogu da vodim samo dva odrasla psa koji znaju svoj posao i da ih pustim da dva traga i svaki će terati svoj i ne zanima ga zašto onaj drugi pas laje.Da bi pas bio dobar mora da nauči da veruje samo sebi i da bude dobar individualista a ne da se oslanja na druge i da jedva čeka da neki drugi pas zalaje pa da on odjuri tamo i priključi se
Druga svar :kažete marketinška kampanja-kakvu ja to marketinšku kampanju vodim ovde?Pa već 2 godine ja nemam ženku,nemam kučića koja bih prodao.Othranio sam u međuvremenu nekoliko legala,ali ne meni ,već kad moj pas nešto napari ja uzmem kuju kod sebe dok se ne ošteni i ne othrani štence i onda je sa leglom vratim nazad vlasniku a sebi ostavim par štenadi.
I kad imam neko štene da prodam,prodam za 100 eu,što nije neka velika para.
A da sam recimo trgovac,nabavio bih 4-5 ženki bez obzira kakve su ,samo da su lepe i pario sa Dexom i prodavao za veće pare,i onda radio marketinšku kampanju.Ali meni nije stalo do toga,već da dobijem što je moguće bolji kvalitet.
Za mene je ovo prezentacija moje odgajivačnice i mojih pasa,e sad što ta prezentacija nije štura  sa samo nekoliko slika ,to je odmah marketing.Pozdrav svima i samo pišite uvek volim da naučim nešto novo.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #123 u: 07. 12. 2009. 12:00:52 »
Pozdrav nostromu i lovcupd,prvo ja sam rekao da je pas koji tera 400 metara za mene odličan,a koji tera više od toga izvanredan i iza toga stojim.Naravno treba težiti imati psa sa što dužim gonom,i ja ga imam,samo sam naveo da u nekim situacijama svako može da kiksa.Ako vi imate pse koji tako dobro teraju kao što kažete ja vam skidam kapu,samo ste zaboravili jednu stvar a to je:vaši psi teraju zeca u čoporu pasa gde je lako biti Džek jer ima ko da povuče kad negde zapne i kako ste sigurni koliko je baš vaš pas efektivno terao u toj gomili a koliko je samo učestvovao u poteri sa ostalima kad kažete da odu kilometrima.Psa uvek vodim samog u polje na zeca jer treba ba nauči ba veruje sebi i svom nosu a ne da čeka da neko drugi pronađe trag kad god ga on izgubi.U atar mogu da vodim samo dva odrasla psa koji znaju svoj posao i da ih pustim da dva traga i svaki će terati svoj i ne zanima ga zašto onaj drugi pas laje.Da bi pas bio dobar mora da nauči da veruje samo sebi i da bude dobar individualista a ne da se oslanja na druge i da jedva čeka da neki drugi pas zalaje pa da on odjuri tamo i priključi se
Druga svar :kažete marketinška kampanja-kakvu ja to marketinšku kampanju vodim ovde?Pa već 2 godine ja nemam ženku,nemam kučića koja bih prodao.Othranio sam u međuvremenu nekoliko legala,ali ne meni ,već kad moj pas nešto napari ja uzmem kuju kod sebe dok se ne ošteni i ne othrani štence i onda je sa leglom vratim nazad vlasniku a sebi ostavim par štenadi.
I kad imam neko štene da prodam,prodam za 100 eu,što nije neka velika para.
A da sam recimo trgovac,nabavio bih 4-5 ženki bez obzira kakve su ,samo da su lepe i pario sa Dexom i prodavao za veće pare,i onda radio marketinšku kampanju.Ali meni nije stalo do toga,već da dobijem što je moguće bolji kvalitet.
Za mene je ovo prezentacija moje odgajivačnice i mojih pasa,e sad što ta prezentacija nije štura  sa samo nekoliko slika ,to je odmah marketing.Pozdrav svima i samo pišite uvek volim da naučim nešto novo.

Vlado ne uznemiravaj se. Sve napisano je bilo samo nadovezivanje na tvoj tekst. Nikakvo prozivanje ili nadmetanje. To je jbg mana tekstualne komunikacije, lako se nesto krivo protumaci.

Sta se tice gonjenja ovo gori je primjer od jucer. Ja pase pustam kad god mogu a i ako ne mogu onda kuju povede sa sobom moj punac.
Jedna o prvih stvari koju sam naucija o lovnoj kinologiji je to sta ti kazes da pas mora nauciti sve raditi sam pa tako moja kuja i sama zavrti zeca u krug, kvadrat, osmicu, spiralu... Al isto tako sta si i sam reka zna se dogoditi pasu da potira 50 metara i gotovo.... Cak mi se nekako cini da je bila zasicena i skroz izgubila volju ali kad je poceja lov i prave akcije ona se vratila i sad u svakom gonu sudjeluje do kraja a i kad lovis i slusas pase onda znas koji pas vodi a koji slijedi. A i moja kuja ne javlja stari trag. Kad je cujes to znaci da je divljac u blizini a kad je pokrene i goni onda je to vristanje a ne lajanje i tako znam sta se oko nje dogadja. I nemoj sad da mi trazis zamjerke jer u njoj ima i pasa iz tvog susjedstva, mozda i tvojih ;D.
A sta se tice prikljucivanja drugim pasima kuja to ne radi u 90% slucajeva i to mi je cak i problem jer se zna dogoditi da ja negdi cekam i pokusavam biti tih i neprimjetan a ona mi dodje pod noge i dahce, suska, prdi...

A sta se tice marketinga nisan mislija na tvoju samopromociju nego na promociju rase. Boli mene kua ko koliko pasa proda, meni nisi konkurencija jer ja nisam uzgajivac ;D. Ali ako se pocnes baviti odrzavanjem brodova e tu cemo se kaciti ;D

Offline plivadon

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #124 u: 11. 12. 2009. 13:12:08 »
Jako lepo urađeno predstavljanje! zagi Što si stao, zar nema više?

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #125 u: 11. 12. 2009. 22:18:46 »
Pozdrav,ima toga još dosta samo me mrzi da postavllam snimke na you tube

Offline plivadon

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #126 u: 11. 12. 2009. 23:55:51 »
Vlada kazi nam jesi ti lovac ili samo keregdija.Ja imam terijera kada ga pustis ode bre u vetar ko singerica snjm sam sve kuje napario ,a stenci vecinom crni sa srednjom bradom.Kolko sam primetio ti dosta paris sa istim kerovima i u srotstvu,sto bre nejdes malo u inozemstvo.Pozdrav

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #127 u: 12. 12. 2009. 12:56:40 »
Nisam lovac ali idem sa njima u lov,baš zbog pasa.Što se tiče parenja u srodstvu - to izbegavam jer ne volim incest,ali kad mi neko dovede kuju koja je u srodstvu na parenje ,šta ja tu mogu?

Offline zabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
    • nlt
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #128 u: 15. 12. 2009. 20:03:38 »
Poželeo sam malo da ukrasim ovu Vladinu prezentaciju. Pesma je prepisana, a autor je takođe terijeraš.

MOJ TERIJER
Taj mali ratnik velikog srca,
Koje uvek hrabro kuca,
I kad je jama i kad je rov,
Uvek je to izazov nov.

Zima, sneg, a jama duga,
Čekam sa zebnjom, hvata me tuga,
Napred moj stari, valjda je lisica,
Ne daj bože, jazavac ubica.

Odluka pade kao iz topa,
Tu nema druge, daj da se kopa,
Preseci rupu to je bitno,
Da mu se pomoć ukaže hitno.

Kopamo brzo, kao od šale,
Jer mi Srbiju prokopasmo brale,
Odjednom rupa, zacu se glas,
Evo ga drži, naš hrabri pas.

I tu smo danas imali sreće,
Veliki lisac u džak se meće,
Putem ka kući pričamo u glas,
"alal mu vera, pravi je pas".

I tako srećno stigosmo kući,
Čeka nas rakija i pasulj vrući,
Na kraju sledi domaće vino,
Srećno nam bilo, stara družino,
Lovili, pili i živi bili.

Proleće dođe, ja pratim ZOV,
Oglasi bruje, rovaška - rov,
Sve iz početka mora se znaj,
Tu "sedi čekaj", sad "aport" daj,
Brigama mojim nikad kraj.

Utakmica dođe izvukoh broj,
Prođosmo "aport" i"sedi - stoj",
Ali ide rov i druga muka,
Da ne "odlaje", da ne "zakuka"

Da se ne smeju dušmani naši,
Daj Bože, gušu da ne promaši,
Minut ko večnost, on cima, stenje,
Meni se jeza kroz kičmu penje.

Odjednom sudija povika "diži",
Dobro proceni, pošto je bliži,
"ovo je Ijudi ocena maksi"
Odmah ga upiši u knjigu, Taksi!

Oko žice kažu "sudija je fer"
A meni "brate, dobar ti ker"
Diploma, pehar i stisak ruke,
Nagrada prava za naše muke,

Nekad je radost, nekad tuga
Uvek ću voleti svog hrabrog
              DRUGA!

Nebojša Kalajdžić - Pevalo
Vetar duva, a karavani prolaze

Offline brum

  • K
  • *
  • Postova: 94
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #129 u: 15. 12. 2009. 20:20:48 »
Poželeo sam malo da ukrasim ovu Vladinu prezentaciju. Pesma je prepisana, a autor je takođe terijeraš.

MOJ TERIJER
Taj mali ratnik velikog srca,
Koje uvek hrabro kuca,
I kad je jama i kad je rov,
Uvek je to izazov nov.

Zima, sneg, a jama duga,
Čekam sa zebnjom, hvata me tuga,
Napred moj stari, valjda je lisica,
Ne daj bože, jazavac ubica.

Odluka pade kao iz topa,
Tu nema druge, daj da se kopa,
Preseci rupu to je bitno,
Da mu se pomoć ukaže hitno.

Kopamo brzo, kao od šale,
Jer mi Srbiju prokopasmo brale,
Odjednom rupa, zacu se glas,
Evo ga drži, naš hrabri pas.

I tu smo danas imali sreće,
Veliki lisac u džak se meće,
Putem ka kući pričamo u glas,
"alal mu vera, pravi je pas".

I tako srećno stigosmo kući,
Čeka nas rakija i pasulj vrući,
Na kraju sledi domaće vino,
Srećno nam bilo, stara družino,
Lovili, pili i živi bili.

Proleće dođe, ja pratim ZOV,
Oglasi bruje, rovaška - rov,
Sve iz početka mora se znaj,
Tu "sedi čekaj", sad "aport" daj,
Brigama mojim nikad kraj.

Utakmica dođe izvukoh broj,
Prođosmo "aport" i"sedi - stoj",
Ali ide rov i druga muka,
Da ne "odlaje", da ne "zakuka"

Da se ne smeju dušmani naši,
Daj Bože, gušu da ne promaši,
Minut ko večnost, on cima, stenje,
Meni se jeza kroz kičmu penje.

Odjednom sudija povika "diži",
Dobro proceni, pošto je bliži,
"ovo je Ijudi ocena maksi"
Odmah ga upiši u knjigu, Taksi!

Oko žice kažu "sudija je fer"
A meni "brate, dobar ti ker"
Diploma, pehar i stisak ruke,
Nagrada prava za naše muke,

Nekad je radost, nekad tuga
Uvek ću voleti svog hrabrog
              DRUGA!

Nebojša Kalajdžić - Pevalo


svaka cast autoru, zagi zagi

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #130 u: 20. 12. 2009. 20:12:20 »
Odlična pesma svaka čast Pevalu! z10

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #131 u: 20. 12. 2009. 23:59:07 »
Opravdao je nadimak  just

Offline zvonko

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #132 u: 21. 12. 2009. 12:19:37 »
Sjajno predstavljanje pasmine i vaše uzgajivačnice!Ne mogu vjerovat da jedan lovni terijer sve to može.Imate li štenaca od Dexa?

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #133 u: 21. 12. 2009. 13:01:53 »
Pozdrav Zvonko.Trenutno imam 2 ženkice od Dexa i Benijeve sestre- Boni,stare 6 nedelja

Offline vlada žabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 419
  • DEX CRNI GROM
Odg: Odgajivačnica NLT "CRNI GROM" FCI 3764
« Odgovori #134 u: 22. 12. 2009. 13:46:18 »
Ovo je moje pojačanje Ola-Vendi de Lux  Benijeva ćerka