Autor Tema: Vicevi  (Posjeta: 214222 vremena)

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Vicevi
« Odgovori #2655 u: 23. 02. 2012. 15:31:19 »
Dobra  just just
Ima više takvih pouka .
Čuo sam prije skoro istu samo
sa siromašnim ribarom .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Morgan

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: Vicevi
« Odgovori #2656 u: 23. 02. 2012. 16:34:38 »
Dobra  just just
Ima više takvih pouka .
Čuo sam prije skoro istu samo
sa siromašnim ribarom .

Da i meni se čini da je ovo sklepano po staron ribaru sa Rave. Ali ta priča je bila bolja...
Najviše se laže prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Vicevi
« Odgovori #2657 u: 23. 02. 2012. 17:02:33 »
 zagi

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Vicevi
« Odgovori #2658 u: 23. 02. 2012. 17:53:13 »
Pričaju tri prijatelja:

Kaže prvi: "Ja moju ženu poslao u Daruvarske toplice na sedam dana!"
Kaže drugi: "Ja moju poslao u Čatež na DESET dana!"
Kaže treći: "Ja nisam pri lovi pa svoju jebem sam!"

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Vicevi
« Odgovori #2659 u: 23. 02. 2012. 18:49:40 »
Pa ti imaj novaca.......... hao hao
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Vicevi
« Odgovori #2660 u: 23. 02. 2012. 19:39:14 »
Mujo ide :smil4226ce1d491b5: na posao i ugleda ::) Hasu na vrhu nebodera.
 - Što to radiš, bolan Haso?
- Ma pogodio me d7 snajperist u muda, morali su mi  medicusuper doktori sve odstraniti.
Odlučio sam se ubiti.
 - Jes, imaš pravo,  d4  nema smisla tako živjeti. Zbogom Haso, jarane stari!
Mujo produži na posao iako mu je žao Hase  paci, ali što ćeš, život je okrutan.
 Navečer se vraća kući :smil4226ce1d491b5: i ugleda Hasu :shok: kako još uvijek stoji na vrh nebodera.
 - Haso , što radiš gore cijeli dan. Skoči već jednom. d1
 - Skočio bih, ali nemam muda... uf

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: Vicevi
« Odgovori #2661 u: 23. 02. 2012. 22:10:35 »
 hao hao

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Vicevi
« Odgovori #2662 u: 27. 02. 2012. 09:36:43 »
Malo stihova za uljepšanje dana,

U sred zime čudesna toplina, 
Sn'jeg se topi, grije iz visina, 
Centar sv'jeta opet Severina, 
K'o da nitko još ne rodi sina... 
... Na Balkanu sad je glavna tema, 
Doktorska se sva okupila krema, 
Pri porodu imade problema, 
Mora carskim, druge priče nema... 
A svi znaju, gledat bješe slatko, 
Kako joj je ulazio glatko, 
Pa se čudi medicina cila, 
Bar je ona razrađena bila.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Vicevi
« Odgovori #2663 u: 27. 02. 2012. 10:34:06 »
Riješili baba i djeda u osamdesetim da se poseksaju  pesi.

Probao djeda sve... i trave, i viagru... lizi

Ništa nije pomoglo.

Na kraju uzme dva drvceta i veže "ga" konopcem. 1liga

Poslije, razgovaraju dva babina jajnika: telll

      Sve smo za ovih osamdesetak godina vidjeli...
i krive i prave i male i velike...

ali ovog što unesoše na nosilima...(!?!) :shok:

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Vicevi
« Odgovori #2664 u: 27. 02. 2012. 12:16:55 »
Sve mi je ovo nešto poznato !!!!!!!!!!!!!   uf


VEDRANA RUDAN: Život bez krpelja


Bila sam s mužem tri dana u Firenci. Držali smo se za ruke, u malim restoranima, jeli bruskete s rajčicom i maslinovim uljem, gledali kako na ulici mladi ljudi na klizaljkama plešu sirtaki.

Ujutro smo na balkonu hotelske sobe čekali izlazak sunca. Toskansko sunce je veliko, debelo i crveno. Firenca je otok u moru torbi i cipela.

Osjećala sam se kao pijanac u bačvi alkohola. U mojoj ruci ovoga je časa
najljepša torba na svijetu. Koraljnocrvena, dvije ručke, dvije debele pletenice, janjeća koža pretvorena u dragulj. Volim je onako kako neka majka voli nerođeno dijete.

Toskana je zemlja kože, dobre hrane, odličnog vina i veselih ljudi. Hotel u kojem smo odsjeli nalazi se u Montecatini Termama, gradiću veličine
Opatije. Opatija je u ovo doba godine mrtav grad a Montecatini Terme žive dvadeset i četiri sata. Hrvatski popovi bi poludjeli, tamo dućani čak i nedjeljom rade do deset navečer.

Krajem godine muž i ja krenut ćemo u Beč. Božićni Beč! U zraku miris punča i kuhanog vina, studenti muzičke akademije sviraju na ulici, prolaznici ih pobožno slušaju pa im plješću i ubacuju novčiće u kutiju. Izložbe, koncerti, večera Kod Jere.

Jere je fenomenalan lik. Trideset i pet godina živi u Beču, ima restoran u kojem se poslužuje samo nekoliko jela, pašta-fažol bez mesa, punjena paprika, gulaš i najbolji bečki šnicl u Beču.

S njim rade žena, sin i nevjesta. Jere je rodom iz Drniša, govori kao da je iz njega jučer otišao. U njegovoj oštariji možete naletjeti na najpoznatije bečke televizijske novinare, pisce, pjesnike, slikare.

Za Uskrs letimo na Siciliju. Uživat ćemo u Palermu, u ustima će nam se topiti kolači pred kojima i najgadniji mafijaši padaju na koljena, osvojit ćemo Etnu, miris narančina cvijeta draškat će nam nosnice, gledat ćemo u šume naranača koje rastu uz cestu onako kao kod nas... Uz naše ceste ništa ne raste.

Za Prvi maj bit ćemo u Krakowu. Kočije, bijeli konji, Židovska četvrt, prodavaonica postera, možete birati među nekoliko stotina tisuća komada, ulica nakita, Leonardova Djevojka s janjetom...

Ljeto ćemo provesti u Sloveniji. Logarska dolina raj je na zemlji. Alpe, kiselo mlijeko, konji, vodopadi, doručak na obronku među kravama i mačićima, hladne, zvjezdane noći...

Zašto vam ovo govorim? Zato što moje vršnjakinje već godinama nemaju pojma kako njihov muž miriše, umjesto da ga šutnu i krenu nekamo, život provode izvlačeći iz otrcanih novčanika fotografije svoje unučadi pa ih okolo pokazuju.

One koje nemaju unuke razgovaraju o djeci. Njihova su djeca odrasli ljudi koji se dave u dugovima, kreditima i kuknjavi. Neki rade i slabo zarađuju,
drugi ne žele raditi jer im se ne nude pravi poslovi, treći u trideset i petoj računaju koliko će im roditelji još poživjeti i što će im nakon njihove smrti ostati.

Moja djeca više nisu ni moja ni djeca. Ne žive sa mnom, jedva ih vidim, vrlo rijetko čujem. Da se ponovno rodim, ne bih imala djece, presretna sam što nemam unuke. Družeći se sa vlastitom djecom izgubila sam trideset i pet godine života.

Ne mogu vam riječima opisati taj davež. Trudnoće, jutarnja povraćanja, rast trbušine, porod koji je nešto najstrašnije što se živom čovjeku može
dogoditi, dojenja, izdajanja, bacanje na vagu djeteta prije podoja, poslije podoja, iskuhavanje bočica, miješanje umjetne hrane u jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro, šest ujutro, sedam ujutro, osam ujutro...

Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje doneba, bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku.

Prvi razred, drugi razred, treći razred.

Instrukcije, upis preko veze u srednju školu.

Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro. Ne paničari,stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene.Vesne. Mace. Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do danas nije rekla gdje je ona bila.

Diplome. Aleluja.

Prvi posao koma, drugi posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas.

O plaći da se i ne govori. Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam pitala, koliko ti treba?

A onda mi je muž jedne subote donio kavu u krevet i upitao me, koga voliš
najviše na svijetu? Tebe, rekla sam. A ja tebe, rekao je muž. Idući smo tjedan prodali sve što se prodati moglo.

Moj nakit, slike, vikendicu, ostavila mi ju je pokojna majka koja je do
posljednjeg časa spavala s fotografijom svojih unučića pod jastukom. Iselili smo se iz velike kuće i kupili malu. Toliko je mala da u njoj nema mjesta ni za unuče veličine vjeverice. Moje prijateljice govore kako unučad vole više nego vlastitu djecu.

Pitam vas, tko danas voli vlastitu djecu? Zašto bismo voljeli lešinare koji
ne mogu čak ni sačekati da im se roditelji pretvore u leš nego kljunove ubadaju u živo meso?

A i ti unuci? Što to oni imaju bez čega ja ne bih mogla?

Dovozili bi mi ih u šest ujutro, što je prestrašno jer ja spavam do deset. Ili bi ih ostavljali da spavaju kod nas, što je još gore jer bi mi noći postale pakao. Kaka mu se u dva ujutro, žedan je u tri ujutro, hoće mamu, hoće tatu, gdje mu je duda... Nema šanse.

Naučila sam koliko je velika istina da mala djeca piju mlijeko a velika krv. Dosta je bilo! Preda mnom je još najviše deset godina kakvog takvog života. Neću dozvoliti našoj djeci da nas umlate svojom djecom!

Moj muž i ja, mi nismo poput vas. A kad sve potrošimo što imamo, prodat ćemo i kućicu u kojoj živimo i uvaliti se u neki moderni starački dom pa krenuti u kolicima na izlet u obližnji park ili kafić.

Iz svoga ću novčanika do smrti izvlačiti samo keš ili karticu, nikad fotografije. Ja sam sebi svoja najdraža unuka. A kad umremo, muž i ja, djeci ćemo ostaviti dugove i pogrebne troškove.




Hrvatske Domovine Sin.

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Vicevi
« Odgovori #2665 u: 27. 02. 2012. 12:53:00 »
Došao Mujo iz kafane u sitne sate i navali na Fatu. Ona hladna ko špricer.
- "Koji ti je k... večeras?"- bijesno je upita Mujo.
- "Treći!"- iskreno će Fata.

 

Muž se kasno vraća kući, ulazi u krevet i počinje da se gura uz suprugu.
- Dragi, nisam raspoložena za seks.
- Ma, šta vam je danas, kao da ste se sve dogovorile!

Offline Morgan

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: Vicevi
« Odgovori #2666 u: 27. 02. 2012. 13:14:44 »
Sve mi je ovo nešto poznato !!!!!!!!!!!!!   uf

VEDRANA RUDAN: Život bez krpelja


da i meni se čini poznato...podsjeća me na kučku zlatnog retrivera kuju je u trku natega fox tereijer pa okotila veeeliko leglo čudnih prgavih mješanaca. To bi mi više išlo u rubriku Kinologija...ili tako što...

Vedranu ustvari krpa nejebica. Da je neko dobro nategne ... sve bi joj izgledalo drugačije...ali jebiga...ne more i ovce i novce...to ima samo u TELE-2...
Najviše se laže prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Vicevi
« Odgovori #2667 u: 27. 02. 2012. 13:36:04 »
Bravo Morgan  hao hao hao
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Vicevi
« Odgovori #2668 u: 02. 03. 2012. 13:37:45 »
Jedan iz moje branše !!


Ako bude prihvaćen novi zakon o mirovinama, ovako će izgledati CRNA KRONIKA u novinama kroz 12 godina:


DA ZAHVALIMO ISKUSTVU PILOTA
Zagreb, 13. siječnja 2024
76-godišnji pilot Croatia airlines je na posao došao bez naočala koje je zaboravio kod kuće (dioptrija 9+; 7+), zbog čega je promašio pistu na aerodromu u Velikoj gorici.
Prinudno je sleteo na autoput pokraj Ljubljane, pri čemu je uništio 16 putničkih automobila, 4 kamiona i jedan autobus. Samo zahvaljujući njegovom dugogodišnjem iskustvu u ovom poslu materijalna šteta nije veća.
 
OBAVIJEST MIROVISKOG OSIGURANJA

Zagreb, 13.01.2024.
Svi koji u ovoj tekućoj godini pune 73 godine i imaju više od 50 godina radnog staža, dobijaju subvencije za kupovinu novih invalidskih kolica. Na subvenciju imaju pravo svi koji invalidska kolica koriste na radnom mjestu.
 
78-GODIŠNJI LOPOV U INVALIDSKIM KOLICIMA POBJEGAO
Karlovac, 14.siječnja 2024.
Juče poslijepodne je bezobrazni mladi 78-godišnjak opljačkao Zagrebačku banku na Trgu bana Jelačića. Nepoznati 78-godišnjak je u invalidskim kolicima upao u banku i od službenica banke zatražio novac. Mlađa službenica (67-godišnja M.P.) nije se uplašila, već je odmah alarmirala policiju. Na mjesto događaja su se dovezli 72-godišnji policajac I.Horvat. i godinu dana mlađi A.Perić, koji je vozio službeno vozilo i nespretno parkirao u obližnju fontanu. Bezobrazni lopov je bez plijena
zbrisao u invalidskim kolicima!
 
76-GODIŠNJI PEKAR ZAMJENIO BRAŠNO SA GIPSOM
Gospić, 15.siječnja 2024.
80-godišnji Ivo Grgić greškom je zamijenio gips sa brašnom. Do greške je došlo kad mu je 75-godišnji dostavljač greškom dostavio vrećice sa gipsom umjesto sa brašnom. Ivo, nije mijenjao naočale već 10-tak godina  iako mu je u međuvremenu dioptrija lijevog oka sa + 2 otišla na +13.
 
 
71-GODIŠNJI RADNIK PAO SA GRAĐEVINSKE SKELE
Split, 13. siječnja 2024.
Pri obnavljanju fasade ozbiljnije je povrijeđen Ive Baikoza iz Splita. Radnik je zbog nedostatka radnog iskustva pao sa građevinske skele na 83-godišnjeg šefa gradilišta, koji je tražio svoju zaštitnu kacigu zametnutu za vrijeme marende. Oba povrijeđena radnika prevezena su u bolnicu.
 
 
 
TIJEKOM OPERACIJE ISPALA MU ZUBNA PROTEZA
Vinkovci, 14. siječnja 2024.
78-godišnjem kirurgu Borisu M. juče se dogodio nemio događaj. Tijekom operacije trbušne šuplijne pacijentice M.D. ispala mu je zubna proteza, što je je kirurg primjetio na gablecu. Kirurg je pacijentici M.D. zaprijetio tužbom ako mu ne podmiri troškove za novu protezu...
 
 
 
 
 



Hrvatske Domovine Sin.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Vicevi
« Odgovori #2669 u: 02. 03. 2012. 14:33:49 »
Fazan  d4    z10

Sad nam je smiješno, a bude nama  paci
Em ti sumpor.....