Foto, video, glazba, priče, umjetnost i PUTOPISI > FOTO LOV - FOTOSAFARI

Fotoaparati i objektivi

<< < (2/17) > >>

Štef:
 Ovdje možemo pisat o: fotoaparatima koji su novi na tržištu, o starim a pokazali su se dobri ili loši, o aparatima koje koristimo, o stvarima koje treba izbjegavat, o željama šta bi htjeli imat te o svim objektivima i pratećom opremom u koju naravno spadaju i PC i programi za uređivanje slika, memorijske kartice i sve što nam padne na pamet a vezano je uz temu.

fazan:
Ja koristim već dvije godine Canon G9 -12.1 Mp i 6x optički . Zadovoljava sve moje amaterske potrebe.
Iako aparat ima mogućnost promjene objektiva i mogao bih si priuštiti kakav telac neda mi se vući sa sobom po šumi  još tereta , jer ovog strpam u torbicu i slobodno piršam ili čekam..

OldHunter:
Ja sam si nedavno "priuštio" CANON 50D (dslr), za sada sa objektivom 17-85 f4.0-5.6 IS USM.
Uskoro mislim nabaviti i objektiv 70-200 f4 L IS USM i sa njime mislim vrlo skoro posjetiti Kopački rit - pa će onda biti slikica !! ref

Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci

Evo i "nakanjenog" objektiva: CANON 70-200 f4 L IS USM

Najnovije: Više nije "nakanjeni", sad je moj !!  ref ref ref

Naknadno "dodan" i "primac" EF 50mm f1.4 USM

kmkole86:
www.digitalversus.com nema bas sve modele ali pomocice. product face off pa cameras. vidim da ste se dotakli slr-a. inace cale mi je profesionalni fotograf, slika prirodu, ja mu zavrsavam posao koji je vezan za komp, obradu i doradu slika. ima dva nikona msm d70 i d80. kune se u nikona i u canon-a, mada mi je pricao da je skoro sony izbacio prvi full frame 1prema1 aparat iz njihove ponude za cenu koja je niza od ostalih full frame, msm da je oko 1500eura ne drzite me za rec. uglavnom lepo je imati ali racunajte na velikim uvecanjima da cete morati da nosite stative, nijedna tehnologija stabilizacije slike ne pomaze na velikim povecanjima i to se dobrim delom kompenzuje velikim isoom, sto opet unistava sliku. za neki slr samo drzac za objektiv kosta oko 60-70 eura. nikada nisam imao priliku da slikam aparatom kroz dvogled i sl, ali da mi je potrebno bas slikanje verujte da bih pokusao. sto se tice programa msm da ne moramo pricati o tome, photoshop i nista drugo, to je dovoljno. sto se tice kvalitetnih aparata koliko para toliko muzike, dobar aparat za malo para ne postoji, i generalno se klonite samsunga i njihovih velikih uvecanja. broj mega piksela i uvecanje ne govore ama bas nista o kvalitetu aparata. pozz

Štef:

--- Citat: OldHunter - 09. 03. 2009. 14:23:28 ---Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci

--- Kraj citata ---


 Nadamo se da i nikad neće saznati!  fre fre

 Dodao sam na Fazanov i tvoj post slike aparata da možemo odmah i vidjet kako izgledaju a za ostalo nek se forumaši malo i potrude, nema smisla da se može pročitat sve na jednom portalu, čemu onda Internet!  hao hao  ;)


 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju