Lovna kinologija > Lovna kinologija

AUTOHTONE PASMINE

<< < (2/6) > >>

kerber:
Kolega nemamo se što zavaravat ja neznam kako je kod vas ali odlično znam kako je kod nas a očito je drugačije jer sam i sam uzgajivač i redovno posjećujem i sudjelujem na manifestacijama i vidim da je stručnost kadrova i kvaliteta izvedenih pasa na zadovoljavajućem nivou.                              Kao što sam naveo u prethodnom postu ja sam u svojoj udruzi voditelj uzgoja pa ipak moj posavac ima dozvolu za lov ali je isključen iz uzgoja radi zubala i tako i treba.                                                                                                                              Mali komentar na tvoje primjere taj vaš posavac od 60 je valjda dobio rodovnik kad je oštenjen kao i svi drugi psi  i onda sigurno nije bio60 cm rodovnike ne daju sudci već HKS temeljem prijave legla.                                   Ovaj drugi smeđi o kojem pričaš nisam vidio ali opet pričaš babaroge kažeš na IPOu dobije rodovnik čovječe ne djele se rodovnici na ispitu na IPO nemožeš pristupit bez rodovnice i starosti psa 9 mjeseci rodovnik dobiješ s 2-2,5 mjeseca                                          Nadalje  ispit na divlju svinju nije uopće IPO  nego zasebna utakmica i HR pasmine mogu ići u uzgoj s položenim radom na DS a strane nemogu što znači nikakve ex yu autohtone pasmine kao takve ne postoje zna se čije su koje pasmine i koje su autohtone kod nas a koje kod susjeda i svako vodi brigu o svojima .                                 I opet ti podjeliše rodovnike sudci mogu podjeliti ocjene i potvrde o položenom ispitu i ništa drugo rodovnike valjda poneseš od kuće kolega  priča ti bašne drži vodu ili baš nisi bio u toku šta se dešava pa mi je cjela tvoja procjena sitacije upitna.                                                                       Nadalje ako je postojala kakva nepravilnost na svakoj manifestaciji postoji povjerenstvo za žalbu gdje možete iznjeti svoj prigovor i isto bilo ko može podnjeti prijavak o nepravilnostima osobno HKSu a on je zadužen poslati svoje povjerenstvo da utvrdi činjenično stanje.                                                                      sve u svemu puno optužbi a malo znanja...............                   .                                                     

dean:
AJde kerber smiri. Di ti živiš?!?!?!?Briješ briju a psi goniči polažu IPO bez kontakta sa divljači jer kao zeca nema dovoljno!!! Ajmo napravit IPO za terijere bez lisice, ili utakmicu na ds a da u gateru nema ds.

kerber:
Ooooo   Deane a di ti živiš da nije i tebi sudac dao rodovnicu............

dean:
Ne. Moj pas je položio IPO sa trećim nagradnim razredom iako je jedini od 5 šunjakava koji su pristupili na ispit imao kontakt sa divljači koju je našao slobodnim traženjem (to puno govori o sudcima)... Ali ova tema ne govori niti o mom psu niti njegovom podrijeklu, već o stanju u kinologiji lijepe naše i goničima koji bi trebali biti naš ponos i dika, a kvalitetom su daleko od toga... Ispravi me ako sam u krivu! I molimo argumente, da se ne lupa jezikom ko lopatom jer to dovodi do provociranja a to nije cilj našeg foruma.... (vidi Vaš prošli post)

kerber:
Ispravi ti mene ako grješim ali tema ove pasmin nisu sudci nego ko se koliko zalaže i što radi za boljitak autohtonih pasmina a kad ja iznesem primjer koliko se na tome radi u mojoj udruzi i na koji način po meni pljuju neki koji neznaju ni ko izdaje rodovnice niti znaju na kakvom su ispitu bili.                                                A ti i tvoj kolega istomišljenik nemojte pljuvati po tuđem trudu nego ljepo nabavite autohtone pasmine pa doprinesi radom kvaliteti pasmine  stuacija je takva kakva je ali što ste vi doprinjeli osim negativne reklame......................                                                                 Najlakše je tuđim k....m koprive mlatiti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju