Lovna kinologija > Lovna kinologija

Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?

<< < (5/18) > >>

medo:

--- Citat: Zoran - 06. 05. 2008. 11:38:12 ---ja na perfektnog psa nisam naiso u hr. a ni na perfektnog uzgajivaca!
niti sam ja neki strucnjak niti ista!
a da strucnjaka ima u hr. mozda jedan dva!

ja samo sta mislim, jest da se nebi trebali ne lovci previse baviti uzgojom!
jer oni drugacije razmisljaju o tome sta pas treba, mislim opcenito!
ako je iko ikad razgovarao sa lovcem uzgajivacem i sa ne lovcom uzgajivace!
ako nije previse hendikepiran razumice me sta sam htjeo reci u ovom postu!

--- Kraj citata ---
Ja sam nekako skuzio d4
Istina je,razlike u misljenjima postoje.

madhunter:
Huntercro, tebe je moja teme vidim pogodila! Prvo da ti objasnim da IPO, to ti znači "ispit prirođenih osobina" nije ničija izmišljotina i nije napravljen da se zadovolji forma, niti je neophodan da ti sa svojim čukom ideš u lov.
Na njemu se ispituju urođene osobine pojedinog psa, koje če on dalje prenjeti na svoje potomstvo.
To što ti imaš uvijek dobre ocjene na IPO-u može značit samo dvije stvari:
-Imaš izuzetno dobre pse
-sudačka ekipa u banani i boli ih ona stvar za kvalitetu pasa

 

Huntercro:
Uopće me nije pogodila tvoja tema nego mi je ta tema smiješna, kao da će netko tko ima lažnjak IPO to ovdje priznati pred auditorijem. To ti je isto kao da će student koji je dobio 2 bez izlaska ili bez znanja to reći javno. Da nije smiješna tema bila bi žalosna.

Prvo nisam nigdje naveo da moji psi imaju jako dobre ocjene na IPO, a drugo č i ć  se uče u prvom razredu osnovne škole gdje se i u koju riječ stavljaju. A da mi ti nisi protumačio šta znači IPO ja stvarno ne bi znao, jer ti si vjerovatno taj jedan od ta dva perfektna uzgajivača u RH.

Ja sam polagao IPO i utakmice pred g. Josipom Sabo, Marijanom Hruš, Veceslavom Kučanom, Josipom Panićem itd ... da dalje ne nabrajam pa zato de molim te razmisli malo o svom obraćanju prema meni i oslobodi se tih dječjih bolesti i postani svjestan realnosti svijeta u kojem živiš.
Nije moguće da su baš svi kinološki suci korumpirani, a druga stvar ako tvoj pas nije dobio ocjenu koju ti misliš da bi trebao, e to je već drugi par opanaka a zove se realnost. Uopće nevidim potrebu da bi mi netko od sudaca mene sa mojim psima pustio na IPO, jer smatram da sam dovoljno sposoban da psa obučim i procijenim da li mi pas išta vrijedi i da li može proći IPO.
EOS   

hunter:
Ja mislim da bi se IPO trebao uvesti i za lovce a ne samo za lovacke pse!!!

medo:

--- Citat: hunter - 06. 05. 2008. 15:29:43 ---Ja mislim da bi se IPO trebao uvesti i za lovce a ne samo za lovacke pse!!!

--- Kraj citata ---
Prije svega za lovce d4
Psi ne rade sranja ako im mi ne dopustimo.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju