Lovna kinologija > Lovna kinologija

Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?

<< < (4/18) > >>

Zoran:
Huntercro u neku ruku imas pravo!
meni sta smeta jeste to da ljudi koji nisu lovci vode svoje kucne ljubimce na ipo, jer se gospa ili gospon sjetila da bi mogla to nesto da pare! i onda da se sto skuplje proda, a stenci dali valjaju ili ne za ono sta su namjenjeni tj. recimo za lov to takve ljude nezanima!
znaci pas je jednom u zivotu imo kontakt sa divljaci u polju i polozio i sad imas rasplodnog bika ili rasplodnu kuju koja svake godine ima naj jace potomstvo u regiji!
svasta se moze desiti i to da i ti stenci valjaju! ali bi ja prvo zabranijo ne lovcima da vode pse na ipo! pa onda dalje nesto ispravljati!

medo:
IPO je najprije test psa i ako ga polozi ne vidim u cemu bi bio problem da ne lovac ima takvog psa. Neki ljudi nisu lovci ali imaju istrenirane i dobre lovacke pse,ponajprije pticare. Taj pas vrijedi i to je gotova stvar. Meni smeta ako uzgajivac dobije na "poklon " IPO.
 Huntercro u pravu si 100% d4

Zoran:
stvar je u tome maca mica sveznalica!
da naprimjer ne lovci dobiju poklenjenu ocjenu za ipo.a oni onda pocnu uzgajati!
niko toga psa nikad nije vidio na terenu ili slicno!
ili naprimjer sta sam ja vidio sa mojim ljepim okicama, da naprimjer iz slovenije dođu polagati ipo. a psi imaju po 2-3 godine vec!
valjda kod njih sudci nisu dovoljno educirani ko kod nas!

e sad kad lovac odvede svoga psa na ipo on tesko da sakrije to da je njegov pas polozio ipo posteno, kad tad ce se uvjeriti i on i oni oko njega da je to 0 bodova!

a ovi ne lovci sta ih uzgajaju pitaj boga sta bude od te linije na kraju...,,.

medo:
Zoki ovo ti stoji jer ako je poklonjen nekome IPO samo zbog uzgoja i daljnje prodaje je sramota, varanje i krsenje zakona.
Kako to dokazati??? je jos veci problem ččč
 Na kraju vidimo mi koji nesto malo znamo koliko neki pas vrijedi.
E ovdje se tvrdi da netko poklanja itd. pa bih volio znati tko to poklanja i kome jer rekla kazala nije uvijek najbolja informacija.
 Ja sam na svoje oci vidio subjektivnost i podmitljivost sudaca u Zadru jos 2001. god ako se ne varam ali ne sjecam se suca osim da je tada Heraku dodjeljena nepravedno ocjena  ljepoti za bretonca. To je bilo tad i ne zelim reci da Herak ima lose pse jer nema ali to se dogodilo tad ispred mene.

Zoran:
ja na perfektnog psa nisam naiso u hr. a ni na perfektnog uzgajivaca!
niti sam ja neki strucnjak niti ista!
a da strucnjaka ima u hr. mozda jedan dva!

ja samo sta mislim, jest da se nebi trebali ne lovci previse baviti uzgojom!
jer oni drugacije razmisljaju o tome sta pas treba, mislim opcenito!
ako je iko ikad razgovarao sa lovcem uzgajivacem i sa ne lovcom uzgajivace!
ako nije previse hendikepiran razumice me sta sam htjeo reci u ovom postu!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju