Lovna kinologija > Lovna kinologija

Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?

<< < (2/18) > >>

madhunter:
Hvala ti na takvom poklonu! Meni pas koji ima poklonjen IPO, ne treba! Imao sam takvih pa sam ja njih odmah poklonio.

medo:

--- Citat: madhunter - 02. 05. 2008. 21:16:00 ---Ja sam svoj IPO polagao u Brezovici u organizaciji Kluba jamara i goniča Zagreb! Sudili su kinološki suci Ivan Grd i Goran Deanović. Uvijeti odlični, divljač kvalitetna!
Kuja je za svoj prikazani rad zaslužila  I.nr. nad zemljom i I.nr. pod zemljom.
S obzirom na druge pse najbolje je odradila i zaslužila ocjenu, al drugima je poklonjen Ispit! Bilo je cca. 10 pasa!
 
 

--- Kraj citata ---
Cestitam d4
Zalosno je da se zbog takvih "poklona" umanjuje vrijednost truda onih koji vrijede.
To je i jedan od razloga zbog kojaga vecina lovaca ,ukljucujuci i mene, nije zainteresirana za IPO i sl. utakmice.
 S obzirom da nismo uzgajivaci treba nam samo dobar lovacki pas bez dodatnih muka. Nekad se pitam kako ti i slicni tebi imate volje sve to raditi u ovakvom sustavu "poklanjanja".

ante kula:
kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a i cacib-a kome idu ko ce biti pobjednik..to svi znaju al se niko ne smi suprostavit sucima jer se ne valja s rogatim bost...zato mene ne zanimaju izlozbe i tako to jer jedino psa priznam ako odradi u prirodi..bilo na ds bilo na zeca...

ante.rupe:

--- Citat: ante kula - 03. 05. 2008. 12:18:06 ---kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a i cacib-a kome idu ko ce biti pobjednik..to svi znaju al se niko ne smi suprostavit sucima jer se ne valja s rogatim bost...zato mene ne zanimaju izlozbe i tako to jer jedino psa priznam ako odradi u prirodi..bilo na ds bilo na zeca...

--- Kraj citata ---
dobro kazes, zato odvedes pasa ocjenis izgled i polozi IPO da zadovoljis proceduru, (jer papir ne cini pasa), i onda lovis s pasom i gustiras. ko ce drzat pasa ako nije dobar, a svi drugacije gledamo kvalitetu pasa, sta je nekom dobro nije meni i obrnuto. na izlozbama se friziraju rezultati za nekog pasa a te titule ne znace nista, pusti pasa u sumu pa se vidi kakav je. neki ga drze u kuci ne smiju ga od stra pustat u lov da mu nesto ne bude i onda ga samo vode po izlozbama i utakmicama i friziraju njegovu kvalitetu, a u sumi bio 10 puta, i onda prodaju stence od vrhunskih lovnih roditelja. unaprid se ispricavam vlasnicima pasa koji stvarno imaju odlicne i radne pase i love s njima i postizu odlicne rezultate na izlozbama i utakmicama i u lovu jer je sve troje gust, i najveci ponos vlasniku kad je dobar u svemu.

Viktor:

--- Citat: ante.rupe - 03. 05. 2008. 17:09:56 ---kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a

--- Kraj citata ---

Jel se to odnosi na sve pasmine lovačkih pasa ili na pojedine pasmine?

Pozdrav Viktor

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju