Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (22/30) > >>

Tava:

--- Citat: valdop - 04. 04. 2009. 13:37:35 ---
--- Citat: Tava - 04. 04. 2009. 10:27:21 ---Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav

--- Kraj citata ---
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

--- Kraj citata ---

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav

Tava:

--- Citat: grom - 04. 04. 2009. 20:52:01 ---Redzo svaka čast na komentaru, istina ima ljudi koji vode pse na čeku, samo nađi mi toga koji će posavca ili balkanca natjerati da miruje dok su DS na 20-30 metara!!

--- Kraj citata ---
Redzo prijatelju, na čeku jednostavno nema razloga voditi pse goniče. Njihova namjena je drugačija. Za njih sam siguran da ne bi bili mirni. Na čeku se vode u pravilu psi koji imaju položen ispit na krvavom tragu, a zna se zašto.

Pozdrav

Harry P.:

--- Citat: karabat - 04. 04. 2009. 08:21:51 ---Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic

--- Kraj citata ---
A nema mi druge već onda navratiti do tebe...  fre

jura23:
vama je stvarno dosadno...

KOBI:

--- Citat: Tava - 04. 04. 2009. 20:54:24 ---
--- Citat: valdop - 04. 04. 2009. 13:37:35 ---
--- Citat: Tava - 04. 04. 2009. 10:27:21 ---Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav

--- Kraj citata ---
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

--- Kraj citata ---

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav

--- Kraj citata ---

Daj nam jos koju bajku ispricaj tava izgleda da ti to ide...
sad odjednom mijenjas svoj stav jer vidis da nema smisla to sto pricas...
A moj prethodni post se odnosi na to da ja praktikujem ici bez psa na ceku a po potrebi istoga dovesti i pustiti na trag.isto tako znam da ce svaki pas odraditi krvni  trag bio on pticar,gonic,krvosljednik itd.
Meni se stvara dojam da ti lovci koji vode psa pod ceku ili nisu sigurni u sebe ili su bas lijencine pa im je tesko otici naknadno po psa..
ovo prvo pojasnjavam s tim da oni kontaju da ce 100% ranit pa ce im trebat pas i to odmah i u istom momentu a sta je sa onim da se divljac ne prati odmah i da se mora pricekati da ona zalegne i smiri se ili ugine.ja taman to vrijeme iskoristim da odem po psa naravno ako mislim da je potrebno.

I usput za krvni trag koristim iskljucivo gonice jer oni mi zadovoljavaju potrebe a stim da ih dovodim naknadno tj. dok ja dodjem divljac se smiri i zalegne.....  fre

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju