Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (23/30) > >>

nostromo:

--- Citat: Kobasan - 04. 04. 2009. 14:19:46 ---Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...[/font]

--- Kraj citata ---

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic

KOBI:

--- Citat: nostromo - 04. 04. 2009. 21:42:38 ---
--- Citat: Kobasan - 04. 04. 2009. 14:19:46 ---Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...[/font]

--- Kraj citata ---

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic

--- Kraj citata ---
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...

fulir:
evo za sve nevjerne tome čovjek se zove vlado bodinščak iz jaske je i vodi njemačkog oštrodlakog ptičara na čeku dok čeka ds i vjerujte mi nije malo ulovio samo kaže da još nikad nije vidio kako ben nakon šusa naposti čeku jer verovatno čim pukne skoči dole ili nešto tako. uvjek ali uvjek vodi psa na čeku, zašto? to ni ja neznam ali tako je. iako ja mislim da je to nepotrebno neka svatko lovi kako mu je gušt.

KOBI:
Ja mu skidam kapu ako je to tako i svaka mu cast ako je uspio tako izdresirati psa da sjedi pod cekom i ceka da ovaj opali a onda i dalje ceka dok ovaj ne sidje i ne naredi mu sta da radi...
Ja znam par ljudi koji vode pse "na ceku" ali ne misli se da ih vezu pod ceku nego ih ostave par stotina metara pored auta,djipa i onda ih po potrebi dovode.Tako rade vecinom oni koji su udaljeni od kuce i koji predju lijepo kilometara dok ne dodju do ceke...
Meni je ceka 15 min od kuce pa mi nije problem otici po psa...
A i svako lovi kako hoce sto fulir rece.

nostromo:

--- Citat: Kobasan - 04. 04. 2009. 21:51:33 ---
--- Citat: nostromo - 04. 04. 2009. 21:42:38 ---
--- Citat: Kobasan - 04. 04. 2009. 14:19:46 ---Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...[/font]

--- Kraj citata ---

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic

--- Kraj citata ---
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...

--- Kraj citata ---

Nema DS ali ima KOKOS pored koje pas prodje i ode do GOLUBA kojega poslusno zivoga aportira, moja poanta je da se moze pasa svasta nauciti. Cvrsto san uvjeren da bi taj pas prije dresure kokos smaza za glavno a goluba za desert ;D
Uostalom ima tamo i film o odlozivosti.
Lovstvo je divna stvar upravo zato jer je slozeno od mnogo razlicitih dijelova pa nije ni sramota ni rijetkost da u lovstvu ne zna svak sve(ja prvi ne znam ni 1/8 8) al brzo ucim ;D)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju