Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (27/30) > >>

SEJFO:

--- Citat: lazar - 05. 04. 2009. 18:59:50 ---vecina lovackih pasa koja ja ovdje znam ,a znam ih mnogo ,nesmiju ni da pogledaju divljac dok im vlasnik to nekaze, dobrog psa mozes slobodno negdje ostavit da legne i nema pomijeranja ni centa dok se nevratis il ga nezoves, nesmije ni da zucne a kamoli da goni divljac

--- Kraj citata ---

 E ja sam imao jednog takvog i polagao je vozački umjest mene, i položio iz prve!!!! ref ref ref ref

krs:
Moze li mi netko reci da li je u hrvstskoj sada na snazi zabrana lova gonicima na svu divljac pogonom osim na divlju svinju,,,,, :smil4226ce1d491b5:

7X64:
Da sada je zabrana lova na svu divljac gonicima PA I NA DIVLJE SVINJE DO OTVORENJA LOVA
A Gonicima se samo lovi Divlja svinja

dick:
Čitajući ovu temu vidim da je bilo dosta bure u postovima, što je i razumljivo jer je u naslovu traženo VAŠE MIŠLJENJE, dakle vaš osobni stav.
Ne bih želio da se rasprava u istom smjeru i nastavi, jer ne vjerujem da ćemo uspjeti reći nešto novo (sto ljudi, sto ćudi - sto žena, dvjesto sisa ;D), pa bih postavio pitanje drugačije:
Lov sa psima - DA ili NE? Zakonske odredbe i propisi u RH?

Da pojasnim. Čitajući Zakon o lovstvu i Pravilnik o pasminama, broju i načinu korištenja lovačkih pasa za lov, u svim člancima nalazim samo termine tipa "smije se", "mogu se" i slično, a nigdje ne piše "mora se" ili "zabranjeno je" koristiti ili upotrebljavati takve i takve pse u lovu.
Istina je, piše da lovoovlaštenik, odnosno koncesionar mora IMATI odgovarajuće pse za svoje lovište, ali što se tiče korištenja pasa u lovu, jedino članak 7. spomenutog Pravilnika kaže:

Članak 7.
Lov sitne divljači čije tehnike lova zahtijevaju lovačkog psa ne može se započeti i obavljati
bez njega. Skupni lov sitne divljači čije tehnike lova zahtijevaju lovačkog psa ne može se
započeti i obavljati ako u njemu ne sudjeluje najmanje jedan lovački pas na šest sudionika.

Tražih u pojmovnicima propisa što su to TEHNIKE LOVA, tražih u knjigama i udžbenicima i ne nađoh. Hajde prosvijetlite mene jadna i neuka i recite gdje piše što su i koje su to tehnike lova, naročito one koje zahtijevaju lovačkog psa (na to bih možda i znao odgovoriti, ali gdje to PIŠE) i drugo pitanje, tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?

markoherc:
tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?

Pa mislima da to na pocetku svakog lova to lovnik kaze! tipa: Danas smo se sastali... Lovit ce se pogonom s psima.... ili kruzni lov ili sta već je!

A na temu da odgovorim : Pa  za mene je najveći gušt s psima (zato ih imam kod kuće 9). Kad čuješ tu pjesmu , još kad ide na tebe.....
Naravno svaki lov ima svoje čari, zato kako ko voli , a ja ću pasiće pred sebe i pomalo!
 zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju