Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (28/30) > >>

vuk sa motajice:
Marko svaka ti dala ref nista bez pasa u lovu,da nema njih vjerovatno ne bih ni isao u lov,nije meni gust ici na ceke,nego pustis pse i lagano pretrazivanje i nadmudrivanje 2p ,sto ljudi sto cudi zagi

dick:

--- Citat: markoherc - 20. 04. 2010. 14:44:23 ---tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?

Pa mislima da to na pocetku svakog lova to lovnik kaze! tipa: Danas smo se sastali... Lovit ce se pogonom s psima.... ili kruzni lov ili sta već je!

A na temu da odgovorim : Pa  za mene je najveći gušt s psima (zato ih imam kod kuće 9). Kad čuješ tu pjesmu , još kad ide na tebe.....
Naravno svaki lov ima svoje čari, zato kako ko voli , a ja ću pasiće pred sebe i pomalo!
 zagi

--- Kraj citata ---

Lov pogonom, prigonom ili kružni lov su NAČINI skupnog lova, a nigdje ne piše da su to tehnike lova. Moje pitanje je i dalje: što su to tehnike lova?
Jel negdje piše da se u lovu određenom tehnikom MORAJU koristiti lovački psi?
Za sada samo (članak 9. Pravilnika o uvjetima i načinu lova)
U lovu na sitnu divljac MOGU se koristiti odgovarajuci lovacki psi ako se lov izvodi na
nacin koji omogucava sudjelovanje pasa.

peca:
Na terenu kakav je kod mene lov bez pasa je nemoguč.Teren je brdsko planinski vidljivost je uglavnom do 50 m u šumi lovi se zec, lisica i divlja svinja i njih je gotovo nemoguče loviti bez dobrog goniča .Nema mi draže stvari nego kada se priroda budi slušati pjesmu goniča koja odjekuje među brdima i smatram da lovci koji ne love sa psima i neznaju što je pravi lov z10

markoherc:
peca  z10 d4

Lazar:
ja najvise volim  parforce lov na jelena kad ga 100-200 gonica goni a mi konjima zanjim dok jelen necrkne od iznemoglosti  d4 z1

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju