Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (17/30) > >>

dalm:
Grom, u tome i je poanta. Ne lovi svak na isti način, u jednakim lovištima, jednaku divljač....Odatle je i proizašao ovaj ''moj'' način, na sreću imam takvu mogućnost sve ''odradit'' sam.
Da se razumijemo...ja poštujem i razumijem lovce koji love s psima! To jednostavno nije moj ''film'', ali mi ne pada na pamet osuđivat bilo koga za ''njegov'' način. Imam neke svoje stavove vezane za takav lov, čak smatram da su šanse divljači u takvom lovu manje, ali bilo bi jako licemjerno od mene napadat lov s psima, kad i ja ubijam, samo na drugačiji način.

almir:
EEEEE uf
Opet vi u krivom smjeru
Zbog toga imaš 2 psa
goniča i ptičara
tako možeš lovit a i žena je na sigurnom ref zagi

grom:
Moramo razumit jedni druge. Lov ptica bez ptičara i nema nekog smisla, osim tetrijeba (tko može) i kod mene divlji golub. DS možeš sam lovit samo dočekom pa ti tu pas i ne treba. Ipak kad sam s društvom u brdu to mi nitko ne može platiti, tu i sam čin lova pada u drugi plan

valdop:

--- Citat: vedran kasic - 02. 04. 2009. 14:57:35 ---
--- Citat: valdop - 01. 04. 2009. 22:12:23 ---stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

--- Kraj citata ---

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati

--- Kraj citata ---

--- Citat: dean - 02. 04. 2009. 14:59:31 ---Možda čovjek lovi tetrijeba u susjedniom zemljama, gdje je to dozvoljeno... 

--- Kraj citata ---

upravo sam se vratio iz šume s čeke, čekao vepra, ne radi odstrela. ovako lovim više nego neki, koji prigovaraju lovu bez psa, imaju godina, no nije stvar u godinama, moje mi ne idu u prilog. naravno da je kod nas lov na tetrijeba zabranjen, lovio sam ga i ulovio kad se smjelo i gdje se smjelo. situacije ja ne izmišljam, ako ste polagali lovački ispit morali bi znati da je lov s čeke dozvoljen, da postoje psi krvosljednici kao i gonići, to nisam ja izmislio. što bi rekli o lovu gdje se ne upotrebljava puška, što reći o tim lovcima, love po noći a nemaju nočnu optiku ni pušku.
možda sam ja imao sreće da sam lovio na teritoriju bivše države, lovim i danas u dosta država europe, gdje god imam prijatelja lovaca. i poštari su ljudi, zar ne...  pozz

dalm:
Da je pitat određene gospođe, poštari su čak ljudine Valdop  ;D
Sve ima svoje čari...meni je ono čekanje jednostavno duševna hrana. Nikad se s psom ne mogu tako odmorit...ipak on ima neku svoju zanimaciju. Naravno da je nemoguće lovit puno vrsta divljači bez psa, zato i lovim ono što mogu sam.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju