Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (19/30) > >>

grom:
I kod nas jako loše ove sezone, vuk napravio velike pizdarije. U cijeloj sezoni pronašli jednu krmaču s mladima i od toga ja odstrelio samo jedno, bilo mi žao više. Kod drugih je sigurno vuk sredio podmladak, tako da ni sljedeća sezona neće bit bajna, jedino je dobro što nije ove stradalo skoro ništa ženskih, a i jedan vučko je platio glavom (uredno prijavljen!!)

Harry P.:
karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre

dalm:
Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...

karabat:

--- Citat: Harry P. - 03. 04. 2009. 22:29:52 ---karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre

--- Kraj citata ---
Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic

karabat:

--- Citat: dalm - 03. 04. 2009. 23:14:11 ---Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...

--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju