Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (20/30) > >>

karabat:
KAŽI TI MENI DALM JELI TEBI MOŽDA KO OD RODBINE (OTAC,DIDA) LOVAC?

Tava:
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav

valdop:

--- Citat: Tava - 04. 04. 2009. 10:27:21 ---Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav

--- Kraj citata ---
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

KOBI:
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice u usi  hao
jedino tako se ne bi uzjogunio pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...

Antezg:
Tema je otišla u krivom smjeru, naravno da se nemože podcijenjivati lovce bez pasa, jer nema svatko jednake mogučnosti,vrijeme,volju,... ali se nesmiju nipošto ni podcijenjivati lovci koji imaju pse i vole loviti sa njima. Netko voli jedan način lova, netko drugi,netko pivo,netko vino,crne,plave i tako u nedogled.

Da pravo kažem tema je u najmanju ruku čudna i neznam što je autor zapravo htio reći ččč
Možda bi bolji naslov bio - "Pogonski lov DA ili NE" ili "Lov na pernatu divljač DA ili NE" ili "Upotreba krvoslijednika DA ili NE"   ččč happi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju