Lovna kinologija > Lovna kinologija

pas na probu - info

<< < (3/7) > >>

toni(c):
Ajde neno ne   pesi    ovdje se radi ipak o uglednom / respektabilnom Ld.

Uvjete imamo, Buđet smo skupili, samo treba jos 1  z6

File:
E to je pitanje na mjestu i za to možete tražit garanciju i povrat svih novaca ako nebude u skladu s dogovorenim...

zelenadolina:
Mislim da je naj poštenije dođeš probaš,i kupuješ ono što vidiš ili ne kupuješ,nema komplikacija koje znaju nastati poslije .

zelenadolina:
Ja sam prije par godina nasjeo na takvu igru,čovjek kupio 2 štenadi i jednu odraslu kuju od mene,štenad isplatio a kuju dao pola novaca i probaće samo par izlazaka i završićemo dogovor,javi se on meni nakon 20-tak dana kaže da mu kuja ne odgovara ,ja kažem vrati kuju dobiješ pare natrag,ali on se više ne javlja,zovem ja njega on se neće javiti a papiri su kod mene ,i dođe on nakon pola godine sa pričom da je kuja uginula a ja saznam da je on kuju prodao jer je kupac provjerio broj i dobio moje podatke,i onda sam ovog prvog kupca dobro opro i zamolio ga da izbjegava susrete samnom,adrugog kupca sam nazvao i rekao mu da dođe po papire ali on se nije pojavio.Zato mislim da je proba na strani bez vlasnika uglavnom nerealna i ima ljudi koji gledaju komercijalni dio pa treba biti oprezan ,i paziti ko nam uopće dolazi u dvorište.

Zoran:

--- Citat: toni(c) - 02. 11. 2009. 07:59:49 ---Ajde neno ne   pesi    ovdje se radi ipak o uglednom / respektabilnom Ld.

Uvjete imamo, Buđet smo skupili, samo treba jos 1  z6


--- Kraj citata ---


to sve postoji...
kao prvo ako kupuješ psa od recimo malo kvalitetnijih uzgajivaca, dobiješ ljepo ugovor!
i kod kupnje psa je naj vazniji ugovor, gdje se garantira svasta nesto, od porjekla pasa, do obuke,psa itd,,
ono sta vec vlasnik ili uzgajivac prodaje!
i vecinom kod takih uzgajivaca je i njihov uvjet kako psa drzati voditi , itd!


a sad kakvu si ti probu napiso to je malo sad upitno, tu se može neke stvri da dese koje utjecu na psa i njegovo ponašanje,,
kroz transport itd,, neznam recimo primjer ako je dug transport treba mu oporavak,, itd,, mislim treba prvo psu stvoriti sve uvjete za koje sam uzgaivac garantira da ce pod time raditi!!!

-a mislim da vam je naj pametnije kupiti štene pasmine! datije na obuku kod nekoga ko se bavi sa time tj, sa skolovanjem pasa! i ako je od uzgajivacnice sve uredno, ovaj ce kroz rad sa psom sve mane i vrline da vidi kod psa!
po tome školuje psa onako kako vama treba tj, sta vi trazite od psa! i po tome se opet sastvlja ugovor, i probe sa skolom gdje je obucavan pas! i za to onda dobijete garanciju za šta je školovan!
to je kod tako tog naj pametnije!

IDEM OD TOGA ŠTA SI SAD GORE NAPISAO DA JE TO citat; uglednom / respektabilnom Ld
pa tako ako je takav LD. onda bi to bilo na njegovom nivou ovo gore sta sam naveo!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju