Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (9/15) > >>

gardista:

--- Citat: nazime - 06. 02. 2008. 19:36:01 ---Evo jedan slučaj pogibije balkanca. Pas nije korišten u lovu(korišten kao čuvar). Čovjek stoji na štandu(ja ga ne vidim ali dooobro znam gdje stoji). Okrenuti smo na istu stranu odakle očekujemo pogon. Odjednom lavež iza nas. Nakon možda minute vidim da je protrčala srna točno tamo gdje bi trebao stajati onaj čovjek. Staje nakon 50-ak m i gleda u smjeru odakle je došla. Nakon kraćeg vremena puca onaj čovjek, ubrzo zatim i drugi šus. Srna odlazi. Srnu su gonila dva balkanca koje je domaći čovjek pustio s lanca (što čini vjerojatno svaki dan). Takvi psi redovito gone divljač po lovištu. Srna je prošla onog čovjeka na štandu i on je zagalamio na pse. Psi ni 5 ni 6 nego iskesiše zube i na njega. Prvi šus je puknuo s kuka jer nije stigao dići pušku u rame, a kad su se psi predomislili, skužili da nema šale i probali pobjeć jednom je bilo kasno.
Zna se čiji su psi i čovjek je upozoren da ne pušta pse da gone po lovištu ali bez uspjeha.


--- Kraj citata ---
pa sad nek ih opet pusti....

medo:
Nazime nazalost s tim nije rijeseno nista ako vlasnik nije kaznjen.
Podrzavam lovca koji je odstrijelio tog balakanca.

SSG:
Svakako podržavam lovca koji je ubio psa.Klasična priča o neodgovornosti vlasnika i o nepridržavanju zakona.Srećom da je čovjek bio u legalnom lovu i naoružan.Zamislimo da je bio obični šetač u šumi pa da je pokušao vikom otjerati pse da ne gone divljač ili npr. lovac koji se upravo vraća sa hranilišta bez oružja a psi na njega.....Bilo bi svašta :o

gardista:
pre tri dana, komsija od preko baste(nase baste suceljavaju a trenutno su razgradjene ograde zbog gradjevinskih radova) se bavio bacanjem mamaca u vidu kobasice natopljene Furadanom (izuzetno opasan nervni bojni otrov, koricen nekada u poljoprivredi) po obliznjim bastama, ja sam juce nasao jos mamaca spemnih za nove zrtve, samo mi je zao sto nisam slikao...
bilans:
6 pasa medju kojima i moj terijer Mrvica su otrovani....
sta da kazem i koga da bijem?

dean:
Žao mi je kolega kaj ti se to desilo!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju