Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (8/15) > >>

shaga:

--- Citat: gardista - 10. 12. 2007. 10:37:34 ---ček,ček, ipak je tu novinar ispustio jedan bitan detalj, dali su oni lovili u svom lovistu ili u tudjem nočuč
nesto se secam kao kroz maglu da se ta prica povlacila po novinama al sa drugim prizvukom.... d2

--- Kraj citata ---
Komentarisem samo ono sto je NAPISANO.........
jos jednom ponavljam ne znam ja ni sta je ko mislio ni ko je kako prenio ni sta je bilo prije ni sta je bilo poslije...........
SAMO ONO STO JE NAPISANO (po ko zna koji put pisem ovo)

gardista:

--- Citat: shaga - 11. 12. 2007. 13:45:49 ---
--- Citat: gardista - 10. 12. 2007. 10:37:34 ---ček,ček, ipak je tu novinar ispustio jedan bitan detalj, dali su oni lovili u svom lovistu ili u tudjem nočuč
nesto se secam kao kroz maglu da se ta prica povlacila po novinama al sa drugim prizvukom.... d2

--- Kraj citata ---
Komentarisem samo ono sto je NAPISANO.........
jos jednom ponavljam ne znam ja ni sta je ko mislio ni ko je kako prenio ni sta je bilo prije ni sta je bilo poslije...........
SAMO ONO STO JE NAPISANO (po ko zna koji put pisem ovo)

--- Kraj citata ---
ne, kolega, nisam mislio nista lose, ali svi znamo da manipulacija javnoscu je laka ako si novinar, samo ispustis par detalja, malko preformulises pricu i dobijes sasvim nesto deseto, nikako ne opravdavam ubijanje kerova, ali, kod nas u lovistu postoji problem krivolovaca od preko dunava koji dodju sa camcima, i povedu kerove, desilo se par puta da im pohvatamo pse, a oni(krivolovci) uspeju da pobegnu, sta raditi sa tim psimač
nije pas kriv, ali kako gazdu oduciti od togačmozda ce cipovi uneti malo reda u sve to...
ranije u ovom topicu sam pisao o napadu pita na pticara, i mojoj dilemi da odstrelim istog,sto su neki docekali na noz, ali da pojasnim sta se kod nas radi(ili radilo, nisam vec neko vreme cuo za to):
likovi koji drze pitove, treniraju ih tako sto odu u ciganmalu i puste pitove tamo , naravno oni avlijaneri istrce kao jedan da brane teritoriju posto je sve razgradjeno , a zamisli kakva je pretnja za pita, ukrsten jazavicar i terijerč
e u tom slucaju potpuno opravdavam odstrel dzukele inace ne...
jeste tema ubijen lovacki pas, ali nikad nisam delio pse na lovne i nelovne....
jos jednom se izvinjavam ako nejasno pisem, mnogo bih rekao al vremena premalo...

shaga:
Ja sam komentarisao clanak.....
Gardista sto se tice tebe sve pet (OK)

sane:
citam evo ovo sve sta se dogodilo nesretnom kolegi samo da i ja kazem par rijeci
kod nas u bih tj u susjednom lovistu se desila sl situacija da je lovac ubio kera
i to istrijanerku 1,5g i posavca 4god on je opisao ovako slucaj da je naisla grupa od dva psa
koji je jedan bio saren a drugi manje saren te da je ispalio sacmu 4,5 mm
koja je tesko ranila istrijanerku a posavca na mjestu zaustavio i ostavio na putu
to je van svake pameti i ja mislim da takve lovce treba ponovo poslati na ponovno polaganje lov ispita i neka im je sramota a kolege drage to je i nasa sramota sto dopustamo takve slucajeve

nazime:
Evo jedan slučaj pogibije balkanca. Pas nije korišten u lovu(korišten kao čuvar). Čovjek stoji na štandu(ja ga ne vidim ali dooobro znam gdje stoji). Okrenuti smo na istu stranu odakle očekujemo pogon. Odjednom lavež iza nas. Nakon možda minute vidim da je protrčala srna točno tamo gdje bi trebao stajati onaj čovjek. Staje nakon 50-ak m i gleda u smjeru odakle je došla. Nakon kraćeg vremena puca onaj čovjek, ubrzo zatim i drugi šus. Srna odlazi. Srnu su gonila dva balkanca koje je domaći čovjek pustio s lanca (što čini vjerojatno svaki dan). Takvi psi redovito gone divljač po lovištu. Srna je prošla onog čovjeka na štandu i on je zagalamio na pse. Psi ni 5 ni 6 nego iskesiše zube i na njega. Prvi šus je puknuo s kuka jer nije stigao dići pušku u rame, a kad su se psi predomislili, skužili da nema šale i probali pobjeć jednom je bilo kasno.
Zna se čiji su psi i čovjek je upozoren da ne pušta pse da gone po lovištu ali bez uspjeha.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju