Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (3/15) > >>

podravec:
Svaki lovac ako je lovac mora poznavati pasmine lovačkih pasa. Ako vidi lovačkog psa u lovištu bez nadzora treba upozoriti njegovog gazdu,jer je gazda kriv a ne pas. To se može toleriratri 2-3 put, ali svaki dan da je pas u lovištu to nemože. Htio bih spomenuti jednu sličnu temu, a to je krača pasa. Kad ti ga netko odstrijeli bar znaš što je sa psom, a kad ti ga netko ukrade neznaš ništa.

Zoran:

--- Citat: podravec - 10. 08. 2007. 13:21:42 ---Svaki lovac ako je lovac mora poznavati pasmine lovačkih pasa. Ako vidi lovačkog psa u lovištu bez nadzora treba upozoriti njegovog gazdu,jer je gazda kriv a ne pas. To se može toleriratri 2-3 put, ali svaki dan da je pas u lovištu to nemože. Htio bih spomenuti jednu sličnu temu, a to je krača pasa. Kad ti ga netko odstrijeli bar znaš što je sa psom, a kad ti ga netko ukrade neznaš ništa.

--- Kraj citata ---

pa bas i nije tako
sad ima skoro svaki pas cip,pa je ga jako jednostavno naci!
mislim da su ti cipovi jako dobri za pse pa bi pogotovo svaki lovac trebao svome psu staviti koji jos nemaju,
kad se nekom izgubi pas u lovistu pa dojde do naselja samo , ga treba do veterinara odvesti da ga skenira, a tamo svi podatci o vlasniku pisu!
tak isto kad je moj pas nastrado ljudi su ga odveli u vet.stanicu skenirali i odma me nazvali!
a sto se tiec kradje isto tako jer nek ode kod nekoga veterinara bilo gdje ili preko granice skeniraju psa,i ako si ti javio svom vet.da je ukraden to i njima onda pise da je ukraden, pa taj nemoze daleko sa psom!
jedini problem je sto se taj cip. moze izvaditi operativnim zahvatom. pa bi bilo bolje da ima dva ljevo i desno! ja cu svojima staviti i na desnu stranu najvjerovatnije!
pozdrav

podravec:
Što vrijedi psu što ima čip, ako je ukraden i npr. prešvercan u Bosnu nekom za lov ili u neki drugi dio Hrvatske. Mom je prijatelju ove zime ukraden pas i više ni traga ni glasa psu.

madhunter:
Nema opravdanja za nijednog lovca koji samo digne pušku na lovačkog psa.
Osobno bi se teško odlučio pucati na bilo koju vrstu psa osim da možda baš u tom trenutku progoni divljač.
Neko je rekao da nije pas kriv što ga nagon vuče da potjera srnu, svinje ili zeca, kriv je vlasnik što je pas u nedopušteno vrijeme pustio ili mu je zbog nebrige pobjegao.

Mislim da jedino onaj koji nema lovačkog psa može pucati i odstrijeliti ga jer nezna koliko je u tog istog psa vlasnik uložio i koliko mu veselja pruža.

Vanja:
Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju