Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (13/15) > >>

Stipe Šibenik:

--- Citat: panj - 12. 04. 2008. 19:35:18 ---Taj čoban bode oči a na brdu pisku imate svaki dan tridesetak pasa šta vode ljudi iz grada ti van ne smetaju. Iz ražina koliko ljudi vodi pse u polje a vama opet smeta čoban. Nebudite licemjerni ako smeta čoban onda smetaju i ovi. I niti jedan od tih pasa nije na povodcu niti ima brnjicu.
A to da on nemože čuvat ovce bez pasa može, isto tako dali ovi drugi mogu zaspat ako pas nije im u stanu mogu. Sad kad već raspravljamo dali je tebi i ocu za lov dovoljan jedan pas ja mislim da je a vi držite tri ili četri. 

--- Kraj citata ---

Sad imamo 2 pasa i malog šteniča koji je na slici, da imam malo više mogučnosti ima bi i još kojeg... Ja i govorim baš o ta 2 pasa koja idu iz Ražina u polje. Tebi je izgleda uredu da tornjcu dave mlade zečeve po polju???   I nisam spomenija da smeta čoban nego psi, pročitaj postove!

panj:
Ja neznan ko je to i iskreno nije me briga. Ali kažen ti da svaki dan u lovištu imate pasa pun kufer a ti se okomija na ta dva.

Stipe Šibenik:
Ma odkud nam drugi pasi u lovištu, pa ne lovimo mi na pisku ili na metereološkoj pa da nam ljudi šetaju pse tuda...

vuk samotnjak:
ja sam dosta upoznat s tornjacima, ima ih kod nas, a i djed mi je drzao tornjaka dok je bio vitalan. ako taj pas kolje zeceve, onda hebi ti takve zeceve!! nisu to zecevi nego trutovi.
ako je zec pravi divljo, nema sansone da ce ga i jedan tornjak uhvatiti, makar i mladunca!
na blidinju u hercegovini imas tornjaka pustenih koliko hoces da slobodni hodaju planinom, i nikakve stete ne prave. a tamo zivi i vrsni kinolog i poznavalac tornjaka fra Petar Krasic.

tornjak koji je istreniran da cuva ovce nece se odvajati od stada taman da stotine zeceva prolazi pokraj njega.
pustite vi cobana na miru, malo je cobana danas.

i da jos napomenem, tesko je cuvati vece stado bez bar jednog pasa.

panj:
Ako lažu mene onda ja lažem i vas ali čuja san da je fra Petar ima tornjaka koji je zadavija dva ili tri vuka tako da i tornjak može radit štete.  ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju