Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213690 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2295 u: 22. 11. 2018. 17:09:38 »
Tako je kolega tar  d1

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2296 u: 22. 11. 2018. 17:45:38 »
Hvala Roger i Fazan! Elegance, trebamo li šutite možda? Ok, ajmo pustiti o svemu! Ajmo šutiti o krivolovu, ajmo šutiti o zlostavljanju pasa, o tome da ih je većina mršava jer nakon pogona di su pretrčali ko zna koliko km dobiju kosti, vodu i mast za jesti! Ajmo šutiti o tome zašto ni u novom zakonu nije dopušteno koristiti prigušivač i noćnu optiku, ajmo šutiti o nedopušteno streljivu koje se koristi za lov divljači ili o neadekvatnom! Ajmo šutit o svemu i kriviti druge jer nas se ne voli! Vidi, ja radim sa psima, posao mi je da radim sa psom i moj pas, spašava živote i da, puknem ali ga stavim u box i idem u kuću ili u auto! Ajmo šutiti o tome da je žalosno što moćni tekstovi koje npr. Roger napiše o balistici imaju manje pogleda nego pogledi na odstrijeljenu divljač jer to je bit lova! E pa ja se s time ne slažem i vjerujte da više nikada neću šutiti jer će me netko usporediti sa takvim ološem! Ne ljudima i lovcima nego ološem!!!! Ali, nemojmo šutiti kada se treba okriviti predatore za nedostatak divljači! Ajmo šutiti o tome da skoro pa nikako ne lovimo svrake, vrane, šojke jer one nisu " štetočine " ali su svakako vuk, lisica, čagalj štetočine i samo oni su krivi za mali broj divljači! E NISU! KRIVI SMO MI LOVCI JER ONAJ KRAJ NAS KORISTI NEDOPUŠTENO I ZABRANJENO STRELJIVO, JER ONAJ KRAJ NAS PUCA NA SVE ŠTO SE KREĆE ŠTO DOĐE U LOV ODJEVEN KAO DA IDE NA PARTY, ŠTO VIŠE NEMA ODAVANJA POČASTI DIVLJAČI, ŠRO NAM JE ETIKA NA RAZINI MINUSA I NA KRAJU, KRIVI SMO JER ŠUTIMO UVIJEK I NA SVE!

 bravooo bravooo bravooo Eto, i ovog potpisujem od slova do slova.  bravooo bravooo bravooo

Ali sad kreće pitanje i baš me zanima tvoje mišljenje. Što misliš, kako to popraviti? Očito je da čišćenje pred vlastitim pragom daje vrlo malen (ako i takav) rezultat.  >:(

Dobra kob!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2297 u: 22. 11. 2018. 18:07:03 »
Ova sm..a od ljudi sto snimaju i smiju se nisu ni svjesni da svome bratu po nistavnosti rade medvjedju uslugu a na srecu spasavaju jadne zivotinje. Nije taj jedamput pse negdje dovezao zatvorene u bunkeru , moglo se je i trebalo je ranije reagirati prijavom za zlostavljanje zivotinja .Takve ljude ne zelis za prijatelje niti se druziti s njima.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2298 u: 22. 11. 2018. 18:11:18 »
Koliko ste puta u lovu vidjeli da kolega pretuce psa?
Lijepo treba na nivou svoje udruge progurati odluku da se svako mlacenje/izivljavanje na psu kaznjava, dakle ubacit u akte udruge.
Na pocetku lova lovnik upozorit lovce da ce se svaki takav eksces kazniti prvo iskljucivanjem iz lova a onda stegovni sud.
Ovako se brzo moze popravit stanje barem za vrijeme lova, ne mozemo znat kad netko sam mlati psa kod kuce.
Preostalo bi samo progurat to po udrugama, ali nazalost mislim da u mnogo njih to nece proci.
Ja cu probat u svojoj...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2299 u: 22. 11. 2018. 23:06:36 »
Ima ovdje jako dobrih prijedloga i bravo za kolege! Mišljenja sam da se može napraviti puno toga ali treba krenuti! Uvesti upozorenja i sankcije ali ih i provoditi! Prvo unutar društva pa onda i sa policijom jer ovo je jedan od razloga a svi znamo da ih ima puno! Treba pričati puno prije svega, upoznavati ljude sa nekim novim stvarima, da se pravila moraju poštivati! Postoje društva koja su bila katastrofalna ali su onda, došli ljudi koji su htjeli sve popraviti i uspjeli su! A ova snimka, mislim da sam dosta rekao! Meni su psi napravili toliko štete da su ovi kablovi kap u moru i opet, nije bilo batina! Ta vremena su prošla! Na sreću

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2300 u: 22. 11. 2018. 23:18:45 »
Svi ovi sa snimke su krivi! Evo, bilo je i u emisiji Provjereno, to je gledana emisija i sigurno će se povećati broj ljudi koji neće voljeti lovce! Ovaj je još i čini mi se nekakvu pregradu napravio za prtljažnik a to je opet, savršeno mjesto za držati pse! Znate, postoje službe koje koriste pse a postoje i države u kojima instruktori provozaju buduće vodiče u boxovima, da osjete kako je psu kad vozite ok a kako kad divljate! Treba prvo početi čistiti svoju kuću!!!

Offline Davor Antunovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 187
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2301 u: 23. 11. 2018. 07:01:58 »
Nebi ni u ludilu zatvorio jednog a kamoli dva pasa u gepek,samo to je već prestrašno,ovo drugo bolje da ne komentiram,zato se moj ljepo ko gospodin vozi odozada i ima ljepu prostirku,ne divljam dok ga vozim da ljepo može gledati okolo,kad mu dosadi gledanje ljepo se izvali kolko je dug i širok i pajki,jes da kažu da se i to nesmije i da bi trebao biti u nekakvom boxu i šta ja znam,ali jedino kad bi išao negdje daleko onda bi ga vjerovatno smjestio u adekvatan box...Zbog takvih kojih nažalost ima dosta i koji nemaju osnove poštovanja prema psima i životinjama nažalost se stvara jako loša slika o svim lovcima,ja da sam vlast ovaj magarac nebi više smio imati ni kanarinca,ni oštar nož u kući a kamoli oružje....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2302 u: 23. 11. 2018. 07:27:21 »
Trebala bi biti pregrada iza prvih sjedista zbog njegove a i sigurnosti putnika jer u slucaju naglog kocenja nema ga sta zadrzati. To je uvjek bolja solucija za jednog pa cak i dva psa nego kavez izvan vozila.
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2018. 07:29:32 od pepi2 »

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Rule number 1: Fuck what they think.

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2304 u: 23. 11. 2018. 07:37:39 »


Ali sad kreće pitanje i baš me zanima tvoje mišljenje. Što misliš, kako to popraviti? Očito je da čišćenje pred vlastitim pragom daje vrlo malen (ako i takav) rezultat.  >:(

Dobra kob!

Po meni, mijenjati svijet, pojedinac ne moze. A pogotovu ne moze, pojedinac bez ovlasti.

Ali pojedinac moze birati s kim se druzi i s kim lovi. Otici u drugo lovacko drustvo.
U mom slucaju, ja se ispisao iz jednog drustva i upisao u drugo drustvo.

Apelirati na savjest lovaca javnim istupom nema smisla, jer kad pojedinci ni nemaju lovne etike, ni savjesti onda se nema na sto apelirati.

Tako da po meni, za rjesenje poblema, kad nema savjesti, onda se moze apelirati jedino pendrekom.

Sustav lovocuvarstva kod nas ne funkcionira, uz nekoliko casnih izuzetaka, jer u vecini udruga lovocuvari su clanovi udruge koji nacelno rade volonterski. Ne moze se ocekivati da o svom trosku patroliraju lovistem svaki dan, izlazu se riziku kod progona krivolovaca, i nemaju ovlasti.

Mislim da je KRONICNI problem krivolova stvorila prilika uslijed nedovoljne lovocuvarske sluzbe. (prilika cini lopova)

Treba uspostaviti drzavnu lovocuvarsku sluzbu, efektivnu i sa svim ovlastima, i problem krivolova i sveg ostalog, ce se smanjiti na minimum. To je najlakse rijesiti preko mup-a jer vec imaju ovlasti, a dva ministastva to samo rijese jednim potezom pera.

Opcionlano, i nepopularno, potpuna privatizacija lovista.
Jer kad gazda prodaje divljac u lovnom turizmu, platit ce svoju lovocuvarsku sluzbu da mu niko ne krade divljac.
Ali onda je to opet, profesionalna i placena lovocuvarska sluzba, a vecina lovaca prosjecnih primanja vise nece moci priustiti lov.
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2018. 07:41:25 od roger »
Gente Balcanico!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2305 u: 23. 11. 2018. 07:58:03 »
Državna lovočuvarska služba?

Ma bravo , to nam baš treba, još koja tisuća ugljena.
Imam upalu volje.

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2306 u: 23. 11. 2018. 08:03:28 »
Imas bolje rjesenje?
Gente Balcanico!

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2307 u: 23. 11. 2018. 08:09:42 »
Edukacija edukacija i sankcije  zagi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2308 u: 23. 11. 2018. 08:45:36 »
Spellcheker  2p napisao sam uhljeba naravno.

Grgina ideja mi se više sviđa.
Imam upalu volje.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2309 u: 23. 11. 2018. 09:01:50 »
Edukacija u svakom slucaju ali uvjek se postavlja pitanje odgovornosti i ovlasti.