Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213772 vremena)

Offline Hlatki

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2310 u: 23. 11. 2018. 10:35:13 »
Opiciti velike kazne a nebi bilo lose ni da imamo u lovackom savezu registar lovokradica i da nikad vise nemogu biti clanovi LD po sili zakona.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2311 u: 23. 11. 2018. 10:41:14 »
Po nekakvoj logici za takve stvari se oduzima lovacka dozvola i onda ti slijedi sav moguci cirkus povezan s tim.

Offline Malivaganac

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2312 u: 23. 11. 2018. 22:48:06 »
Koliko ste puta u lovu vidjeli da kolega pretuce psa?
Lijepo treba na nivou svoje udruge progurati odluku da se svako mlacenje/izivljavanje na psu kaznjava, dakle ubacit u akte udruge.
Na pocetku lova lovnik upozorit lovce da ce se svaki takav eksces kazniti prvo iskljucivanjem iz lova a onda stegovni sud.
Ovako se brzo moze popravit stanje barem za vrijeme lova, ne mozemo znat kad netko sam mlati psa kod kuce.
Preostalo bi samo progurat to po udrugama, ali nazalost mislim da u mnogo njih to nece proci.
Ja cu probat u svojoj...

I sta onda kad maknete sve pse i njihove vlasnike iz lovista?? Ne podrzavam mlacenje i izivljavanje ali ako neki put pas dobije ukor netreba odmah djonom na vlasnika... Ali ovakve stvari ce ionako pisat oni koji nikad nisu imali psa!!! Nikad nidu mokri i pokisli cekali vise sati psa fa se vrati da ga se pokupi, odvojili sebi od usta da bi mu kupili kvalitetnu hranu i da ne nabrajam dalje!!! E da gospodo ovi sta su satima vec doma u toplim foteljama i vratili se doma zenama uz guzice , takvi ce uvik naci neko oprsvdanje i moralizirat da se psa bas nikad ne treba ukorit!!!!  A ove picke sta se nadju u takvim situacijama i to snime u bas datom momentu bjerovatno bi prvi doma ostali bez zena i djece da je samo jedan dan snimit situaciju u kucama istih!!!!!

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2313 u: 23. 11. 2018. 22:55:47 »
Zhrvoje, slažem se s tobom! Nitko ovdje ne spominje ukor ali ovo je druga priča sasvim! I da, u potpunosti se slažem i sa Rogerom, državna lovočuvarsk služba pa nema prijatelja onda! Treba početi naplaćivati i novčane kazne i izbacivati iz društva pa i iz saveza samim time! U nekim drugima savezima postoje zabrane, npr u HKS!

Offline Malivaganac

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2314 u: 23. 11. 2018. 23:07:22 »
Zhrvoje, slažem se s tobom! Nitko ovdje ne spominje ukor ali ovo je druga priča sasvim! I da, u potpunosti se slažem i sa Rogerom, državna lovočuvarsk služba pa nema prijatelja onda! Treba početi naplaćivati i novčane kazne i izbacivati iz društva pa i iz saveza samim time! U nekim drugima savezima postoje zabrane, npr u HKS!

Ukor nije ako djetetu das po “turu” da se blaze izrazim?? Ako netko ukori psa povodcem njega bi trebalo odmah u zatvor strpat to zelite reci???  U zadnje vrime je trend umisto dice imat sto egzozicnije zivoginje pa vidim da smo i mi krenuli tim stopama i pas je odjednom postao jednak covjeku!!! Ali da ne duzim oni koji nisu imali pse nikad nece moci shvatit da blaga kazna ne znaci da ga ne volis, nego jednostavno postupkom kazne i nagrada gradis psa!!!!! Necemo sad ondivljacima i psihopatima koji to rade iz zabave ili nekih drugih osobnih mentalnih problema.. (tu su psi manji problem)..

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2315 u: 24. 11. 2018. 00:20:43 »
Malivaganac ti relativiziras stvar jer ovdje govorimo o konkretnom i kaznjivom slucaju . Pas nije igracka ni stvar ! Gotovo.
Maknuti nekoliko idiota ne znaci maknuti sve.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2317 u: 24. 11. 2018. 03:18:05 »
Maligavanac, postoje u današnje vrijeme metode koje su dokazane kod djece, nije baš po turu a ni više od toga a isto tako postoje i pozitivne metode u radu sa psima koje se na sreću sve više prakticiraju! Nema tu brkanja ljudi i životinja ali ima nepoštivanja onoga što nas razlikuje od njih, biti čovjek stari!!!! Biti čovjek! Voziti psa u prtljažniku ko zna koliko pa očekivati da neće ništa napraviti, super! Odmah uzimam te pse koji nisu nikad napravili pizdarije! E da, oni rade pizdarije mi ne!!! Kažeš pogodniji, pa vidio sam koliko lovaca nema pošten ni pogodniji ni ogrlicu nego špagu! Ali dobro, ako se sretnemo negdje, nekad, uz pivo, objasniti ću ti i pokazati pozitivnu metodu rada sa psom! Hrana, igra i kliker! Nema bolje

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2318 u: 24. 11. 2018. 03:19:19 »
Nema kazni, samo izostanak nagrade i ignoriranje!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2319 u: 24. 11. 2018. 08:22:53 »
Ja sam spomenuo mlacenje/izivljavanje a ne ukor.
Ukor nije gazit cizmom psa pet minuta zato jer se nije vratio...
O tome ja pricam...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2320 u: 24. 11. 2018. 08:34:14 »
Nema kazni, samo izostanak nagrade i ignoriranje!

Kad si napadnut od vlastitog psa (što se dešava) nije dovoljno to što si naveo. Mora se mu pokazati ko je gazda i koga mora poštivati.
« Zadnja izmjena: 24. 11. 2018. 08:36:25 od leon »

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2321 u: 24. 11. 2018. 08:48:51 »
Ako si sa psom radio od početka kako treba i odradio socijalizaciju, nema napada psa na vlasnika, nema! Ali ako nisi i još radiš što je ovaj stručnjak radio, e onda će te napasti, odnosno braniti će se! Mi smo, ljudi i lovci, kao i u svemu i tu kriviti nekog drugog, odnosno psa kad nas napadne! Ne postoji značenje gazda, postoji samo značenje partner, jer ako pas nije partner u lovu, onda ne znam što je!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2322 u: 24. 11. 2018. 08:56:16 »
Dva puta me ujeo vlastiti pas, oba puta sam bio ja kriv. Jednom je bilo slučajno jer sam ih razdvajao kad su se počupali na svinji, drugi put kad sam terijerki dao komad mesa pa ga pokušao uzeti rukom. Štipnula me za prst. E onda sam je podigao u zrak i lijepo tresnuo po njušci tim istim komadom mesa. Nikakvo iživljavanje, mlaćenje do boli itd. Samo da zna tko je gazda i ništa više, zapravo psihloško djelovanje. Drugi dan sam joj vadio meso iz usta, nije se bunila....jer je znala da prema meni ne smije biti agresivna. S psom treba znati, pa i tresnuti ga nekad ako zasluži. Ali se zna kako se to radi, dlanom po guzici, novinom, povodcem itd....i to lagano jer psa ne treba umlatiti da bi shvatio. Nekad ih samo oštro pogledam i odgurnem rukom u trenu neželjenog ponašanja. Shvati jednako, kao i da ga čizmom probiješ. Ne dam im da me zajebavaju, zna se tko je šef i amen. Ne znači da ih zbog toga manje volim, dapače, sadašnjoj kuji bih i bubreg dao da treba jer je to jedino stvorenje koje mi se uvijek raduje i živi za tren kad ću doći do nje u lovačkoj odjeći.
Ovaj stari je izgubio živce i pretjerao, nema tu šta. I meni je susjedov posavac rasturio tapacirung i kablove od zadnjeg svjetla. Pa šta, mi pocrkali od smijeha i to je to. Takav pas, nervoza, šta ćeš sad od njega. Da sam ga prebio, kao da bi on znao da je zbog toga što je napravio u autu. Šteta za staroga, pasi na snimci su odličnog izgleda i jako dobro uhranjeni. Ipak se vidi da je vodio brigu o njima, sad zbog napada bijesa će ostati bez svega.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2323 u: 24. 11. 2018. 11:08:31 »
dal bi sad ovaj čovjek mogao podići tužbu protiv snimača zbog neovlaštenog snimanja i zbog medijskog linča i problema zbog ovoga?
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2324 u: 24. 11. 2018. 12:38:58 »
Mislim da s pravne strane sve to pada u vodu jer je snimak nastao "bez znanja počinitelja" i napravljen je bez sudskog naloga, pa se kao takav ne može koistiti kao dokaz na sudu.
Ima sigurno pravnika na ovom forumu, pa nek oni daju svoje mišljenje.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.