Autor Tema: medvjed napao lovca  (Posjeta: 7078 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #30 u: 28. 10. 2015. 10:52:45 »
Ovo ranjavanje s tri metka zadobio je u redovnoj kupovini kada je banda uletila u oružani prepad trgovine.
Sve je ok i sada je stabilno.
Radi se o vlasniku farme gdje sam prošle godine bio u lovu.
To sam vjerojatno krivo razumio kolegu jer je on naveo da je farmer ranjen s tri metka. Mislio sam da je riječ o krađi divljači a ne o oružanom prepadu. Neki dan sam gledao emisiju o afričkim krivolovcima slonova u tim okršajima krivolovaca s rendžerima se redovito puca i ubija.
 z10
« Zadnja izmjena: 28. 10. 2015. 11:05:58 od perop »

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #31 u: 28. 10. 2015. 10:56:27 »
 m1 moze osjetiti covjeka puno prije nego je ovaj uopste svjestan da ga ima u blizini.Njegova prirodna reakcija treba biti udaljavanje (bijeg). Zadrzavanje u blizini covjeka vec je znak za opasnost a njegovo priblizavanje znak za uzbunu ! Motive za takvo njegovo ponasanje nije uputno analizirati na terenu , ljudi koji zive u njihovoj blizini sigurno ih znaju.
Iz pozicije naoruzanog lovca radije bi (i sigurno) odgovorio na nekoliko pitanja nego podrapan lezao u bolnici.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #32 u: 28. 10. 2015. 11:09:04 »
 uf Okružiti u hajci   m1 medvjedicu s 3 mlada a da ona nema izlaza.  d7 Lovac je još dobro i prošao što se sve moglo dogoditi.
 z10
« Zadnja izmjena: 28. 10. 2015. 11:11:31 od perop »

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #33 u: 28. 10. 2015. 11:15:47 »
Perop samo sam se našalio nisam mislio ništa loše. sor

A što se medvjeda tiče činjenica je da ih je previše ,
da nemamo kontrolu nad tako velikom populacijom i da odgovorne boli džon za stanje na terenu.
Priklanjam se kolegama koji kažu da je lovac prvo trebao pucati i zaustaviti napad jer je postojala realna mogućnost da medo ponovi s drugim štanterom.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #34 u: 28. 10. 2015. 11:26:15 »
uf Okružiti u hajci   m1 medvjedicu s 3 mlada a da ona nema izlaza.  d7 Lovac je još dobro i prošao što se sve moglo dogoditi.
 z10

O tome je organizator lova trebao voditi racuna sor Ja bi iz ove situacije izasao tako da bi ove zime grijao noge u medvjedjoj kozi  ludiloo  a nas kolega vida rane u bolnici. Svatko ima svoje prioritete  z10 z10

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #35 u: 28. 10. 2015. 12:44:01 »
 rol rol

Pa kako bi organizator o tome morao voditi računa?
ex šumar

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #36 u: 28. 10. 2015. 13:18:22 »
Napisao sam trebao a nemora on nista ,nemora on znati uopste koja divljac mu obitava u lovistu a trebao bi. Pa onda bi mogao znati da se lovac bude obranio ako ga medvjed napadne makar se taj dan lovi svinja.Pogonom.
Mogao je u loviste pustiti dva bengalska tigra i tri vampirice da lovcu posisaju krv.I sta on ima s tim ?
   Nas ranjeni kolega nije smio biti u grcu sta ce se dogoditi ako ustrijeli medvjeda (koji ga napada) vec ga ustrijeliti !
gperic shvacam ja tebe ali medvjeda koji jedamput okusi ljudsku krv treba izluciti iz prirode ! ili mislis da je bas tu najbolje mjesto za familijarni piknik ?

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #37 u: 28. 10. 2015. 13:20:31 »
tu te apsolutno podrzavam pepi  zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #38 u: 28. 10. 2015. 17:46:28 »
Nema tu ništa neobično, medvjedica s malima je opasna jer čuva svoju djecu. Još pogon, psi, buka itd....nije čudo da je bila uznemirena. Lovoovlaštenik je trebao predvidjeti tu mogućnost, a lovac pucati bez razmišljanja. Dobro je izvukao živu glavu. Sada vjerojatno svi smatraju da je trebao pucati. Ja bih, pa šta bude. Normalan lovoovlaštenik ne bi tu trebao raditi problem. Šta da se radilo o kakvom gostu koji je masno platio lov? Pa tužba i sto sranja. Uvijek biti spreman na belaj i polako. Ni ptice ne lovim bez dva devetaka u džepu.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #39 u: 28. 10. 2015. 17:54:26 »
Eto to tak bas i je  a i ja sam to htio reci samo sto me neke ucene glave tesko kontaju.
 rol                                                                                      rol                                                                                       

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #40 u: 28. 10. 2015. 18:37:28 »
Bilo bi dobro da se bar odstreljuje prirast medvjedje populacije ali ni to se ne rjesava, zbilja ne znam zasto struka ako se to moze nazvat struka ne moze skuziti da imamo preveliku populaciju za 60-70%, a da ne govorim koliko to raste iz godine u godinu. U Gorskom to postaje veliki problem. Gospodo lovci ako nemate ovu zvijer u lovistu uzivajte zagi
iiihhhaaaaa

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #41 u: 28. 10. 2015. 20:01:04 »
Sta je, usrali ste se veliki lovci. Lovac je u gosti kad se nalazi u sumi a ne medved.Sta sad da ne treba da se uradi genocid medveze populacije.I na cesti ljudi stradaju svakodnjevno pa da ne treba da se ukinu automobili.
Desilo se i to je to.Kako moze znati organizator ili predvideti sta se moze desiti za vreme lova kako je negde gore spomenuto.Ajde ljudi uzivajte u lovu jer ako nema adrenalina to nije lov nego fudbalska takma.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #42 u: 28. 10. 2015. 20:50:35 »
Znaci to bi bilo ovak kolega Traper : ti iz Makedonije dodjes u G.Kotar loviti ds pogonom ,razhebes medvjeda ( za kojega nisi ni znao jer ti nitko nije rekao da tu obitava ili u najboljem slucaju da ako ga sretnes ni ne pomisljas pucati jer te policjoti i zeleni budu razapeli) i kad te on napadne pustis ga da tebe i tvoj Merkel pretvori u tapiseriju ?! jer ti si ipak gost u njegovom stanistu !? Ili da se mozda nebi zamjerio lovozakupniku ?
Sportski nema sta.

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #43 u: 28. 10. 2015. 21:08:32 »
Nema covjek pojma o cemu prica, da je tebi svaki izlazak do ceke ili u pirs sretanje sa njim pa gledanje ko ce prvi popustit, a sto kolega kaze nedaj Boze da pucas na njega, shvatio bi, vjeruj kad se sretnes sa medvjedicom i ona spusti usi to izgleda malo drugacije nego na dokumentarcu, sto se tice pucanja, rijetko a skoro pa nikad nema pada u vatri
iiihhhaaaaa

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #44 u: 28. 10. 2015. 21:17:10 »
Toliko polemike oko jednog incidenta sa medvjedom gdje se lovac nasao na putu u njegovom dvoristu, takvo nesto dogodi se jednom ili dva puta u desetak godina dok vepar svake sezone podrapa bar jednog lovca ili jos cesce lovac upuca svojeg kolegu..ima li onda divljih svinja previse ili neskolovanih lovaca koji neznaju baratat oruzjem