Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24554 vremena)

Offline tur338

  • K 100
  • **
  • Postova: 172
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #90 u: 05. 08. 2012. 17:00:28 »
Trči hrvatski puž kroz hrvatsku šumu i sretne hrvatsku lisicu. Pita ga ona
gdje
toliko žuri. Puž joj kaže da ga juri hrvatska financijska policija.

Pita ga lija što bi tebe jurili. A puž kaže: Imam ja kuću, žena kuću, sin
kuću.....
Kad je to čula lija počela je i ona bježat. Trči ona i sretne rodu.

Pita je roda zašto trči. A lija kaže da je juri financijska policija.
Pita je roda zašto je juri. A ona kaže: ja imam krzno, muž krzno, djeca
krzno.....

Kad je to čula roda počne i ona trčat. Naleti na majmuna, a on je pita od
koga bježi.

Roda mu kaže od financijske policije, jer ona živi na visokoj nozi, muž na
visokoj nozi, djeca na visokoj nozi......

Počne i majmun trčat pa ga pitaju šta on trči.

A on im kaže:
UVIJEK MI GOLOGUZI PRVI NA**BEMO!!
1liga

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #91 u: 05. 08. 2012. 18:56:31 »
Iz županiskog saveza kažu ovako; HLS  je poslao pisani prigovor nadležnom ministarstvu. Mada direktiva dolazi iz EU koja nalaže Hrvatskoj vladi da smanji broj oružja. Navodno u civilstvu ga ima previše po postotku, pa to treba reducirati, a najbolje je to uvjek izvesti nametom poreza, dio mirno odustaje zbog ne mogučnosti plačanja plus što punimo i državnu blagajnu. Takvu ponudu naši saborski gladoši nemogu propustiti. Tako da drage kolege....pripremite novčanike. Pozdrav
ŽENE I RAKIJA

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #92 u: 05. 08. 2012. 19:36:00 »
A ako svi budu htjeli platiti porez ? sta onda? a ako porez bude previsok pa svi odustanu ,nema punjenja proracuna,
sta onda?
U kojem si to ZS dobio tumacenje?
Sto se HLS-a tice budu oni poslali dopis ali u konacnici zivo im se fucka jer za njih placamo ja i ti.
 
Predlagaci zakona ocito jos nisu svjesni da pritiscu na krivoj strani.Moglo bi se dogoditi da jedan dio uredno registriranog oruzja nestane a onda se izvuku skriveni arsenali kojih se hrvatski gradjani zbog povijesnog iskustva nikad nece odreci.
A onda zivio krivolov.


Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #93 u: 05. 08. 2012. 19:58:18 »
kolega Zelenko mislim da je ovo najgluplji razlog koji sam ćuo(ovo o EU) a koliko poznam našu vlast u ŽLS bojim se da oni neće ništa poduzet,l.p.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #94 u: 05. 08. 2012. 23:26:56 »
pepi; nema šanse da svi plate, a ako plate bolje za proračun. A najmanje ima šanse da SVI odustanu. Znaju oni šta rade.

aski; MOLIM!!!! PA čovječe dragi sve se vrti oko EU, kako ovi seru tako ovi naši ližu.
Misliš da je Radomiru Čačiću stalo do solarnih ploča i obnovljivih izvora energije, misliš da je on rekao da moramo imati 20% energije iz prirode.

Netko tko radi statistiku u EU je rekao; alo Hrvati pa vi ste po broju stanovnika naoružani do zubi, nemože to tako.
A ovi naši kao prstom u med, daj porez!!

Na kraju krajeva čak je i razlog nebitan, bitno je sljedeče;
Dali mi sa foruma imamo snage nešto pokrenuti?

Jedino rješenje što mi možemo izvesti za početak je to da stisnemo malo izvršni odbor neše LU. Da kažemo našim bliskim kolegama. Da probamo nešto učiniti za dobrobit svih lovaca u HR.
Da se od strane predsjednika naših LU počnu slati dopisi direktno HLS-u.
Ali to bi stvarno moralo biti složno i dobro tajmirano. Tako da ih se zatrpa u roku dan-dva sa tim dopisima. U kojima bi trebalo pisati između svega ostalog, da se HLS smatra direktno odgovornim(kao što bi i trebao biti) za ishod pregovora sa valdom.

p.s. najžalosnije mi je što sam svjestan da smo mi šaka jada koja jako malo može učiniti. A oni koji mogu i dalje šute...
ŽENE I RAKIJA

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #95 u: 05. 08. 2012. 23:46:38 »
Mi smo ko rogovi u vreči.
ISTOK-ZAPAD-SJEVER -JUG
jedino nas vanjsi agresor može ujediniti.
Svi ćemo uredno plaćati porez na svoje puškice
da bi mogli loviti.
Oni koji su zalutali među lovačke redove , prvi će odustati.
Kaj hoćete ?  pa mi smo ih izabrali na izborima.
AMERIKA I ENGLESKA BIT ĆE ZEMLJA PROLETERSKA
Tko doživi !
Svakoj pjesmi dojde kraj.
Tko doživi !
IMAMO HRVATSKU !!! zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #96 u: 06. 08. 2012. 07:38:20 »
Nemoze se na osnovu predpostavke da netko hoce a netko nece platiti ici na smanjivanje broja cijevi.Kad bi smanjivanje broja bio glavni razlog onda bi se zakonom ogranicilo na xy broj cijevi po lovcu a ostalo bi drzava otkupila i unistila.
Uzmimo da je meni puno platiti za 7 cijevi pa 5 prodam tebi jer imas deblji novcanik ,sta smo napravili? Nista! jer se nista ne smanjuje.
Glavni razlog je punjenje proracuna a proizasao iz necijeg bolesnog animoziteta naspram lovaca i sportskih strelaca.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #97 u: 06. 08. 2012. 09:03:29 »
Trečina vlade radi protiv dobrobiti države i naroda,  a možda sam preoptimističan ...
Imam upalu volje.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #98 u: 06. 08. 2012. 09:16:34 »
Po ovome trećina Vlade uopće ne radi a 2/3 rade protiv države i naroda.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #99 u: 06. 08. 2012. 09:39:01 »
Po ovome trećina Vlade uopće ne radi a 2/3 rade protiv države i naroda.


Kažem, preoptimističan sam   ;D
Imam upalu volje.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #100 u: 06. 08. 2012. 13:12:30 »
Kolega pepi. Ima ljudi koji uopče više neče moči posjedovati oružje. O mojem LU je barem 10 članova ne aktivno. Takvo oružje samo povečava onaj postotak po broju stanovnika, i to budu iskorjenili skroz. A ti bez obzira koliko pušaka imao, u datom trenutku možeš koristit samo jednu.
ŽENE I RAKIJA

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #101 u: 06. 08. 2012. 14:45:07 »
evo ako se neko hoce rijesiti koje cijevi ja nemam nijednu ,a doce mi nabavna ovaj tjedan pa mogu usvojit jednu
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #102 u: 06. 08. 2012. 14:46:02 »
Smatram da ako dođe do ovog poreza treba direktno kriviti vodstvo našeg saveza.Danas je došlo vrijeme da se vraćamo u natrag,jer nekad su bogati bili lovci a siromašni kmetovi su bili krivolovci.Sve se vrti oko novca,tako da i među nama ima onih bogatih lovaca i njima to neće biti puno za platiti,malo će se vodstvo buniti po novinama i medijima ali to neće polučiti efekta.I na kraju će nam doći i taj porez,i što onda..?Ja kao siromašan lovac zasigurno ću prodati oružje i neću se baviti lovom,jer i auto mi je postalo prevelik uteg za kućni budžet,a kamo li sad i ovo.Jednostavno neću dozvoliti da mi djeca budu gladna bez obzira koliko ja volio lov i gušta u njemu,jer našim političarima nije stalo do zadovoljstva građana,nego samo do novca.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #103 u: 06. 08. 2012. 15:36:34 »
Đuro Dečak o najavi novog Zakona o porezu na oružje
Citat:
Udarac na lovce Više od 95 posto vlasnika oružja prosječni su građani, radnici, seljaci, činovnici, koji doista imaju skromno naoružanje i većina njih služi se oružjem koje su naslijedili

Smatram da je HLS trebao platiti sponzorirane članke u dnevnim novina i to ovakve duplerice, i to u više navrata a u članku da se više puta ponovi i uloga lovaca a i što bi značilo uvođenje još jednog poreza...

Također i pojaviti se na TV imamo li mi javnu televiziju? i Da li je lovstvo gospodarska grana?. Ako ništa drugo može se platiti tv reklama na TV, da se svima ukaže na važnost lovstva, i što bi značilo uvođenje još jednog poreza....
HLS raspolaže s velikim novcima......  fre

Ukratko na muci se poznaju junaci, sada se treba dokazati...
« Zadnja izmjena: 06. 08. 2012. 15:43:54 od Lovac »

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #104 u: 06. 08. 2012. 16:37:58 »
Boy George je do sad bio ubirao vrhnje i davali smo mu povjerenje,zasto sad  parmjeseci nebi bio pravi glas hrvatskog lovstva,ja bi mu za to dao sa gustom tri sljedece clanarine,ako bi se nakon dugo vremena zalozio za prava malih livaca-hobista...ovi koji furaju komercijalu ionako imaju mrme za te 3 puske.
"i samilosni je za ljude!!!"