Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24568 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #105 u: 06. 08. 2012. 20:25:14 »
Evo  Djuro je uglavnom dobro rastumacio problem oko najavljenog uvodjenja poreza na oruzje a i stajalista hrvatskih lovaca pa tu zapravo nemam sta nadodati. Trebao je to i ranije a nadam se da mu ovo nije zadnje pojavljivanje u medijima po tome pitanju.
Zato zelenko neka svatko ako hoce drzi svoje oruzje dok za to ispunjava zakonom propisane kriterije ,koji su usput receno neobicno strogi u nasoj zemlji.Iza toga neka sam odluci na koji ce ga nacin rijesiti.
Pritiskanjem jos jednim porezom na oruzje od nas lovaca zeli se napraviti budale i nista drugo.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #106 u: 06. 08. 2012. 21:01:32 »
Đuro Dečak o najavi novog Zakona o porezu na oružje
Citat:
Udarac na lovce Više od 95 posto vlasnika oružja prosječni su građani, radnici, seljaci, činovnici, koji doista imaju skromno naoružanje i većina njih služi se oružjem koje su naslijedili
Izgleda da je nešto od u ovoj temi napisanog ipak došlo nekome pred oči i do mozga. Koliko god vi mislili da ovdje napisano nije bitno, vjerujte ipak se čita (ako nitko drugi onda policija  hao).

Nemojte dozvoliti da vas ovaj Dečakov stav objavljen u novinama uspava. Nastavite vikati i psovati na sav glas gdje god imate priliku. Netko tko je za to zadužen sigurno će vas čuti, a ako se oni do kojih naši glasovi trebaju doći ogluše, onda će nas i vidjeti.  zagi

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #107 u: 07. 08. 2012. 01:03:36 »
Ovo je i trebalo biti tako, samo puno prije. Odmah po najavi poreza trebao je reagirati. Ipak je taj čovjek alfa i omega lovstva u Hrvatskoj. Onda neka se tako i ponaša. Zato Đuro budi lav, a ne pizda.
Što se tiče Linića, boli njega đoko o kakvim je puškama riječ. On je sad nanjušio da bi tu moglo biti love i točka.


p.s. Đuro samo u glavu!!! hao hao

Možda bi novi Hrvatski "suvremeni" lovac ovako mogao izgledati  z11 archery ili ovako  :pferd: :bunny:
ŽENE I RAKIJA

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #108 u: 07. 08. 2012. 08:51:52 »
Ajde Liniču, kad Đovani sleti odmah mu uruči uplatnicu za porez  1liga
Imam upalu volje.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #109 u: 07. 08. 2012. 08:58:02 »
Ajde Liniču, kad Đovani sleti odmah mu uruči uplatnicu za porez  1liga

dobro si ovo Neno rekao, Liniću javi se sada sa svojim porezom Giovanniu koji je perfektno reklamirao našu Hrvatsku  zagi

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #110 u: 07. 08. 2012. 09:21:52 »
Koja je to kukavelj spram jednog Olimpijca Đovanija,čovjek je vječno zapisan u svjetsku povijest sporta dok se za ove koji mu kroje sportsku budućnost kad otegnu papke neće ni grobar okrenuti...najbolje da se desi situacija kao i sa Fakom jer smo odlični u tome da izvozimo hrvatske vrhunske sportaše a uvozimo balkanske mafijaše...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #111 u: 07. 08. 2012. 10:57:18 »
Bas me zanima hoce li u novom lovackom vijesniku bit ocitovanje o porezu il ce mlatit praznu slamu.Ovo je najvaznija tema .Ne smijemo cekat glasanje u saboru,onda je gotovo.Svi zajedno.Nek se rade spotovi za tv,nek objasne narodu sta je lovstvo,sad treba HLS ulozit neku kunu za fajt.Od clanka u novinama nista.Nek malo smanje putovanja po europi na kongrese i bog te pita.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #112 u: 07. 08. 2012. 11:12:34 »
Baš malo pitam kolege iz EU , ispada da porez na oružje u ovakvom formatu ima samo Srbija ali ni kod njih ne ide izgleda na sportsko i lovačko.
Imam upalu volje.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #113 u: 07. 08. 2012. 11:42:48 »
Onaj Dečakov članak je nešto. Ali bojim se da bude ostalo sam na tome....
Šta bi se još dalo napraviti?? Tko bi mogao pomoči??
ŽENE I RAKIJA

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #114 u: 07. 08. 2012. 13:57:27 »
Ovakovu glupost kakvu je izvalio saborski zastupnik Šime Lučin i uputio ju u proceduru u Sabor ne možete vidjeti nigdje drugdje nego u Hrvatskoj.
Hrvatska ima jednu od najvećih udruga građana koju zovemo Hrvatski Lovački savez. Njeni članovi čine gotovo 70.000 članova , ova udruga građana državu ne košta ni lipe , naprotiv preko zakupa , raznih uvjerenja i osiguranja debelom ¨prascu¨ sapunamo vrat dok oni sjede u Saboru , troše naš novac , ne rade ništa i nastoje nas pljačkati još i više.
Do kada ?
Prije stanovitog vremena na mala vrata su neki slični idioti progurali zakon o alohtonoj divljači na otocima, ministrica zaštite okoliša i sl. izdala je nalog da se sva divljač ( d.svinje, jeleni lopatari i mufloni ) istrijebi sa otoka.A te iste divljači nikad više.Ko bi to trebao napraviti ? Mi, lovci.
Opet , do kada ?
Nekoliko mjeseci u nazad u našem lovačkom glasilu ( mislim da je bila Dobra kob u pitanju ) neki dušebrižnici iz EU uče nas u Hrvatskoj kako trebamo gospodariti sa smeđim medvjedom ( valjda bi po uzoru na Francusku , Njemačku , Austriju i Italiju trebali ¨pomlatiti ¨fond medvjeda do nule ) umjesto da plate i uče u Hrvatskim šumama i HLS-u kako se uspješno gospodari s ¨gorskim carem¨ kojeg ovdje prema navodima meritornih ljudi ima bliže 1000 nego 800 .
Do kada ?
Tako dugo dok ovako brojno članstvo šuti na objede koje nam populisti ,tipa Luka Oman , Šime Lučin i Ministarstvo zaštite okoliša ,plasiraju u javnost svakih par mjeseci.
Prvi čovjek HLS ima dovoljno informacija i mogućnosti i treba lobirati da se ova glupost o porezu na lovačko oružje zaustavi na vrijeme a neprestalni ¨napadi ¨na članstvo moraju dobiti kvalitetan i dovoljno glasan odgovor.
   

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #115 u: 07. 08. 2012. 14:24:35 »
Ovo je i trebalo biti tako, samo puno prije. Odmah po najavi poreza trebao je reagirati. Ipak je taj čovjek alfa i omega lovstva u Hrvatskoj. Onda neka se tako i ponaša. Zato Đuro budi lav, a ne pizda.

Problem je samo u tome, sto on i HLS nisu nista do sada konkretno ucinili, sve se svodilo na puste price i malo talasanja po tisku, zato imamo sada takvo stanje kakvo je! Nizbrdo je krenulo davno prije ovog glupavog prijedloga sa porezom.
Evo, sad imaju priliku da se dokazu, al ja u to vise ne vjerujem...

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #116 u: 07. 08. 2012. 16:42:06 »
evo ako se neko hoce rijesiti koje cijevi ja nemam nijednu ,a doce mi nabavna ovaj tjedan pa mogu usvojit jednu
ovo nije moje, ali netko je željan pokloniti....
http://www.njuskalo.hr/oruzje/walther-ppk-oglas-763507

Računaj da ga nemožeš registrirati kao lovački pištolj  :P
Em ti sumpor.....

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #117 u: 07. 08. 2012. 22:55:25 »

Offline bagi

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #118 u: 08. 08. 2012. 12:16:10 »
Ukoliko prođe idiotarija sa godišnjim porezom na oružje, a da pritom HLS ne učini ništa osim istupa u pokojem članku u dnevnim ili tjednim tiskovinama, i nakon toga ova garnitura u vodstvu HLS-a dobije sljedeći mandat, ja sigurno više neću biti član HLS-a. Čak niti pod cijenu da zbog toga više ne budem mogao biti lovac. Ne bi me previše začudilo da takav scenarij prođe. HLS je uz blagoslov države došao do pozicije da ima značajnu javnu ovlast (izdavanje lovačkih iskaznica i slično), tako da se ne bih previše iznenadio da sada vrati uslugu vlasti pa da ne talasa previše i da dopusti da se lovce dodatno opali po džepu. A oni će i dalje ugodno živjeti i zakupljivati bogata lovišta sa novcem iz naših članarina, isplaćivati si dnevnice i putne troškove za posjete sajmovima i seminarima upitne svrsishodnosti itd. itd.
Bez javnog prosvjeda, sve ostalo je ništa! Treba jednom konačno dignuti glas i javno iznjeti svoje stavove, pravilno ih i jasno uobličiti i iznjeti na prosvjedu na Markovu trgu ili na trgu Bana Jelačića. Pa zar smo mi veće p...e od pedera? Ako oni mogu javno nastupati i tražiti svoja prava, zašto to ne možemo i mi? Trebalo je već odavno takovim demokratskim načinom javnog istupa pokušati izboriti bolje uvjete za nas lovce.
Možda još ima nade?
Najvećeg uresa prijateljstvo lišava onaj tko iz njega uzme poštovanje!

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #119 u: 08. 08. 2012. 12:21:03 »
 Slazem se sa svim napisanim i dajem potporu ideji javnog okupljanja i prosvjeda.
"i samilosni je za ljude!!!"