Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24881 vremena)

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #60 u: 01. 04. 2009. 22:24:40 »
File, ovo što Ti piše ispod nicka...''posipat olovom, bez ograničenja...'' Te samo po sebi definira. Nego, aj ovo što si napisao objasni, recimo, Isi....Jel Ti uopće vidiš išta okolo sebe osim plećke neke životinje...?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #61 u: 01. 04. 2009. 22:26:33 »

Valjda ćete mi ipak ostavit za pravo da biram što, kad, s čim-kim ću, i da li ću lovit. Kad mi je već Zakon ostavio takvu mogućnost.
Vrlina je respektirat sve i svakog, i njegovo pravo iznošenja mišljenja, i izbora. Pojedinci bi najradije uskratili takvo pravo, i nametnuli neka svoja pravila i svjetonazore....Ma dajte....odraslim ljudima??? Pa još i lovcima...???? Ne prolazi to, gospodo....


OVO citiram nevezano za ovu temu vec za jednu drugu koja je bila aktuelna ovih dana a oni koji su sudjelovali u njoj evo im poruka dalm je to lijepo napisao i zbilja je bezveze raspravljat o ovoj i slicnim temama.Ako neko preferira lov bez psa neka lovi ako se vidi u takvom lovu,ZAKON mu NE BRANI,savjest mu je cista.Nema se potrebe nametati nikome svoje misljenje i govoriti da nesto mora biti tako kako mi mislimo.
Mora biti samo onako kako zakon propisuje a ostalo je na nama...koristiti ili ne  
I ja se slazem da bez psa nema lova a postujem i onoga ko kaze da ima.svako ima pravo na svoje misljenje i na to da ga iznese z10

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #62 u: 01. 04. 2009. 22:32:18 »
naravno da vidim vidim i ove postove koji nemaju veze s vezom!!!
Dovodit u pitanje dal je lovcu potreban pas mi je krajnje nebulozno!
Ja nisam za beskonačno posipanje dapaće,triba puno posla napravit za stavit križ na plečku, i sam obožavam fotografirat al ne kačim po forumu jer nisu ni približne tematike nadalje to što ti kažeš da ti samo čekaš to je tvoja stvar meni je to dosadno al i takvome lovcu triba pas krvosljednik ili tako nešto.
Nerazumljivo mi je stvarno otvaranje teme, ispočetka sam mislia da je prvotravanjska šala al sad vidim da se ozbiljno razmatra cjelokupna situacija pa sam mora reagirat.

KO ŽALI OLOVA GOVNO MU OD LOVA!
Ćaća viče mater plače!

Offline lav

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #63 u: 01. 04. 2009. 22:40:12 »
svaka čast dalm na , nazovimo to , "hrabrosti" u otvaranju ove teme i potrošenim živcima. poštujem svačije mišljenje! svak ima svoj film u glavi i mišljenje. evo ja i moj istarac ti se nudimo  kad god ti bude trebalo odradit krvni trag - for free, tako da ne moraš nabavit pasa. samo češ spremit dobru marendu!   z10

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #64 u: 01. 04. 2009. 22:42:49 »
Pa tema je i otvorena da bi svi mogli iznijet svoje stavove. Subjektivne i objektivne. Nikud ne piše da jedni ili drugi nisu lovci radi (ne)korištenja pasa u lovu. Bar ja to nisam rekao, za razliku od nekih koji neistomišljenike svrstavaju u ''čudake''.
Isto tako bi nekima bila nerazumljiva tema u stilu:''...poluautomat ili repetir''....
Kod nas se kaže : '' Sekondo gušti''.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #65 u: 01. 04. 2009. 22:44:32 »
Lave, hvala ti ;) Do sad nije trebalo, padalo je ''u vatri'', ali nikad se ne zna...A marenda se podrazumijeva d4
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #66 u: 02. 04. 2009. 00:24:36 »
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao

Zoran

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #67 u: 02. 04. 2009. 00:31:14 »
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao

kad ima pacijenata ko sta si ti,,,,, lako mu je  happi happi happi

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #68 u: 02. 04. 2009. 00:34:50 »
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao

kad ima pacijenata ko sta si ti,,,,, lako mu je  happi happi happi

a tebe nije dig'o 'a?????
imaš dosta postova u ovoj "temi" pesi hao hao hao hao

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #69 u: 02. 04. 2009. 03:19:44 »
Obozavam skor sve pse i lovacke i ne lovacke vrste! Mislim da lov sa psom ima neku svoju draz i komunikaciju. Moji prijatelji Grci i Talijani uzivaju lov sa psima i lsacmaricama po poljima trazeci jarebice, prepelice, fazane i zeceve. Bio sam puno puta i moram priznati da je lijepo i da mi se svidjelo mada daleko vise volim karabin nego lovacku. Lijepo je vidjeti pametnog radnog psa kako radi svoj posao. Ja nemam i ne koristim pse za lov na jelene ni svinje. prijatelji imaju pa ponekad idemo zajedno ali njihovi psi uglavnom sami sve obave a meni se onda ne puca na ranjenu i izmorenu divljac. Divim se njihovim psima, snazi i hrabrosti jer nekad cuda cine nekad ostanu isjeceni kljovama.Lov sa psima moze biti fantazija. Mi ovde ( daleko) smo podjeljeni lovci na jelena na dva plemena: oni sa psima i oni bez. ovi sa psima vjerovatno ulove vise ali love bez diskriminacije i mlado i zensko a mi "Stalkers" ( hodaci ,sunjaci) samo koristimo svoje iskustvo, okolis i lovacke sposobnosti i lovimo trofeje ne mlade Spikers i ponekad srne za meso. Psi love trag dok ne stignu divljac i onda izgrizenu i izmucenu srnu ili mladog jelena moraju upucati jer ne bi dugo prezivio u sumi nakon takve muke. nemam nista protiv lova sa psom i mislim da je potreban u nekim nacinima lova ali meni nista ne fali samom sa puskom u ruci i rancem na ledjima. Nekako sam bez brige i lovim sta ja hocu. brinuo bi sa da mi se pas ne izgubi i nestane u ovoj sumetini bez kraja. Nasi psi dosta cesto nastradaju od zmija pogotovo mladi i neiskusni. Mnogi stavljaju psima GPS locator na vrat da ih lakse nadju. Lov sa psima ovde se ne moze porediti sa lovom u RH ni nacinom ni velicinom lovista.  Oni koji vole lov sa psima neka nastave uzivati samo neka probaju razumijeti i one koji love bez pasa. Sve je to lov i sve ima svoju draz! Dalm svaka cast za hrabrost i pocetak ove teme koja je ocigleno osjetljiva za mnoge! Sve to treba pretresti prije ili kasnije!!!  zagi

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #70 u: 02. 04. 2009. 07:52:07 »
Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #71 u: 02. 04. 2009. 08:47:25 »
Naravno da se može loviti bez psa, moj susjed alergičar fanatik je ulovio jednog "Tamića" jarebica, a psa nikada nije imao. Ja goniče više ne nabavljam odavno i vjerojatno neću jer sam  se uvijek previše vezivao za njih, a kad ostanu u šumi, vepar ih pokida, zmija ujede, vuk pojede pa ti plači. Cijelo društvo nakon lova doma, a ja tražim i čekam pse.

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #72 u: 02. 04. 2009. 10:08:00 »
 ....a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.....

I KOMARCIMA... hao hao hao



(tava),šala naravno

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #73 u: 02. 04. 2009. 12:42:32 »
Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav

kolega, odvedi me o mom trošku na čeku gdje redovito dolaze svinje i povedi psa koji će ležati ispod čeke da ne reagira na njih, govorimo o lovu sa psima ne o potrazi za ranjenom i nasrtreljenom divljači, dakle govorimo o goničima ne o krvosljednicima; ili ću ja tebe odvesti na svoju čeku a ti uzmi psa da leži ispod čeke kad dođe krdo svinja. jedini uvjet je da je pas zdrav i da nije svezan pa da mu se onemogući kretanje. tridesetak godina se bavim lovom i svašta sam doživio i vidio ali takvog psa nisam imao prilike vidjeti pa bih volio da mi demonstriraš takav lov sa psom. dobra ti kob, pozz

Offline vedran kasic

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #74 u: 02. 04. 2009. 14:57:35 »
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati