Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24870 vremena)

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #45 u: 01. 04. 2009. 15:36:20 »
naravno da je lov sa psima poseban, ali ima lovova i bez pasa i lovaca koji nemaju psa pa ih se ne treba podcjenjivati izjavama da nisu lovci oni koji idu u lov bez psa  sor

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #46 u: 01. 04. 2009. 15:45:42 »
valdope, zna se na kakvu vrstu lova se misli kad se kaže da je lov bezpsa nezamisliv  d4

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #47 u: 01. 04. 2009. 15:48:05 »
 dois samo nemoj koristiti izraz ZNA SE  teaa

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #48 u: 01. 04. 2009. 15:50:53 »
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #49 u: 01. 04. 2009. 16:03:10 »
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
A tek meni kada podignu Fazanske Petlove  mad, toliko se naljutim pa ih povedem ponovo u Lov.
Ma nema pravog Lova bez Kere.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #50 u: 01. 04. 2009. 16:04:38 »
ne, nisam protivnik lova sa psima, dapače puno ljepši je lov sa psima nego bez njih, ali govorim da ima lovaca koji ne mogu, neće, ili iz bog zna kojeg razloga nemaju lovačkog psa, pa ih se stog razloga ne treba svrstavati u neku drugu skupinu lovaca. moj slučaj ne imanja lovačkog psa su djeca; kad su bili jako mali imao sam bernandinca (isto lovački pas, kad god je ulovio priliku bio je u kući). klinci su uz njega prohodali i družili se petnaestak godina. sada kad bernija više nema a ja imam preko pedeset godina, ne počinje mi se ispočetka učiti radu sa psima, utakmice i slično, iako idem na utakmice kao gledaoc i to me zadovoljava što se tiče poznavanja pasa i rada sa psima.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #51 u: 01. 04. 2009. 16:17:11 »
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
A tek meni kada podignu Fazanske Petlove  mad, toliko se naljutim pa ih povedem ponovo u Lov.
Ma nema pravog Lova bez Kere.

APRILILIIIIIIIIIIIIIII!! ;) ;D hao hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #52 u: 01. 04. 2009. 18:38:37 »
prijeći češ ti granicu, pa će ti biti aprilili, dan žena, sv. hubert i dan svetog čire, i to sve u jedan dan   dois   pljus  teaa     z10

Offline vedran kasic

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #53 u: 01. 04. 2009. 21:28:24 »
lovac bez psa je isto što i jahač bez konja. ajde probaj ti sam naći odstrijeljenog fazana kad padne u neku šikaru

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #54 u: 01. 04. 2009. 22:10:18 »
valdope, zna se na kakvu vrstu lova se misli kad se kaže da je lov bezpsa nezamisliv  d4
Evo samo jedan citat ( većinu drugih se ne isplati citirat, uz dužno poštovanje tolerantnim kolegama!).
Naime, u uvodu teme sam napisao da ne volim lov s psima. Doduše, usudio sam se i spomenut par ''argumenata'' ( možda sam ih trebao i prešutit ) u prilog tome što sam rekao.
Jura 22, citirao sam Te jer si s ovim rekao sve. Na stranu ja, i to što ne volim takav lov, ali s ovim si i ostalima rekao da postoje lovovi gdje je pas nezamjenjiv i nužan, logikom napisanog, postoje i ''neki drugi lovovi. E sad, možemo se mi tvrdoglavit do mile volje.... Činjenica jest da se može lovit i bez psa. Moji razlozi protiv lova s psima su očito subjektivne prirode, i, na žalost nekih kolega, uopće ne podliježu analizi. I lovac sam, da ne bude zabune. Čak se i osjećam takvim. I to bez psa. Pa se sad vi grozite do mile volje.
A, ako ćemo argumentirano....ima na desetke primjera gdje je lov bez psa ipak lov. Na stranu sentimentalnosti, i moje, i vaše. Valjda ćete mi ipak ostavit za pravo da biram što, kad, s čim-kim ću, i da li ću lovit. Kad mi je već Zakon ostavio takvu mogućnost.
Vrlina je respektirat sve i svakog, i njegovo pravo iznošenja mišljenja, i izbora. Pojedinci bi najradije uskratili takvo pravo, i nametnuli neka svoja pravila i svjetonazore....Ma dajte....odraslim ljudima??? Pa još i lovcima...???? Ne prolazi to, gospodo....
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #55 u: 01. 04. 2009. 22:12:23 »
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #56 u: 01. 04. 2009. 22:13:09 »
Vedrane...objasni usput zašto puno lovaca često ostavi i psa i pušku, i uzme foto-aparat pa ide u šumu lovit slike? Ne treba bit isključiv. Ili takav lovac bez puške i psa nije lovac...?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #57 u: 01. 04. 2009. 22:14:06 »
dalm di lovis ti u dalmaciji da ti ne triba pas? na kojem terenu i kakvu divljac,kojim nacinom lova?

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #58 u: 01. 04. 2009. 22:19:32 »
Vedrane...objasni usput zašto puno lovaca često ostavi i psa i pušku, i uzme foto-aparat pa ide u šumu lovit slike? Ne treba bit isključiv. Ili takav lovac bez puške i psa nije lovac...?

Naravno da nije lovac niti će ikad bit to je fotograf ili šetać ili neki kurac lovac nije iljadu na sto.
Ni po zakonu bez puške i pasa nije lovac i neka se učlani u amtersko fotografiranje imam opar prijatelja koji mu mogu pomoć oko birokracije
Ćaća viče mater plače!

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #59 u: 01. 04. 2009. 22:21:45 »
Ante, isključivo čeka, DS. To mi je ''merak'', hobi, kako god hoćeš. Ostalo me ne privlači. Osim, čekam priliku otić negdje na muflona....Također, puno puta ''odsjedim'' cijelu noć čak i s prilikom za hitac, koju ne realiziram.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.