Autor Tema: Ubijen lovački pas  (Posjeta: 17384 vremena)

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #60 u: 12. 04. 2008. 20:20:43 »
Taj čoban bode oči a na brdu pisku imate svaki dan tridesetak pasa šta vode ljudi iz grada ti van ne smetaju. Iz ražina koliko ljudi vodi pse u polje a vama opet smeta čoban. Nebudite licemjerni ako smeta čoban onda smetaju i ovi. I niti jedan od tih pasa nije na povodcu niti ima brnjicu.
A to da on nemože čuvat ovce bez pasa može, isto tako dali ovi drugi mogu zaspat ako pas nije im u stanu mogu. Sad kad već raspravljamo dali je tebi i ocu za lov dovoljan jedan pas ja mislim da je a vi držite tri ili četri. 

Sad imamo 2 pasa i malog šteniča koji je na slici, da imam malo više mogučnosti ima bi i još kojeg... Ja i govorim baš o ta 2 pasa koja idu iz Ražina u polje. Tebi je izgleda uredu da tornjcu dave mlade zečeve po polju???   I nisam spomenija da smeta čoban nego psi, pročitaj postove!
« Zadnja izmjena: 12. 04. 2008. 20:22:20 od Stipe Šibenik »
Preobračenik

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #61 u: 12. 04. 2008. 20:24:04 »
Ja neznan ko je to i iskreno nije me briga. Ali kažen ti da svaki dan u lovištu imate pasa pun kufer a ti se okomija na ta dva.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #62 u: 12. 04. 2008. 20:26:59 »
Ma odkud nam drugi pasi u lovištu, pa ne lovimo mi na pisku ili na metereološkoj pa da nam ljudi šetaju pse tuda...
Preobračenik

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #63 u: 12. 04. 2008. 20:43:16 »
ja sam dosta upoznat s tornjacima, ima ih kod nas, a i djed mi je drzao tornjaka dok je bio vitalan. ako taj pas kolje zeceve, onda hebi ti takve zeceve!! nisu to zecevi nego trutovi.
ako je zec pravi divljo, nema sansone da ce ga i jedan tornjak uhvatiti, makar i mladunca!
na blidinju u hercegovini imas tornjaka pustenih koliko hoces da slobodni hodaju planinom, i nikakve stete ne prave. a tamo zivi i vrsni kinolog i poznavalac tornjaka fra Petar Krasic.

tornjak koji je istreniran da cuva ovce nece se odvajati od stada taman da stotine zeceva prolazi pokraj njega.
pustite vi cobana na miru, malo je cobana danas.

i da jos napomenem, tesko je cuvati vece stado bez bar jednog pasa.

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #64 u: 12. 04. 2008. 20:55:17 »
Ako lažu mene onda ja lažem i vas ali čuja san da je fra Petar ima tornjaka koji je zadavija dva ili tri vuka tako da i tornjak može radit štete.  ;D
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #65 u: 12. 04. 2008. 21:03:26 »
ja sam dosta upoznat s tornjacima, ima ih kod nas, a i djed mi je drzao tornjaka dok je bio vitalan. ako taj pas kolje zeceve, onda hebi ti takve zeceve!! nisu to zecevi nego trutovi.
ako je zec pravi divljo, nema sansone da ce ga i jedan tornjak uhvatiti, makar i mladunca!
na blidinju u hercegovini imas tornjaka pustenih koliko hoces da slobodni hodaju planinom, i nikakve stete ne prave. a tamo zivi i vrsni kinolog i poznavalac tornjaka fra Petar Krasic.

tornjak koji je istreniran da cuva ovce nece se odvajati od stada taman da stotine zeceva prolazi pokraj njega.
pustite vi cobana na miru, malo je cobana danas.

i da jos napomenem, tesko je cuvati vece stado bez bar jednog pasa.


A jebi ga vuče, nemože mladunac uzmaknit psu osim ako nema sreče pa je negdi blizu gustiša. A da goni zečeve to je istina jer sam vidija na vlastite oči. Ponavljam još jednom da protiv pastira nema niko ništa. Dapače kapa do poda za mukotrpan posao čovjeku, ali psi mu uznemiruju lovište.... 
Preobračenik

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #66 u: 12. 04. 2008. 21:06:42 »
ima on njih vise, ne samo jednog. i ubili su njegovi tornjaci puno vise od 2-3 vuka. to se kod nas ne smatra stetom, zato sto je i sam vuk ovdje smatran stetocinom. kad netko mazne vuka to je za pohvalu, odmah ga i u novine zakace kao vrsnog lovca d4

al stvar je u tom sto tornjak nije gonic, nemoze se on mjeriti sa zecom i njegovim skokovima. tornjak je prvenstveno ovcarski pas, a također sluzi kao i dobar kucepazitelj.
tornjak je daleko poznat sa svojim okrsajima s vukom, zato su stari ljudi u hercegovini koji su imali ovce, svi drzali tornjake. bas radi vuka.

a ocito stipe da mu kerovi nisu dovoljno izdresirani, ponavljam, kad tornjak cuva stado - nista mu nemoze odvratiti paznju, jer to mu je i svrha, na kraju krajeva.

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #67 u: 13. 04. 2008. 01:13:45 »
Ovo me strašno bode u oči kad vidin da netko na neki način vrijeđa čobane. Cijeli svoj život živin u Šibeniku i uvik za ljude koje žive na selu kažu seljačine a to su ljudi koji su navikli radit i koji nešto postgnu u životu. I svatko ko na neki način želi ih uvrijedit ili njihov težak život omalovažit za mene je u najmanju ruku bezobrazan. Ko su to lovci i ko im daje za pravo da određuje oće li čoban voditi psa ili ne. Moj dida ponekad vodi psa a nekad i ne dok čuva ovce, pa nek netko prova ubit tog psa onda će imati posla sa mnom. Otac mi je lovac i ja to stvarno volim ali kruh ne želim nikome uzimat sa mojim hobijm.
« Zadnja izmjena: 13. 04. 2008. 04:03:34 od panj »
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #68 u: 13. 04. 2008. 01:36:50 »
ja ne vidim da itko vrijedja cobane, niti njihove pse. cemu tenzije???

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #69 u: 13. 04. 2008. 01:40:51 »
Ti možda ne ali ja da.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #70 u: 13. 04. 2008. 08:34:24 »
Ovo me strašno bode u oči kad vidin da netko na neki način vrijeđa čobane. Cijeli svoj život živin u Šibeniku i uvik za ljude koje žive na selu kažu seljačine a to su ljudi koji su navikli radit i koji nešto postgnu u životu. I svatko ko na neki način želi ih uvrijedit ili njihov težak život omalovažit za mene je u najmanju ruku bezobrazan. Ko su to lovci i ko im daje za pravo da određuje oće li čoban voditi psa ili ne. Moj dida ponekad vodi psa a nekad i ne dok čuva ovce, pa nek netko prova ubit tog psa onda će imati posla sa mnom. Otac mi je lovac i ja to stvarno volim ali kruh ne želim nikome uzimat sa mojim hobijm.
Sve to stoji dok taj isti pas ne pocini pizdariju u lovistu. Kad je napravi onda netko mora snositi i posljedice u slucaju da se to ne moze zataskati. Zakon je jasan,a sto se tice cobana u rijecniku tocno pise tko je coban. d1
 Seljacina je nesto drugo i najvise takvih nalazi se u gradovima ;)
E sad o postenju cobana, seljaka ili opcenito ljudi ne bih jer malo tko ce sebe kazniti ili prijaviti ako napravi pizdariju namjerno ili ne namjerno.
 Pocevsi od vecine pozara preko ispase na tudjoj zemlji i zamkarenja te do ostalih steta koje nasi cobani iliti pastiri pocine tokom godine.
 Svi mi imamo nekoga tko je bio coban, a neki od nas su i odrastali uz njih. Ja sam imao srecu da sam i bio coban kao klinac pomazuci babi i djedu.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #71 u: 13. 04. 2008. 08:35:59 »
Ako lažu mene onda ja lažem i vas ali čuja san da je fra Petar ima tornjaka koji je zadavija dva ili tri vuka tako da i tornjak može radit štete.  ;D
U slucaju da pas zadavi vuka u obrani stada to nije steta (sumnjam da se i dogodi) ali ako to napravi pas koji ne cuva stado onda je velika steta.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #72 u: 13. 04. 2008. 11:34:22 »
Ja mislim da cobanima ne treba braniti da vode pse obucene da cuvaju ovce ali ako ti psi naprave nesto sto ne bi trebali u tom slucaju treba novcano kazniti njihovog gazdu.procjeniti koliko vrijedi ta divljac koju je pas ostetio pa cobana po dzepu.
mislim da bi onda bilo vise reda a i divljac bi bila mirnija jer bi pastiri pazili sta vode uz stado i sa kakvim psima rade.
odstranivanju psa  d7 treba pristupiti samo ako nema bas nikakvog drugog nacina da se problem rijesi jer pas ko pas ima svoje prirodne nagone i nije on za to kriv.

Offline JAKI

  • K
  • *
  • Postova: 64
  • Live for Hunting
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #73 u: 13. 04. 2008. 22:26:54 »
Kobasane potpuno su u pravu!Ako pas napravi stetu,proceni se steta pa gazdu po dzepu.To je najpravedniji nacin :smil4226ce1d491b5:
Ostani LOVAC do kraja!!1