Autor Tema: Ubijen lovački pas  (Posjeta: 17488 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #45 u: 10. 04. 2008. 14:27:10 »
Pa taj susjed ti je idiot.Ako ga prijavis ne valja,ako ga  :tommy: ne valja.Ne znam sto da ti kazemo osim da mi je zao.
 Ja bih u najmanju ruku otisao kod njega raspraviti njegove metode gospodarenja u susjedstvu. Nadam se da nije namjerno.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #46 u: 10. 04. 2008. 14:39:15 »
A moj medo ko je to ikad postavio SLUČAJNO otrov,to je strašno,žao mi je zbog životinje i gazde,da je susjed imao namjeru otrovat mačke štakore ili šta drugo onda bi upozorio susjeda da je otrov postavljen
Ćaća viče mater plače!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #47 u: 10. 04. 2008. 14:50:11 »
Znam za slucaj iz Vojvodine, kada je Orao pokupio Vranu zatrovanu Furadanom, normalno i on je uginuo.
Furadan je jako opasan otrov.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #48 u: 10. 04. 2008. 15:22:51 »
A moj medo ko je to ikad postavio SLUČAJNO otrov,to je strašno,žao mi je zbog životinje i gazde,da je susjed imao namjeru otrovat mačke štakore ili šta drugo onda bi upozorio susjeda da je otrov postavljen
Inace optike su kod mene d4

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #49 u: 10. 04. 2008. 16:14:24 »
Ajde ludilo javi par dana prije nego što dođeš da se ja i brat dogovorimo koji će do zadra, jer je ću bit u zg a on u makarskoj.sve ostalo šalji na pp da nas ne opominju za off topic d4
Ćaća viče mater plače!

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #50 u: 11. 04. 2008. 21:41:01 »
A moj medo ko je to ikad postavio SLUČAJNO otrov,to je strašno,žao mi je zbog životinje i gazde,da je susjed imao namjeru otrovat mačke štakore ili šta drugo onda bi upozorio susjeda da je otrov postavljen
ma gde slucajno, bacio je na stazu gde prolaze kerovi, uglavnom komsijski, tako da sad u komsiluku nema skoro ni jednog psa,ne smem mu nista, nemam dokaza da je bas on(mislim niko ga nije snimio....)
al sta sad....

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #51 u: 11. 04. 2008. 23:04:59 »
U našem lovištu čovjek drži ovce i dobio je uz državni poticaj dva psa ovčara koji neprestano po lovištu gone zečeve. Vjerujem da sigurno svakog mladog zeca uhvati i .... Prijavili smo ga nekoliko puta policiji i veterinarskom inspektoru ali ništa. Šta da radimo??? Da ustrijelimo pse sigurno nije etično, a i da dođe do toga tko je pucao vjerovatno bi mu puška bila oduzeta isti tren. Čini se da smo ipak skroz nemočni po tom pitanju zbog toga što netko ne radi svoj posao....
Preobračenik

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #52 u: 12. 04. 2008. 09:02:12 »
U našem lovištu čovjek drži ovce i dobio je uz državni poticaj dva psa ovčara koji neprestano po lovištu gone zečeve. Vjerujem da sigurno svakog mladog zeca uhvati i .... Prijavili smo ga nekoliko puta policiji i veterinarskom inspektoru ali ništa. Šta da radimo??? Da ustrijelimo pse sigurno nije etično, a i da dođe do toga tko je pucao vjerovatno bi mu puška bila oduzeta isti tren. Čini se da smo ipak skroz nemočni po tom pitanju zbog toga što netko ne radi svoj posao....
Onda uhvatite 2 vuka i pustite ih da se igraju s njegovim ovcarima ;D ;D ;D ;D ili malo cobana :tommy:
 Salu na stranu ali ako ne cuva na svojoj zemlji i imate dokaz da njegovi psi rade stetu u lovistu,snimite i odite u MUP. Naravno, ako oni ne poduzmu nista oko toga recite im da cete poduzeti zakonske ovlasti ,a to je odstrijel pasa zbog ne odgovornog vlasnika,300m od kuca,stete u lovistu itd.
 Pa jebem ti vise ovo.Lovci placaju stete ,ulazu u loviste i na kraju netko im se smije u lice :tommy: :tommy:
« Zadnja izmjena: 12. 04. 2008. 10:29:17 od medo »

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #53 u: 12. 04. 2008. 10:16:20 »
Medo mogle bi se sve te tvoje navedene mere preduzeti.Ali ako je Coban(pastir)imucan,uticajan pa malo i vlast podmicuje sa €  e takvima se tesko staje na put!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #54 u: 12. 04. 2008. 12:15:54 »
da je imucan ne bi bio coban ;D ;D ;D

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #55 u: 12. 04. 2008. 12:51:42 »
Da bi cjela stvar bila još i gora čoban i nema svoju zemlju nego pase po državnoj. Ma triba njega po mraku  :tommy:
Preobračenik

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #56 u: 12. 04. 2008. 13:01:12 »
Jel netko možda zna točno kako je naveden u zakonu problem takvih pasa koji ugrožavaju divljač i lovište?
Preobračenik

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #57 u: 12. 04. 2008. 17:58:32 »
Šta na terenu LD Šibenik ima čak jedan čoban? Stipe čuvajte ga ko kap vode na dlanu i njegove pse nemoj padat pod utjecaj Šibenčanaca, moje mišljenje o njima je nikakvo iako san cili život među njima. Pustite čovika da od nečeg živi.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #58 u: 12. 04. 2008. 19:09:02 »
Šta na terenu LD Šibenik ima čak jedan čoban? Stipe čuvajte ga ko kap vode na dlanu i njegove pse nemoj padat pod utjecaj Šibenčanaca, moje mišljenje o njima je nikakvo iako san cili život među njima. Pustite čovika da od nečeg živi.



Pa nemam ja ništa protiv čovjeka, a i nije da bez pasa nemože držat ovce. Pa da im bar brnjicu stavi ili onu asku da nemogu gonit...!
Preobračenik

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #59 u: 12. 04. 2008. 19:35:18 »
Taj čoban bode oči a na brdu pisku imate svaki dan tridesetak pasa šta vode ljudi iz grada ti van ne smetaju. Iz ražina koliko ljudi vodi pse u polje a vama opet smeta čoban. Nebudite licemjerni ako smeta čoban onda smetaju i ovi. I niti jedan od tih pasa nije na povodcu niti ima brnjicu.
A to da on nemože čuvat ovce bez pasa može, isto tako dali ovi drugi mogu zaspat ako pas nije im u stanu mogu. Sad kad već raspravljamo dali je tebi i ocu za lov dovoljan jedan pas ja mislim da je a vi držite tri ili četri. 
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.