Autor Tema: Ubijen lovački pas  (Posjeta: 17383 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #30 u: 10. 11. 2007. 19:01:33 »
Zna se na koje mjesto se stavlja čip. Uz malo volje lako ga se napipa. Onda rade žileti i čip je vani. Kaj niste nikad vidli psa sa ožiljcima na uhu gdje je broj, prije nego se počelo čipirati pseč


a sta je sa cipom i sa ljeve i sa desne strane a ti neznas da ima dvač budes psa onda zakloč

A koliko pasa u Hrvatskoj ima 2 čipač
I ja pišem o klasičnom čipiranju.
A ako netko želi ukrasti nekog psa, to će i učiniti bez obzira kakav mu alarm ugradio.
Takav čovjek u tom psu vidi 200€, i boli ga neka stvar.

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #31 u: 11. 11. 2007. 19:15:06 »
Mislim da je veliki greh odstreliti(ubiti)necijeg lovnog psa.Svejedno gde se to desilo.Licno sam dosta odstrelio Lutalica,ali nikada rasnog psa-bio to nemacki ovcar ili neka vrsta pticara ili gonica. Ipak je bolje upozoriti ili obavestiti vlasnika psa, gde mu se pas krece i sta radi, negoli odmah na obarac.Ali ima nas svakojakih m3.
na koji nacin obavestiti nekog ko ima 2 promila mozga i kapinu trenerku kao zastitni znakč
a on zna sta mu pas radi, pa licno je hteo da tuce onog coveka cijeg su psa njegovi ranili....
inace pitovi mislim da nisu lovni psič

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #32 u: 09. 12. 2007. 19:50:34 »
Ima i ovakvih slucajeva.

Izvinite za Cirilicu ;).
« Zadnja izmjena: 09. 12. 2007. 19:53:54 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #33 u: 09. 12. 2007. 20:02:45 »
Ma tako i treba i to treba!!!
U STRAZBUR!!!
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #34 u: 10. 12. 2007. 10:37:34 »
ček,ček, ipak je tu novinar ispustio jedan bitan detalj, dali su oni lovili u svom lovistu ili u tudjem nočuč
nesto se secam kao kroz maglu da se ta prica povlacila po novinama al sa drugim prizvukom.... d2

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #35 u: 11. 12. 2007. 13:45:49 »
ček,ček, ipak je tu novinar ispustio jedan bitan detalj, dali su oni lovili u svom lovistu ili u tudjem nočuč
nesto se secam kao kroz maglu da se ta prica povlacila po novinama al sa drugim prizvukom.... d2
Komentarisem samo ono sto je NAPISANO.........
jos jednom ponavljam ne znam ja ni sta je ko mislio ni ko je kako prenio ni sta je bilo prije ni sta je bilo poslije...........
SAMO ONO STO JE NAPISANO (po ko zna koji put pisem ovo)
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #36 u: 11. 12. 2007. 15:29:06 »
ček,ček, ipak je tu novinar ispustio jedan bitan detalj, dali su oni lovili u svom lovistu ili u tudjem nočuč
nesto se secam kao kroz maglu da se ta prica povlacila po novinama al sa drugim prizvukom.... d2
Komentarisem samo ono sto je NAPISANO.........
jos jednom ponavljam ne znam ja ni sta je ko mislio ni ko je kako prenio ni sta je bilo prije ni sta je bilo poslije...........
SAMO ONO STO JE NAPISANO (po ko zna koji put pisem ovo)
ne, kolega, nisam mislio nista lose, ali svi znamo da manipulacija javnoscu je laka ako si novinar, samo ispustis par detalja, malko preformulises pricu i dobijes sasvim nesto deseto, nikako ne opravdavam ubijanje kerova, ali, kod nas u lovistu postoji problem krivolovaca od preko dunava koji dodju sa camcima, i povedu kerove, desilo se par puta da im pohvatamo pse, a oni(krivolovci) uspeju da pobegnu, sta raditi sa tim psimač
nije pas kriv, ali kako gazdu oduciti od togačmozda ce cipovi uneti malo reda u sve to...
ranije u ovom topicu sam pisao o napadu pita na pticara, i mojoj dilemi da odstrelim istog,sto su neki docekali na noz, ali da pojasnim sta se kod nas radi(ili radilo, nisam vec neko vreme cuo za to):
likovi koji drze pitove, treniraju ih tako sto odu u ciganmalu i puste pitove tamo , naravno oni avlijaneri istrce kao jedan da brane teritoriju posto je sve razgradjeno , a zamisli kakva je pretnja za pita, ukrsten jazavicar i terijerč
e u tom slucaju potpuno opravdavam odstrel dzukele inace ne...
jeste tema ubijen lovacki pas, ali nikad nisam delio pse na lovne i nelovne....
jos jednom se izvinjavam ako nejasno pisem, mnogo bih rekao al vremena premalo...

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #37 u: 11. 12. 2007. 16:01:12 »
Ja sam komentarisao clanak.....
Gardista sto se tice tebe sve pet (OK)
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline sane

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #38 u: 06. 02. 2008. 19:18:45 »
citam evo ovo sve sta se dogodilo nesretnom kolegi samo da i ja kazem par rijeci
kod nas u bih tj u susjednom lovistu se desila sl situacija da je lovac ubio kera
i to istrijanerku 1,5g i posavca 4god on je opisao ovako slucaj da je naisla grupa od dva psa
koji je jedan bio saren a drugi manje saren te da je ispalio sacmu 4,5 mm
koja je tesko ranila istrijanerku a posavca na mjestu zaustavio i ostavio na putu
to je van svake pameti i ja mislim da takve lovce treba ponovo poslati na ponovno polaganje lov ispita i neka im je sramota a kolege drage to je i nasa sramota sto dopustamo takve slucajeve

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #39 u: 06. 02. 2008. 19:36:01 »
Evo jedan slučaj pogibije balkanca. Pas nije korišten u lovu(korišten kao čuvar). Čovjek stoji na štandu(ja ga ne vidim ali dooobro znam gdje stoji). Okrenuti smo na istu stranu odakle očekujemo pogon. Odjednom lavež iza nas. Nakon možda minute vidim da je protrčala srna točno tamo gdje bi trebao stajati onaj čovjek. Staje nakon 50-ak m i gleda u smjeru odakle je došla. Nakon kraćeg vremena puca onaj čovjek, ubrzo zatim i drugi šus. Srna odlazi. Srnu su gonila dva balkanca koje je domaći čovjek pustio s lanca (što čini vjerojatno svaki dan). Takvi psi redovito gone divljač po lovištu. Srna je prošla onog čovjeka na štandu i on je zagalamio na pse. Psi ni 5 ni 6 nego iskesiše zube i na njega. Prvi šus je puknuo s kuka jer nije stigao dići pušku u rame, a kad su se psi predomislili, skužili da nema šale i probali pobjeć jednom je bilo kasno.
Zna se čiji su psi i čovjek je upozoren da ne pušta pse da gone po lovištu ali bez uspjeha.

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #40 u: 06. 02. 2008. 22:56:37 »
Evo jedan slučaj pogibije balkanca. Pas nije korišten u lovu(korišten kao čuvar). Čovjek stoji na štandu(ja ga ne vidim ali dooobro znam gdje stoji). Okrenuti smo na istu stranu odakle očekujemo pogon. Odjednom lavež iza nas. Nakon možda minute vidim da je protrčala srna točno tamo gdje bi trebao stajati onaj čovjek. Staje nakon 50-ak m i gleda u smjeru odakle je došla. Nakon kraćeg vremena puca onaj čovjek, ubrzo zatim i drugi šus. Srna odlazi. Srnu su gonila dva balkanca koje je domaći čovjek pustio s lanca (što čini vjerojatno svaki dan). Takvi psi redovito gone divljač po lovištu. Srna je prošla onog čovjeka na štandu i on je zagalamio na pse. Psi ni 5 ni 6 nego iskesiše zube i na njega. Prvi šus je puknuo s kuka jer nije stigao dići pušku u rame, a kad su se psi predomislili, skužili da nema šale i probali pobjeć jednom je bilo kasno.
Zna se čiji su psi i čovjek je upozoren da ne pušta pse da gone po lovištu ali bez uspjeha.

pa sad nek ih opet pusti....

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #41 u: 07. 02. 2008. 09:18:35 »
Nazime nazalost s tim nije rijeseno nista ako vlasnik nije kaznjen.
Podrzavam lovca koji je odstrijelio tog balakanca.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #42 u: 07. 02. 2008. 09:28:11 »
Svakako podržavam lovca koji je ubio psa.Klasična priča o neodgovornosti vlasnika i o nepridržavanju zakona.Srećom da je čovjek bio u legalnom lovu i naoružan.Zamislimo da je bio obični šetač u šumi pa da je pokušao vikom otjerati pse da ne gone divljač ili npr. lovac koji se upravo vraća sa hranilišta bez oružja a psi na njega.....Bilo bi svašta :o
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #43 u: 10. 04. 2008. 09:57:28 »
pre tri dana, komsija od preko baste(nase baste suceljavaju a trenutno su razgradjene ograde zbog gradjevinskih radova) se bavio bacanjem mamaca u vidu kobasice natopljene Furadanom (izuzetno opasan nervni bojni otrov, koricen nekada u poljoprivredi) po obliznjim bastama, ja sam juce nasao jos mamaca spemnih za nove zrtve, samo mi je zao sto nisam slikao...
bilans:
6 pasa medju kojima i moj terijer Mrvica su otrovani....
sta da kazem i koga da bijem?

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #44 u: 10. 04. 2008. 10:01:33 »
Žao mi je kolega kaj ti se to desilo!