Autor Tema: Ubijen lovački pas  (Posjeta: 17386 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Ubijen lovački pas
« u: 08. 08. 2007. 11:44:19 »
Mom kolegi, kojeg zna Podravec je neki dan ubijen pas. Pred svjedocima, 30 metara od puta. Puškom u malom kalibru jer je dotični "lovac" imao pravo na pucanje pasa lutalica i mačaka u lovištu gdje je član. Pitanje je da li je htio psa ukrast pa ga nije uspio dozvat, ili ga je jednostavno ubio iz jala jer nema takvog psa ili nije htio da ljudi posumljaju bilo kaj od navedenog pa je pribjegao najgoroj metodi rješavanja problema. Pred psom je godišnje padalo nekoliko desetaka svinja, Slovački kopov koji nema cijenu. Ja sam lovio s njim 3 godine. Kako se protiv toga borit i na adekvatan način to sankcionirat. Policija je u svakakvim vezama sa počiniteljem te se ne može napravit prijava, a vlasnik psa je bio policajac i sigurno bi ju proveo da se moglo.
« Zadnja izmjena: 08. 08. 2007. 12:00:48 od dean »

Zoran

  • Gost
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #1 u: 08. 08. 2007. 12:12:43 »
pa ako je bio pas u lovistu a on imo pravo za pucanječčč
ili pas bez nadzora, u lovistuččč
sad privatne njihove probleme neznamo da se moze nesto reci!
svakako je ucinjena velika steta!
meni su isto rekli ako mi vide pse u lovistu bez mene da nemogu mi garantirati za nista!
zeznuta situacija jako!

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #2 u: 08. 08. 2007. 12:52:15 »
Vrlo je teško dati mišljenje dok se ne sagledaju sve činjenice... Ipak ovde bih rekao da se radi o čistoj obesti jer tamo gde lovim znam večinu pasa i po ponašanju psa zna se da li je odbegao ili samo napravio izlet ... E sad lično da mi je neko ubio mog psa na taj način ,,objasnio bi mu da to nije lepo i da više mu takva ideja nikad ne padne na pamet,,!!! :P Normalno kad niko ne gleda i nema svedoka  :P

Zoran

  • Gost
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #3 u: 08. 08. 2007. 12:59:36 »
upravu si max001
ali u nekim lovistima su objesnuditi pse tamaniti!
cak znam koji je svog kucnog ljubimca makeo jer ga nije prepoznao!

meni je isto nastrado njemacki kratkodlaki pticar, jer je prelazio cestu a auto ga je pokupilo
mozda i nebi da je taj vozio 50 a ne preko 90km!
ali opet sam ja kriv sto je sam hodo po naselju! a ne taj koji ga je zgazio!
« Zadnja izmjena: 08. 08. 2007. 14:38:09 od Zoran »

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #4 u: 08. 08. 2007. 14:45:55 »
Pa ljudi iz susjednih lovišta u 99% slučajeva poznaju susjedne pse, pa i mom se desi da ode za svinjama u drugo lovište kao što i drugi dolutaju kod nas, nikad mi nije palo na pamet da zapucam na takvog psa. U ovom slučaju pogotovo ako je vidjeo čistokrvnog kopova nije ga trebao ubiti ako se pas nije tamo zadržavao duže vrijeme. Da je moga tako ubio bilo bi  >:( :-X

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #5 u: 08. 08. 2007. 14:52:00 »
Osobno mislim da svaki lovac treba imati dozvolu za odstrijel stetocina i lutalica po lovistu u nedozvoljeno vrijeme.
 Ipak kao i policajac lovac bi trebao opravdati pucanje i znati opisati sve detalje cina.Ako je lovac znao da je pas od kolege nije trebao pucati vec opomenuti vlasnika i uloviti psa,ukoliko se to ponavlja psa se nazalost treba odstrijeliti(ako se ne moze drugacije),a vlasnika novcano ili drugacije sankcionirati.
Ja sam isto imao slican zadatak da uklanjam pse skitalice i macke jer ih je kroz rat i poslije ostalo i previse. Svaki lovacki pas koji je bio uhvacen dobio je novog vlasnika,a oni oje se nije moglo uhvatiti ili su bili nelovacki odstrijelio sam.Cesto sam nailazio na pse svojih kolega za vrijeme lovostaje ali nisam nikada pucao na te pse.Ti psi nisu krivi zbog nagona i blizine lovista,a za vrijeme lova rade i za mene. Ja bih popricao sa vlasnikom i rekao mu da cu ih slijedeci put uloviti ili slikati, te pse ili slike ostaviti u MUP-u i LD-u da se vidi.Jednom sam ulovio i svoje pse koji su se odvezali ali to sam prijavio LD-u tako da ne bi bilo >:(

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #6 u: 08. 08. 2007. 14:58:53 »
Sve to stoji Medo ali vidiš da ovo nije bio mlad pas i da se puno lovolo s njim možda je i taj koji ga je odstrijelio lovio s njim i kakav je to onda način ubit takvog psa. Drugo je da je on lutalica i da se zadržavao neko vrijeme na istom mjestu da nezna kud bi.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #7 u: 08. 08. 2007. 15:08:26 »
Sve to stoji Medo ali vidiš da ovo nije bio mlad pas i da se puno lovolo s njim možda je i taj koji ga je odstrijelio lovio s njim i kakav je to onda način ubit takvog psa. Drugo je da je on lutalica i da se zadržavao neko vrijeme na istom mjestu da nezna kud bi.
Pa to sam htio reci.
Samo idiot ili ljubomoran lovac puca na lovackog psa.Nazalost i ja sam takve upoznao ali rekao sam uvijek"Ako vidis moga psa da radi nered po lovistu javi mi i sankcioniraj mene ali pse mi ne diraj!!!!"

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #8 u: 10. 08. 2007. 00:17:27 »
Tako je samo lud čovjek pun mržnje puca na tučeg lovačkog psa.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #9 u: 10. 08. 2007. 08:16:52 »
Dečki slažem se sa vama, ali mislim da je puno važnije takve "lovce" etiketirati i obilježiti. To nije bilo pucano u prigonu pa slučajno, ovo je namjerno! Taj za mene nije lovac i ja ga takvim ni ne želim zvati niti se družiti s njim. Možda sam oštar, ali j ga.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #10 u: 10. 08. 2007. 13:21:42 »
Svaki lovac ako je lovac mora poznavati pasmine lovačkih pasa. Ako vidi lovačkog psa u lovištu bez nadzora treba upozoriti njegovog gazdu,jer je gazda kriv a ne pas. To se može toleriratri 2-3 put, ali svaki dan da je pas u lovištu to nemože. Htio bih spomenuti jednu sličnu temu, a to je krača pasa. Kad ti ga netko odstrijeli bar znaš što je sa psom, a kad ti ga netko ukrade neznaš ništa.

Zoran

  • Gost
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #11 u: 10. 08. 2007. 13:55:13 »
Svaki lovac ako je lovac mora poznavati pasmine lovačkih pasa. Ako vidi lovačkog psa u lovištu bez nadzora treba upozoriti njegovog gazdu,jer je gazda kriv a ne pas. To se može toleriratri 2-3 put, ali svaki dan da je pas u lovištu to nemože. Htio bih spomenuti jednu sličnu temu, a to je krača pasa. Kad ti ga netko odstrijeli bar znaš što je sa psom, a kad ti ga netko ukrade neznaš ništa.

pa bas i nije tako
sad ima skoro svaki pas cip,pa je ga jako jednostavno naci!
mislim da su ti cipovi jako dobri za pse pa bi pogotovo svaki lovac trebao svome psu staviti koji jos nemaju,
kad se nekom izgubi pas u lovistu pa dojde do naselja samo , ga treba do veterinara odvesti da ga skenira, a tamo svi podatci o vlasniku pisu!
tak isto kad je moj pas nastrado ljudi su ga odveli u vet.stanicu skenirali i odma me nazvali!
a sto se tiec kradje isto tako jer nek ode kod nekoga veterinara bilo gdje ili preko granice skeniraju psa,i ako si ti javio svom vet.da je ukraden to i njima onda pise da je ukraden, pa taj nemoze daleko sa psom!
jedini problem je sto se taj cip. moze izvaditi operativnim zahvatom. pa bi bilo bolje da ima dva ljevo i desno! ja cu svojima staviti i na desnu stranu najvjerovatnije!
pozdrav
« Zadnja izmjena: 10. 08. 2007. 13:57:50 od Zoran »

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #12 u: 10. 08. 2007. 14:29:09 »
Što vrijedi psu što ima čip, ako je ukraden i npr. prešvercan u Bosnu nekom za lov ili u neki drugi dio Hrvatske. Mom je prijatelju ove zime ukraden pas i više ni traga ni glasa psu.

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #13 u: 10. 08. 2007. 19:28:10 »
Nema opravdanja za nijednog lovca koji samo digne pušku na lovačkog psa.
Osobno bi se teško odlučio pucati na bilo koju vrstu psa osim da možda baš u tom trenutku progoni divljač.
Neko je rekao da nije pas kriv što ga nagon vuče da potjera srnu, svinje ili zeca, kriv je vlasnik što je pas u nedopušteno vrijeme pustio ili mu je zbog nebrige pobjegao.

Mislim da jedino onaj koji nema lovačkog psa može pucati i odstrijeliti ga jer nezna koliko je u tog istog psa vlasnik uložio i koliko mu veselja pruža.

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #14 u: 10. 08. 2007. 19:42:19 »
Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2