Autor Tema: pogled kroz prozor moje čeke  (Posjeta: 43088 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #105 u: 24. 07. 2015. 15:04:50 »
Ma borimo se, ima nas, udruzili smo se, nadam se da ce bit rezultata. Prva rekacija mi je bila nakon prve nevolje"" ma ajte vi u pm idem ja ca dalje" ali se onda covjek razmisli malo, tu sam clan 20 godina, tu sam prve lovacke korake napravio, tu mi je lovio dida, imam dva sina volio bih i njima jednog dana pricat "Sine ovdje je moj stari pas stao u fermu...., ovaj se kamen zove tako i tako..." . Zasto bi mene jedan sildedzija otjerao iz mog mjesta? Ne idem bez borbe, makar pokusat, to si bar sebi duzan. Kad se covjek pocne uklanjat svakoj nevolji i pogibat glavu svakom seronji koji ga hoce jebat onda i on manje vridi i nije vise covik sta je bija. Eto malo filozofije ljudi, a sad amo malo pricat o lovu i stavite neku lipu sliku sa ceke  zagi zagi zagi

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #106 u: 24. 07. 2015. 17:03:57 »
Baš sam malo razmišljao o neugodnoj situaciji u kojoj smo se našli i došao do interesantnog zaključka.
Ako sam čeku sagradio sam, vlastitim sredstvima, na zemljištu koje nije u vlasništvu lovačke udruge (čak i da je - nema veze), recimo da je to privremeni objekt (nema temelje te se može po potrebi preseliti) iz svega toga proizlazi da sam JA vlasnik istoga ili da je on MOJE vlasništvo.

Nadalje, postoji jedan interesantan zakonski akt pod nazivom Ustav RH, koji u svom Članku 48. kaže:
"Jamči se pravo vlasništva", a nadalje stoji da je Pravo vlasništva stvarno pravo na određenoj stvari koje ovlašćuje svoga nositelja da s tom stvari i koristima od nje čini što ga je volja te da svakoga drugoga od toga isključi, ako to nije protivno tuđim pravima ni zakonskim ograničenjima. Vlasnik ima pravo posjedovanja, uporabe, korištenja i raspolaganja svojom stvari. Vlasnik stvari ne smije izvršavati svoje pravo vlasništva preko granica koje su svim vlasnicima takvih stvari postavljene na temelju zakona radi zaštite interesa i sigurnosti države, prirode, ljudskoga okoliša i zdravlja ljudi.

Iz svega toga proizlazi da sam ja isključivi vlasnik čeke/objekta, da mi je to Ustavom zajamčeno pravo i da ja s tom čekom činim što me volja.
Ako je i udruga želi koristiti, može je otkupiti od mene, pa onda nek i raspolaže njome.
Nije li u ovom slučaju odluka Skupštine (da moram predati ključeve čeke udruzi) protuustavna?
Jesam li u krivu?

Ajmo fiškali...pravnici...guknite!
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #107 u: 24. 07. 2015. 17:36:42 »
Nađi nekog pravnika, izloži mu sve činjenice.
Tužba protiv udruge i paprene pare za kaznu će platiti.
Moja udruga je isključila nekoliko lovaca nekom odlukom disciplinske komisije i oni lepo tužili, na sud i dosuđeno već poodavno a sada već dospelo na prinudnu naplatu (blokada računa udruge) kazna, sudski troškovi,advokat,  obeštećenje tužitelja itd negde cca 13.000 eura, pa se vi sad zajebavajte sa kažnjavanjem, kad neki član disciplinske u udrugi koji je po profesiji zidar (nemam ništa protiv bilo kog zanimanja) ali ga je Skupština izabrala da bude tu gde je i tako nešto se mora desiti. Da su u disciplinskoj pravnici koji znaju tumačiti Zakone i isključiti u najvećoj meri pogrešne odluke ne bi bilo takvih suludih odluka i bukvalno retardiranih kazni...
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline kuganakovo

  • K
  • *
  • Postova: 93
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #108 u: 25. 07. 2015. 07:23:30 »
kad vec govorimo o cekama moju zatvoreno al otkljucanu  pre par dana rasturili i porazbijali prozore a u drugo vezbali gadjanje i izbusili.nazalost takvi ima svugde

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #109 u: 25. 07. 2015. 08:12:37 »
Ajmo decki o lipsim stvarima zagi

Offline PLAMEN19

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #110 u: 30. 07. 2015. 12:05:43 »
evo i pogleda iz naše na zagorje

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #111 u: 30. 07. 2015. 12:13:35 »
E to mi treba!!!  zagi zagi zagi

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #112 u: 30. 07. 2015. 13:05:30 »
Plamene zagi

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #113 u: 30. 07. 2015. 14:10:57 »
Predivan pogled  zagi
Koji dio zagorja?

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #114 u: 30. 07. 2015. 15:05:23 »
Lepe ti je, lepe ti je Zagorje zelene  zagi zagi zagi zagi
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline PLAMEN19

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #115 u: 30. 07. 2015. 17:42:21 »
Predivan pogled  zagi
Koji dio zagorja?
Strahinjčica

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #116 u: 05. 08. 2015. 00:35:06 »
JBG..springo..vidis nikoga ne je..  tvoj problem jer nije niko pljunuo tolike novce i sagradio sam ceku i sada se sam jos moras jebavat sa udrugom.Ajde daj pozovi na " janka" sa PAN-om zlatnim pa se onda upustimo u problem!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #117 u: 05. 08. 2015. 00:37:18 »
JBG..springo..vidis nikoga ne je..  tvoj problem jer nije niko pljunuo tolike novce i sagradio sam ceku i sada se sam jos moras jebavat sa udrugom.Ajde daj pozovi na " janka" sa PAN-om zlatnim pa se onda upustimo u problem!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #118 u: 05. 08. 2015. 11:57:31 »
Evo pogled s jedne moje na brdu,inače čeka je predviđena za blisku borbu happi

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #119 u: 05. 08. 2015. 14:36:31 »
Evo pogled s jedne moje na brdu,inače čeka je predviđena za blisku borbu happi

Odlično. Sad gledam sav taj silni kamen uokolo. Mogu samo zamislit kakvu buku svinje prave kad dolaze na gomilu.
Lov, lov i samo lov.