Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 98838 vremena)

Offline gogidj

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #165 u: 12. 03. 2010. 09:50:55 »
Kako bi se pas od 50-60kg borio sa trscakom ili siprazjem, cisto sumnjam...
Mozda kada bi svinju istjerali na livadu, ali onda nam i ne treba veliki pas kad imami d7...

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #166 u: 12. 03. 2010. 09:57:10 »
Ma kakav dogo argentino kod nas, da nešto vrijedi već bi odavno lovio po Europi... imamo mi kvalitetnijih i inteligentnijih pasmina... pa ja sam uvjeren da bi tog snagatora ranjeni vepar ogulio i objesio na najbližu vrbu... fre Ponekad sirova snaga nije uvijek dovoljna... d1 Argentinska divlja svinja nije jednaka kao i naša Europska... baš kao ni ona u Australiji gdje se svinje love sa stafordima, bullovima itd... d4


Pozdrav!!!

HunterDon

Tocno! Tako isto ne vidim nikakvu svrhu takvog psa uvesti u nasa lovista kad imamo odlicnih autohtoni pasmina

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #167 u: 12. 03. 2010. 15:10:55 »
Gospon Deda, da Vam ja nekaj velim... Vi pričate o materiji o kojoj pojma nemate, ispravite me ako sam u krivu... Koliko utakmica u gateru na ds ste gledali? Veličina psa nema veze s time da li će ga se vepar bojat. Veći pas u pravilu prije nastrada jer je vepru primamljivi za  dois Nama treba lovno upotrebljiv pas, a to je onaj koji preferira trag ds od drugih, veže se na njega, sljedoglasno ga odradi, laje na ds sa 5-10 metara, ako treba i na nos..  I tada lovac ima priliku da puca. Takvi psi, mekši, u pravilu ne stradavaju... Dakle, treba nam ustrajnost, ne temperament... S njima se lovi godinama i na ponos su svojim vlasnicima. Još jedna stvar, kad smo ponavljanja kao papiga. Dogo nije lovački pas, barem ne u lijepoj našoj...
U matičnoj zemlji je na ponos vlasnicima i dio njihovog nacionalnog blaga. Ja to ni u kom trenu ne sporim, ali njegova matična zemlja i lijepa naša su toliko različite da je pitanje kako bi ti psi lovili kod nas...
Pustite obuku, jer pas MORA u sebi čim više stvari kaj mu je dala majka priroda, a to se ne može docijepiti... Pošteno?



potpuno se slažem  d4 z10

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #168 u: 12. 03. 2010. 16:44:06 »
hao hao nisi to smio reći
al nemogu ni sutit na svakakve bedastoce
kralj disco čage

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #169 u: 12. 03. 2010. 19:47:45 »
mislimda bi prvo poklali nekoliko pasa okolo sebe pa onda navalili na svinje hao hao hao

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #170 u: 13. 03. 2010. 09:15:48 »
a nakon što bi nekom zaklali psa bilo bi  d6 d7 2p dois

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #171 u: 13. 03. 2010. 18:23:33 »
bio sam u par lovova na divlje svinje i među pasima je bio i mladi argentino od godinu ipo...

pas se nije klao sa ostalima jer su mu to kolege i poznaju se i umiljat je skroz... jedina korist od njega je pokretanje svinja znači ovaj prati posavce i istarce i kad dođu on ide na njih... al i on se opametio i ne srlja više jer je dobio par puta...

zapamtite dogo (ja ih obožavam) nemože ništa svinji večoj od 80 kg... svinja je divlja u pravom smislu te rijeći
Ćaća viče mater plače!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #172 u: 13. 03. 2010. 18:48:20 »
  FILE BOK-ajde da se pojavi aneko atko je bio u lovu gdje je bio i dogo i opisao korektno -jel to nije divljak ni koljač kakvim ga ovi naši kolege i stručnjaci opisuju.Vidiš kao i ostali ono kaj ja pišem -kada  on ili drugi pas dobije batina -po sebi ili bude ranjen nije više lud ni frajer,več taktizira kao i ostali .Šteta da nije bilo barem 2 komada ,jel oni ne igraju kako treba ako ih nema min. 2 komada,ali kada su u igri goniči ala oni kog Gorana ,kolege iz Australije lov je puno dinamičniji i zanimljiviji-meni osobno se ne sviđa ono ručno klanje ,jer ne možeš od prve pogoditi-tamo bi trebalo magnum i u čelo da se ne muči onako.Svi koji su nešto čuli i vidjeli odmah su suci i veliki znalci,koji znaju pljuvati po svemu i svačemu ,bez obzira jeli je to ispravno.Ja sam odavno čuo da se lovi ali potajno sa dogoima ali ih ima puno više od 1 jel kako si napisao 1 pas d.s. -i do 100 kg.nemože sam puno-ništa osim da ju drži za uho ili iza uha inače može biti svašta ,ako je vepar u pitanju,što je i logično-ali 2 ili više nema dugog bježanja.Sada dosta od mene ali neka ostali VELIKI znalci nauče ono što neznaju-nije zlobno ni zločesto -ali je istinito.Zato kolege nemojte kudit konja kojeg niste imali priliku jahati,vele naši slavonci-pozdrav DEDA M..... zagi  + z1

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #173 u: 13. 03. 2010. 20:14:27 »
Ma ja sam tradicjonalan lovac nemam ni nočnu optiku,niti,rangefindere,ma nemam čak ni svoj dalekozor posudim od dida stari ruski...

Ne volim ni te moderne lovove sa nekim divljim pasima i ovi sa bajunetama šta kolju, ali lov s ovim dogom nije bio ništa drugačiji nego sa našim pasminama,i mislim da je za pogon čak i dobro da ima tako jedan mrvu žešči pas od kojeg če se svinje pokrenit, pa bilo da se radi o terjaru,braku ,posavcu ili dogo argentino i Bogu i meni svejedno...

Dogo nije nikakva krvoločna aždaja nego normalan umiljat pas ko  i svaki koliko ,u ljubavi daš vrati ti deserostruku... zagi zagi

Ćaća viče mater plače!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #174 u: 13. 03. 2010. 20:19:31 »
Kolega DEDA M i da imas dva doga, vepra od 200 i vise kila kakvi se znaju setati kod mene na Banovini, taj ih "pojede" za dorucak, obojicu i trazi jos "repete". z30

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #175 u: 13. 03. 2010. 21:36:47 »
  Mačak ,Mačak ne čitaš pažljivo textove -rekao sam najmanje dva dogača a lovi se sa malim čoporom kao i ovde -ima barem 5-6 pasa goniča i malo sam vidio upravo ,to malo kod tebe na Banovini u lovu u Svinjici,nije bilo baš previše ali dovoljno do drugi puta.Veprovi jesu ,tj. d.s. su svežderi to znam ali sa mojim favorit psima bi si mogli zagorčat život ,vjeruj mi-ne sa mladima kao onaj kaj veli kolega File ,jel ono je još beba dogo,neka on još poživi pa ču te pitati.Ajde molim te daj saznaj koliko stoji gore štene da vidimo svi koja je to investicija -ako možeš i hočeš.Možda te-vas jednog ljepog dana razveselim ,uživo ako me Bog poživi sa zdravljem,možda.Živi bili pa vidjeli moj kolega Mačak-pozdrav svima dobre volje-DEDA  M... zagi  i   z1

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #176 u: 13. 03. 2010. 22:15:37 »

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #177 u: 13. 03. 2010. 23:08:44 »
  Znam da su skupi-bili su prije skuplji cca 2000-3000 eur. a sada su pojeftinili ,recesija i psi obuhvačeni.Samo treba vidit porijeklo i koja -e su linije-nije dogo dogo,velike su razlike dali hočeš špicu ili samo onako,reda radi da bude dogo.Ma duga je to tema,nema veze -ono kaj vredi i košta ,ne samo pas več SVE i ti ili vi koji ste gore znate to jako dobro.Hvala Mačak-pozdrav DEDA M.... zagi  i   z1

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #178 u: 08. 11. 2010. 00:12:28 »
Bio sam nedavno u pogonskom lovu u gostima gdje se ta pasmina koristila i svoj posao su odradili odlicno.
« Zadnja izmjena: 30. 11. 2010. 17:39:08 od Macak »