Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 99245 vremena)

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #90 u: 15. 11. 2008. 20:10:45 »
Africki Boerboel moze da izadje na kraj sa leopardom.A tu su jos brazilska Fila,japanska Tosa,Kangal.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #91 u: 16. 11. 2008. 12:27:41 »
 Malo morgen!!!!
 Gdje si to pročitao bogati!!!! ;) ;D z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #92 u: 16. 11. 2008. 14:10:28 »
Ljudima iz Afrike,inace srbi je usao leopard u dvoriste.Imaju tog psa i mlatili su se dok leopard nije pobegao.Pas je bio iscepan ali je uspeo da ga otera.Video sam i slike ali davno to bese,ne secam se ni gde

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #93 u: 17. 11. 2008. 01:29:24 »
DOGO ARGENTINO ;D

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #94 u: 17. 11. 2008. 17:42:52 »
Vjerovatno nista od ove cijele price o gateru.... Ali to je i najmanje bitno drago mi je da mogu podijeliti svoje iskustvo i skromno znanje o ovoj zanimljivoj ipak lovnoj pasmini.
Ukoliko nas pozovete mi cemo sigurno doci jer ja stojim iza svojih rijeci.
Lijepi pozdrav

Offline koko

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #95 u: 24. 11. 2008. 14:30:24 »
ne zagovaram dogo, nisam na svoje oči vidio, ali čuo sam da se kod nas lovi.....a mislim da ću ove sezone imati prilike i biti u lovu  s dogom pa ću imati iskustva iz prve ruke, a možda i bocu jegera u ruci sauf

e izgleda da ipak ništa od toga, bio u subotu u lovu, bio i gazda koji drži dogo (lovio je uvijek s 2 psa), no prije neki dan vepar mu je jednog zaklao, a drugog unakazio

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #96 u: 24. 11. 2008. 14:40:41 »
ne zagovaram dogo, nisam na svoje oči vidio, ali čuo sam da se kod nas lovi.....a mislim da ću ove sezone imati prilike i biti u lovu  s dogom pa ću imati iskustva iz prve ruke, a možda i bocu jegera u ruci sauf

e izgleda da ipak ništa od toga, bio u subotu u lovu, bio i gazda koji drži dogo (lovio je uvijek s 2 psa), no prije neki dan vepar mu je jednog zaklao, a drugog unakazio

auuuuuuuuuuuu uf zao mi je psa,zbilja.

btw, ali sad ja treba da ocekujem bocu Jägera ili fre
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #97 u: 24. 11. 2008. 14:41:03 »
Toliko o tome koliko su upotrebljivi za neki "humani" lov. Nek ameri love s njima, tak su perverzni i u svemu ostalome. Kad gledam te filmove i lov sa tim psima, ne znam koga mi više žao, jadne svinje ili jadnih pasa koji izvuku deblji kraj...

Offline koko

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #98 u: 25. 11. 2008. 07:38:26 »
dogovorit ćemo nešto pinz z10
inače čovjek je navodno 4 sezone lovio s njima

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #99 u: 25. 11. 2008. 10:18:09 »
dogovorit ćemo nešto pinz z10
inače čovjek je navodno 4 sezone lovio s njima

ma nije problem, ja to sve malo kroz salu.Inace toliko sam emotivan da take scene nebih ni gledao niti zelim misliti na to kad se psu nesto desi. zaboravimo sve jer sto nesto nije onda nije.

Vratimo se mi nasim gonicima koji (ako dobro obuceni ) jako dobro znaju sta rade.

U zdravlje. d1
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #100 u: 27. 11. 2008. 17:37:06 »

e izgleda da ipak ništa od toga, bio u subotu u lovu, bio i gazda koji drži dogo (lovio je uvijek s 2 psa), no prije neki dan vepar mu je jednog zaklao, a drugog unakazio

R.I.P.
BONO
malo je ovakvih pasa al obicno najbolji i najkrace zive!

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #101 u: 27. 11. 2008. 17:41:02 »
ovaj izraz zaklao i unakazio necu komentirati....kad lovac nadrapa od vepra onda se kaze stradao ali valjda je moralo dobiti na tezini s obzirom da je dogo u pitanju.
Evo jedan interesantni national geographic filmic o Dogou kao lovcu...
pozdrav
« Zadnja izmjena: 27. 11. 2008. 18:39:43 od BigGame »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #102 u: 01. 12. 2008. 14:03:02 »
Hm......
 Dogo takav kakav je nije pas za lov kakvim mi lovimo. Onaj tko ima agresivnog psa zna kako zavrsi taj pas u borbi s veprom itd. Znaci na takve pse idu zastitni prsluci uvijek. To sto mi takve prsluke ne prakticiramo u Hrvatskoj ne prikriva cinjenicu da su i nasi psi za DS agresivni i nastradaju cesce nego bilo koji dogo. Imam DVD gdje u nekoliko lovova nastrada 1 dogo,a u zadnjem lovu u na Papuku mi smo izgubili 3 psa samo u prvom pogonu.
 Dogo je velik i nama neprikladan kao i lov bez puske. Da , sve djeluje jako brutalno ali onaj tko je lovio u pogonu s malo ostrijim psima sve je to mogao dozivjeti i u RH.
 Imamo sam terijera koji je bio agresivniji nego svi Dogo zajedno, bio je lud i zivio je kratko. kad budala nece da nauci tko je gazda u kupini onda sto drugo i ocekivati.
 Pasminu ne treba osudjivati vec nas koji lovimo i radimo od pasa to sto radimo. Ja ne volim nacin na koji Ameri i Australci upotrebljavaju pse ali zato i ne zelim gledati takve prizore.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #103 u: 24. 11. 2009. 00:01:47 »
DOBRA VAM VEČER SVIMA -koji ste tu razglabali o pasmini koja kod nas nije priznata -niti jepokušano da se postepeno uvodi u lov Prijatelji lovci ,forumaši -ja sam umao do prije godinu dana dogo argentinca koji je imao oca iz jedne od najboljih uzgajivačnica dogača u svijetu i argentini i poznam tu pasminu i pratim -a od lanjske godine ipatim na neki svoj način za mojim ARIJEM.Pratim forum i znam da vas je večina mlađa od mene i vidim da vas malo pozna i zna tu pasminu Moj dogač je doživio 14 godina -što je preko svih poznatih granica-pošto mu je vjek -prosjek 8-10 iznimno 12 godina.To je fantastičan lovni pas koji iziskuje jako puno rada-treninga sa psom.PAS SE počinje uvađati u lov sa 6-8 mj.-tj zavisi gdje i koju če divljač loviti.Taj pas je odličan za DS jel je za nju i pumu i stvaran kroz selekciju DA bi dobili dobrog dogoa treba se pošteno namučiti jel je po naravi tvrdoglav,ali radom i treningom radiče sa svakom drugom pasminomi neče se klati sa njima.Da je kolega lovac -koji je nedavno nastradao kao i 8 pasa IMAO 2 -3 dogoa to mu se nebi desilo Meni je žao što moj dogo nije bio učen za lov-jel ja tada nisam bio lovac ali znam kakva je bila mu mama-ponekad je malo išla u lov.O VJERNOSTI i o hrabrosti te pasmine znam JAKO puno i slažem se sa kolegomkoji ima dogoa-on ne pozna strah .Pozdrav svim kolegama i dobra vam kob od DEDE M -poznavatelja i ljubitelja DOGO ARGENTINCA

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #104 u: 26. 11. 2009. 14:17:04 »
kad u HR bude puma odmah ga nabavljam, ne budu mene pume zajebavale, a za DS ima dovoljno pasmina normalnih lovačkih pasa a ne nekih krvoločnih dogača   z5
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !