Autor Tema: Krvni trag u praksi  (Posjeta: 111478 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #345 u: 19. 05. 2015. 16:42:25 »
Što je ljepše nego kad dođeš a divljač još živa adrenalina kao u prići i kod lovca i kod psa.To je car pogonskog lova i u ovom slučaju krvnoga traga sa živom divljači na kraju. u ovom slučaju lovac može postati lovina ako je neoprezan.
Meni je ljepse kad je malo mrtva...manje posla za mene a psu svejedno.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #346 u: 19. 05. 2015. 17:44:54 »
Što je ljepše nego kad dođeš a divljač još živa adrenalina kao u prići i kod lovca i kod psa.To je car pogonskog lova i u ovom slučaju krvnoga traga sa živom divljači na kraju. u ovom slučaju lovac može postati lovina ako je neoprezan.
:pferd:
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #347 u: 19. 05. 2015. 19:12:22 »
Meni je isto malo ljepse da je divljac malo mrtva  fre. Inace u pravilu na krvni trag se neide odmah nego nakon nekog vremena, a to vrijeme bi trebalo bit dovoljno da divljac zalegne i iskrvari. A kad je pogon i divljac je ranjena to bi po nekoj logici trebali psi gonici gonit a ne pustit nakon pucnja i onsa oni odrade posao

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #348 u: 19. 05. 2015. 19:33:20 »
Nisam imao problema po tom pitanju nikad, uglavnom pasi odrade dobro. Uvijek prilazim lavežu oprezno iako već po tome otprilike znam što je. Jedan je lavež kad je svinja mrtva, drugi kada se brani od pasa. Uglavnom, cijev naprijed i polako. I malo okolo ako treba. Hvala Bogu, ima kamena i visine koliko hoćeš pa se namjestim i završim ako treba. Nikad nismo izgubili smrtno pogođenu divljač, ako je lakše ranjavanje i svinjče se izvalja u kakvom blatu pa ode bez kapi krvi, ne može se tu puno. I to je lov.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #349 u: 19. 05. 2015. 20:04:21 »
I bez krvi se nađe ranjena divljač, samo ju treba tražit a ne gonit.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #350 u: 19. 05. 2015. 20:06:59 »
Meni je puno draze kad na pocetku nema krvi a onda ga bude sve vise nego da je obratno. 15min cekanja pa onda kraca potraga bez puno buke. Ako nije nadjeno onda je "zajebato bato"...jos vise cekanja... pa onda polako napred.
Na svu srecu je druga opcija rijetka kod ljudi sa kojim lovim.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #351 u: 19. 05. 2015. 20:26:51 »
I bez krvi se nađe ranjena divljač, samo ju treba tražit a ne gonit.
Zavisi od terena puno, nekad ode u pm i izgubiš trag kao da nije ni postojao. Kod nas kad je suho ne vidi se ništa, još ako je više svinja i pasi odu par km jbg.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #352 u: 19. 05. 2015. 21:09:45 »
Eto vidiš tu se onda vidi razlika između pravog krvosljednika i goniča koji ponekad odradi krvni trag, zato ja svog goniča nisam puštao u pogone nego sam ga specijalizirao za krvni trag i isplatilo se, sad ima 11 godina i još je sposoban bez greške odradit bilo koji trag, samo ga ne puštam sa povodca na ranjene  svinje jer nije tako okretan više. A da si je ispunio dušu kao gonič sam ga pustio da goni  :smil4226ce1d491b5: lisicu i zeca ako sam ih sreo u lovu.

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #353 u: 19. 05. 2015. 22:13:55 »
Slazem se da treba trazit. A ne gonit. Ali imao sam priliku ic nakrvni trag svinje a nisam znao di je pogodzena, i tako ja i malac idemo po krvnom tragu a on ljepo ispred nas se mice i tak "nekoliko "kilometara dok ja nisam crknuo ii odustao. Pustili oni gonice di sam ja stao a frajer trci ko da i nije ranjen pa ti odi na takav trag ima da ti muda dodzu do poda a on ode  uf

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #354 u: 19. 05. 2015. 22:57:07 »
Jedno ja kada se puca sa čeke i traži određena jedinka. Znaš kuda se kreće, odakle dolazi itd. U pogonskom lovu je druga priča, još kad iskaču ko miševi nema tu kraja. Nama divljač ide iz jedne županije u drugu.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #355 u: 19. 05. 2015. 23:39:37 »
Tocno svinje ogromnu udaljnost predju. Koliko su to zilave zivotinje to je za nepovjerovat. Jedne prilike lovci iz susjednog drustva su ranili nazime 50-60kg otprilike, i otislo je u nase loviste ja sam mu sutradan nasao krvni trag sigurno 5-6km od mjesta ranjavanja islo je u grupi sa jos 7-8 komada, bio sam ubijedzen sto posto da ga mrtva nalazim u sljedecih 200m jer teren je brdovit sve je 500-1000m nadmorske visine cudio sam se da je i dotle doslo, i sa psima gonicima sam krenuo za tragom. Tako sam isao sigurno 2km a krvi sve manje i manje na kraju je gotovo nije ni bilo, posto psi nisu uceni na krvni trag oni odlaze i nalaze vepra koji nije bio sa ovom grupom i otjerase ga daleko vise ih nisam cuo, ja nastavljam za tragom jer snijega ima na mjestima i mokro je vidi se fino, tako sam isao jos par kilometara nasao gdje su svinje lezale noc prije i jos dalje sam isao za tragom do granice sa drugim lovistem gdje su presle rijeku i cestu i otisle u trece loviste. Otkud nazimetu tolika snaga neznam ni ja  i to iz karabina ranjeno, poanta svega je da je jedino kod svinja predvidivo da su nepredvidive hhahah i mislim da bi svako loviste trebalo imati psa koji se iskljucivo na krvni trag uci  jer moji psi su taj dan otisli sa krvnog traga na  trag vepra i otjerali ga.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #356 u: 20. 05. 2015. 05:18:28 »
Slazem se da treba trazit. A ne gonit. Ali imao sam priliku ic nakrvni trag svinje a nisam znao di je pogodzena, i tako ja i malac idemo po krvnom tragu a on ljepo ispred nas se mice i tak "nekoliko "kilometara dok ja nisam crknuo ii odustao. Pustili oni gonice di sam ja stao a frajer trci ko da i nije ranjen pa ti odi na takav trag ima da ti muda dodzu do poda a on ode  uf
Pa kad meni pas pokaže da je divljač još živa i da se miče pred nama onda ga treba pustit da ju zaustavi, kao što sam rekao tu se vidi pravi krvosljednik, mnogi imaju uz krvosljednik jednog ili dva goniča koje mu vodi pomočnik pa ih pusti kad treba.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #357 u: 20. 05. 2015. 11:55:04 »
Peca po zakonu svako lovište koje gospodari visokom divljači MORA imati psa osposobljenog za praćenje krvnog traga. U slučaju ranjenog nazimeta, rana je lakše prirode, noga ili okrznuće koje daje krv, ali divljač ide bez zalijeganja. Da je pogođen bilo gdje u utrobu trpio bi jake bolove i morao zaleći prije ili kasnije. Sama činjenica da si ga pratio kilometrima po teškom terenu govori da je rana lakše prirode.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #358 u: 20. 05. 2015. 12:53:37 »
ako nije zalego niti jednom u 500 m - 1000m , zajebi ga ne moraš ga ni trazit, lakša rana zamuljat će blatom i gotovo
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #359 u: 20. 05. 2015. 23:11:19 »
Ja ne zelim da moj krvosljednik bude gonic niti da zaustavlja lakse ranjenog vepra, moj pas radi bez povodca i kad vidi da ga ne stignem pratit on stane ceka me i idemo dalje . To ja trazim od njega i on tako radi, a ko hoce od krvosljednika napravit gonica uzalud je baco pare i vrijeme , za gonica imam braka pa osvrsi lova ili situacije tako koristim i pse