Autor Tema: Krvni trag u praksi  (Posjeta: 112043 vremena)

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #210 u: 19. 01. 2010. 18:15:41 »
E hebi ga Zorane-znači ti bi radije pustio da meso propadne nego tražio malo ranije ččč ččč

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #211 u: 19. 01. 2010. 18:19:58 »
Zorane....za mene je to da se divljac nadje sto se brze i adekvatnije moze i lisi svih muka na najhumaniji nacin...a ne sprecavnje neke "dizenterije" ili cega vec god hoces...
Mislim da si "prebacio" sa tim razmisljanjem bar moj pogled na potragu.
Odbijene noge,ranjavanja u trbuh,polomljene vilice,divljac udarena autom..ima tog jos....ali cilj je da se sto brze nadje i lisi nepotrebne patnje..to je za mene to!!! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #212 u: 19. 01. 2010. 18:25:29 »
a ko si ti da se tebe nesto pita????
nisu tvoji preci imisljai pse da ti sad izmisljas toplu vodu???!!!!!!!!!!!!

pricamo o krvnom tragu! 
beginnt frühestens vier Stunden nach dem Fehlschuss
znaci pocinje naj ranije 4 sata poslje ranjavanja (ili ti pogresnog pogotka bukvalni prevod)

i od sad tek možemo pocet o krvnom tragu pricat!

a te stvri jeli bi ja ili bi nebi! meni sve pada u vatri! pa tako da ja to i netrebam!
ako gađam onda je to to! ako negađam onda je mogu biti ranjen! ali to je moje!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #213 u: 19. 01. 2010. 18:32:00 »
A ma,nije mi jasno sta ti trazis poslije 4h ? Kolateralnu stetu ili sta?
Po kojem zakonu etickom,moralnom,ljudskom ili zovi ga kako hoces je to prihvatljivo?! uf
Vidis da ima ljudi sto imaju pse da traze divljac i danima ako treba(i svaka im cast) ali ne vidim razloga zasto se mora nesto komplikovati?
Sta sad...svabe samo ranjavaju ili se samo po njima ravna?! happi just
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #214 u: 19. 01. 2010. 18:41:03 »
A ma,nije mi jasno sta ti trazis poslije 4h ? Kolateralnu stetu ili sta?
Po kojem zakonu etickom,moralnom,ljudskom ili zovi ga kako hoces je to prihvatljivo?! uf
Vidis da ima ljudi sto imaju pse da traze divljac i danima ako treba(i svaka im cast) ali ne vidim razloga zasto se mora nesto komplikovati?
Sta sad...svabe samo ranjavaju ili se samo po njima ravna?! happi just

pa po komeces se ti ravnat=? 
nekažem ja da je to loše ili krvi šta vi tragate dat ili tad,, nema ni zakona ni nekih gluposti!
samo ima zanat koji je izucen prje nas sviju ovdje!
sad mi pametni a oni glupi?

ili šta je sa time de mi objasni tragaš ranjenu divljac "njoj pun kurac" ranjena, oce da legne da dođe sebi od šoka?=
kad eto ti ide fulđija i njegov pas opet joj adrenalin u mozak šibaju opet se pati i trci jebe macku mater=?


pa šta ti misliš dali je divljaci to super šta je ti još ganjaš? ili joj je draze da crkne u logi ili da crkne pod nekim pritiskom i da tako napravi nekoliko kilometara a nikad je vise ni ne nađeš*?!

sva je u vecini slucajeva ta da daš priliku divljaci da se smiri!!!! koliko moze!
a ne da je svakih 20 minuta uznemiravas!

ili o tome nisi razmisljo?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #215 u: 19. 01. 2010. 18:45:06 »
Sat vremena joj je dovoljno ako ne trcis kroz sumu kilometrima sa razmisljanjem "tu je....ma mozda tamo...." i tako dalje,neposredno poslije nastrela. Smiris zivce,budes tih,ne trazis daleko od mjesta nastrela....zalegne brzo i u blizini. d4
Ako mi ne vjerujes pitaj te tvoje sto znaju...hajde molim te!! happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #216 u: 19. 01. 2010. 18:47:58 »
Sat vremena joj je dovoljno ako ne trcis kroz sumu kilometrima sa razmisljanjem "tu je....ma mozda tamo...." i tako dalje,neposredno poslije nastrela. Smiris zivce,budes tih,ne trazis daleko od mjesta nastrela....zalegne brzo i u blizini. d4
Ako mi ne vjerujes pitaj te tvoje sto znaju...hajde molim te!! happi

pa nepitam nikoga ništa! pitam tebe sad! ocemu pricas o krvnom tragu ili o nekoj osobnoj ekspediciji?

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #217 u: 19. 01. 2010. 19:00:20 »
Ispričavam se ako sam koga uvrijedio a vidim da su neki jako ljuti zato ja sad odlazim. Dobra kob.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #218 u: 19. 01. 2010. 19:05:46 »
Ispričavam se ako sam koga uvrijedio a vidim da su neki jako ljuti zato ja sad odlazim. Dobra kob.

Kako ste vi suosjecajni!
pa šta ima veze ako neko nema isto mišljenje ko Vi?
a drugo od ovih do sad ovdje niko se nije naljutio!!!

valdop

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #219 u: 19. 01. 2010. 19:08:31 »
jel neko pročitao temu - pad u vatri, nešto tu ne štima, malo pada u vatri malo tražimo, pa to je draž lova, kad bi svaki puta palo u vatri, dosadilo bi. kad bi svaki puta tražio ne bih imao ovih dvadesetak i neku kilu viška. kad bi svi imali 8x68S a o čemu bi pisali a znamo da je 8x57 najbolji kalibar a LADA NIVA najbolji terenac (meni je). više bi trebalo pisati o iskustvima potrage koja smo stekli u lovovima, ima i toga, još malo pa ću otvoriti temu, koja je lampa najbolja za krvni trag, mislim da sam dosta  :pferd:

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #220 u: 19. 01. 2010. 19:45:11 »
Sat vremena joj je dovoljno ako ne trcis kroz sumu kilometrima sa razmisljanjem "tu je....ma mozda tamo...." i tako dalje,neposredno poslije nastrela. Smiris zivce,budes tih,ne trazis daleko od mjesta nastrela....zalegne brzo i u blizini. d4
Ako mi ne vjerujes pitaj te tvoje sto znaju...hajde molim te!! happi

pa nepitam nikoga ništa! pitam tebe sad! ocemu pricas o krvnom tragu ili o nekoj osobnoj ekspediciji?
Pricam ti kad puknes,dodjes tamo i  :shok: nema nista!!!!
Sve je to krvni trag u praksi!!! Kako se ponasati,sta uraditi,kada krenuti,kako olaksati psu i tako....
i naci na kraju tu divljac koja je tako spretno "napucana" a ne cekati ,kao sto bi ti ,da ili svari zrno sto joj je u stomaku ili da joj naraste peta noga ili da crkne u mukama.
I samo da ti kazem....divljac zalegne i dobije "sok stanje"....a ne bjezi od soka...ali i to vjerovatno znas pa si samo pogresno napisao... z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #221 u: 19. 01. 2010. 20:01:12 »
Ja to gledam ovako;
Lovac ode na čeku, u neko doba puca i rani. Onda malo baulja uokolo ne bi li naišao na krv ili bilo kakve tragove pogotka. Nakon sat vremena zove nekoga tko ima psa(nebitno  jel gonič ili ptičar ili nešto drugo, bitno da je pas). I sad oni traže i razglabaju odakle je pucano, na što je pucano s čim itd. Malo bauljaju zajedno sa psom i onda im se više ne da jer je sutra radni dan bla bla. I to je to.
Ako ima sreče, čak i pronađu divljač.

2. slučaj je kada dođe npr. španjolac i plaća lov i trofej. Sjedne na čeku i u neko doba i on puca ali odlazi. Odlaze on i pratnja u dom ili kud već, obavještavaju vodiča krvosljednika(jer je normalno da ako već prodaješ trofej za brdo para i imaš krvosljednika, jer ne pucaju svi da im pada u vatri).
Lovac plača i on normalno očekuje da će se tražiti po krvnom tragu.
Nakon nekoliko sati ili čak ujutro(procjenjuju opet hoće li i divljačina biti iskoristiva ako se čeka predugo) kreću u potragu. Vode psa i vodiča na mjesto nastrela i onda vodič i pas preuzimaju.
Dalje ovisi o psu.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #222 u: 19. 01. 2010. 20:35:06 »
E vidis,nazime,mislim da si skroz u pravu ali bih ja onda najradije  slL ....
U jednom slucaju divljac je vrijedna a u drugom(izgleda) nije...zalosno.... uf
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #223 u: 19. 01. 2010. 21:05:02 »
Sat vremena joj je dovoljno ako ne trcis kroz sumu kilometrima sa razmisljanjem "tu je....ma mozda tamo...." i tako dalje,neposredno poslije nastrela. Smiris zivce,budes tih,ne trazis daleko od mjesta nastrela....zalegne brzo i u blizini. d4
Ako mi ne vjerujes pitaj te tvoje sto znaju...hajde molim te!! happi

pa nepitam nikoga ništa! pitam tebe sad! ocemu pricas o krvnom tragu ili o nekoj osobnoj ekspediciji?
Pricam ti kad puknes,dodjes tamo i  :shok: nema nista!!!!
Sve je to krvni trag u praksi!!! Kako se ponasati,sta uraditi,kada krenuti,kako olaksati psu i tako....
i naci na kraju tu divljac koja je tako spretno "napucana" a ne cekati ,kao sto bi ti ,da ili svari zrno sto joj je u stomaku ili da joj naraste peta noga ili da crkne u mukama.
I samo da ti kazem....divljac zalegne i dobije "sok stanje"....a ne bjezi od soka...ali i to vjerovatno znas pa si samo pogresno napisao... z10

pa to nema veze sa krvnim tragom!!!
kazem kad se nesto napoca srna ima žljezde gdje sve ...... one se luce i ostavljaju mirsne tragove na zemlji!
koji su jaci od reci još nefermertirane krvi!
i pas nesljedi neke kapljice krvi ili nešto vec sam mirs divljaci!

e sad to je za tebe krvni trag za mene nije!
i tu se znaci razilazimo! šta se toga tice!

a ja velim kad divljac dobije šus je u šoku i trba joj dati da legne,,, e sad znaci imala je jedan šok,, sad ti nakon par minuta tvojih sat vremena zadaješ drugi šok! opet se diže i bjezi!!
a sad nebježi više zato šta nezna šta se desilo vec zbog svoje glave!
ili si ti negdje vidjeo da se neko ne bori za zivot nema veze koliko je ranjen!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #224 u: 19. 01. 2010. 21:27:53 »
krvosljednik koji se nepusta sa lanca  uf bas me interesuje kako cete vi stic i zaustavit ranjenu divljac  ref mora da ste brzi   ref ovo je ludnica  ref ref ref il  pesi pesi pesi  z1 z1 z1 z1 :smil4226ce1d491b5: :smil4226ce1d491b5: z11 z11 pic
Mihi est compositum in Taberna Mori