Autor Tema: Vijetnamka m65  (Posjeta: 36175 vremena)

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #75 u: 26. 03. 2009. 12:49:30 »
Istina-bolja je i maskirna nego npr. plava radnička odora

Ja ne delim to mišljenje da je bolja vojno maskirna uniforma od civilne, pokaza ću vam i zasto.
Ova fotografija je iz jednih lovačkih novina a slikano je u jednij danas samostalnom drzavom a nekada jedna od republika SFRJ.



Ovi ljudi mi više liče na neku vojnu ili paravojnu formaciju koja je usput odstrelila ovog Srndaća.

Ja sam kao i 95% prisutnih na ovom ili bilo kom forumu odslužio vojni rok,neki su silom ili milom bili i učesnici u nekom ili svim nedača koje je zadesio vač moj naš narod i svi smo jedva čekarli da završimo vojni roki ili da se rat završi da skinemo te odvratnr uniforme.
Kad ono gle čuda  volne uniforme se tihi  ušetaše među lovce sa sve obeležjima.
Meni je lov opuštanju ,uživanje,a ove vojne uniforme podsečajun me na 12 meseci koji sam proveo kao u zatvoru,na komandu jedi,spavaj,radi zabavljaj se i znate ko je služio vojsku kako je to.

Pozdrav i nemojte mi šta zameriti ali zar lov i uzitak koji doživlavamo dok smo u njemu ne zaslužuje malo žrtve da se odužimo makar pristojnom odećom.

Goran Krilaš
« Zadnja izmjena: 26. 03. 2009. 12:54:39 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #76 u: 26. 03. 2009. 12:57:00 »
 Pozzz!!!
 Gorane sve si u pravu al na prostorima ex JU ima ljudi koji nemaju novca za osnovni egzistencijalni minimum o tim ti ljudima ja razmišljam. A  ljubav prema lovu je kod svakog ista samo što lov neko upražnjava u većem a neko u manjem obimu. Mi u svom lovačkom društvu imamo ljudi kojima Mi plaćamo članarinu itd!!! Yu andrstend mene!!! ;) ;D ;D
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #77 u: 26. 03. 2009. 13:12:40 »
0k. Za one koji nemaju novca i sredstava za drugo odelo,ali ja ne razumem one koji nisu u toj situaciji a poznajem ih dosta.
Ti imaju para za nove đpove,za ručkove i vešere po kafanama za novo i luksuzno oružije a na sebi vojnomaskirno odela ili kobinezone svih mogućih sveckih vojnih sila.
Ko nema  ok rostilj z10
Pozdrav Goran
« Zadnja izmjena: 26. 04. 2009. 10:38:57 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #78 u: 14. 04. 2009. 23:13:54 »
Mislim da je Krilaš u pravu.Nema smisla sada nošenje vojnih ratnih uniformi poistovječavat sa socijalnim statusom lovca.Uvijek je bilo lovaca slabijeg imovinskog stanja ali to ipak nema veze sa "šarenom uniformom".Nisam pristalica ni "uniformisanja" lovaca u one obavezne lovačke uniforme ali uvijek postoji primjereniji lovačkiji naćin odjevanja i ne mora biti naročito skup.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #79 u: 26. 04. 2009. 10:33:34 »
E ali u pitanju je vijetnamka redzo i mislim da vijetnamka u zelenoj boji OK za lov
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #80 u: 26. 04. 2009. 17:24:06 »
Vijetnamka je zakon!! Ili kvalitetna spitfire jakna u lovačkoj zelenoj boji je za mene prva liga, lagana i topla, jos ako joj postava nije tanka i narančasta!!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #81 u: 26. 04. 2009. 17:38:02 »


Ja ne delim to mišljenje da je bolja vojno maskirna uniforma od civilne, pokaza ću vam i zasto.
Ova fotografija je iz jednih lovačkih novina a slikano je u jednij danas samostalnom drzavom a nekada jedna od republika SFRJ.

Ovi ljudi mi više liče na neku vojnu ili paravojnu formaciju koja je usput odstrelila ovog Srndaća.

Ja sam kao i 95% prisutnih na ovom ili bilo kom forumu odslužio vojni rok,neki su silom ili milom bili i učesnici u nekom ili svim nedača koje je zadesio vač moj naš narod i svi smo jedva čekarli da završimo vojni roki ili da se rat završi da skinemo te odvratnr uniforme.
Kad ono gle čuda  volne uniforme se tihi  ušetaše među lovce sa sve obeležjima.
Meni je lov opuštanju ,uživanje,a ove vojne uniforme podsečajun me na 12 meseci koji sam proveo kao u zatvoru,na komandu jedi,spavaj,radi zabavljaj se i znate ko je služio vojsku kako je to.

Pozdrav i nemojte mi šta zameriti ali zar lov i uzitak koji doživlavamo dok smo u njemu ne zaslužuje malo žrtve da se odužimo makar pristojnom odećom.

Goran Krilaš

Ta mi slika vise lici kao negdje na bojistu nego u lovu ččč. M 65 je ok, ako je lovacki zelena, sve ostalo nije moj ukus i smatram da se nebi trebalo nositi.
« Zadnja izmjena: 26. 04. 2009. 21:19:07 od Štef »

Zoran

  • Gost
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #82 u: 26. 04. 2009. 19:48:50 »
imali ova slika se naruciti u poster formatu (ili tapeti) , ja bi je iznad kreveta....  telll

uvoje neki lov bio sigurno u oci uSKRSA pa su vako šarani  rol rol rol rol
« Zadnja izmjena: 26. 04. 2009. 19:51:05 od Zoran »

valdop

  • Gost
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #83 u: 26. 04. 2009. 19:50:55 »
imali ova slika se naruciti u poster formatu (ili tapeti) , ja bi je iznad kreveta....  telll

čijeg ?

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #84 u: 26. 04. 2009. 20:07:26 »
Ja znam i gdje je slikano i gdje je ova slika bila postavljena,mislim u kom casopisu,a na slici su lovci iz Srbije u gostima u Bratuncu mjestu u Republici Srpskoj.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #85 u: 26. 04. 2009. 21:02:25 »
Još su takvi išli u goste?! Ja se ne bi mogao od sramote takav pojaviti negdje
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #86 u: 26. 04. 2009. 23:37:15 »
Još su takvi išli u goste?! Ja se ne bi mogao od sramote takav pojaviti negdje
Upravo sam svo vreme o tome pisao i na više foruma i ovu i još dosta drugih fotografija postavio ,gde su svi lovci isključivo u vojnomaskirnim ili policiskomaskirnim uniformama.

I mogu vam reći da sam dočekan na nož i da su se svi iskljucivo vadili nema se para za drugo,a tebi ako se ne sviđa ti nemoj da nas gledaš i idi lovi sa germanima i ostalim evropljanima,ko te napravi takvog i slično................

Smatram da se niko nikada nebi trebao stideti bilo koje vojske jer oni su samo žrtve svijih rezima,ali takođe smatram da je jako nekulturno da se takva uniforma koristi u lovu i za lovne svrhe.
Ma o kojoj vojsci da se radi iza tih vojnika stoje žrtve nedužnih i nevinih građana CIVILA,da vas ne podsećam šta su Amerikanci u tim vijetnamka radili civilnom stanovnistvu za vreme Vijetnamskog rata.

Pa kad vidim nekog da takvu uniformu nosi na sebi bilo gde i kad , odma shvatam da podržava sve te zlocine i sva ta sranja koja su se tada dešavala čim se poistovecuje sa stilom oblacenja tih osoba.

SVAKA VOJNA UNIFORMA JE PO MENI NEPRIKLADNA I NEPRIMERENA U LOV I LOVNE SVRHE.

Ali sa takvim našim izgledom u lovištima sami o sebi sve govorimo  i ne trebamo se buniti zašto nas svet gleda očima kojm nas gleda.

To je samo moje mišljenje,koje vi ne morate  prihvatite i koje vam ništa ne mora znaciti ,a  nemoj te mi šta zameriti slobode mišljenja su različita.



Pozdrav Goran


E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline banebeograd

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #87 u: 28. 04. 2009. 11:22:51 »
Ma o kojoj vojsci da se radi iza tih vojnika stoje žrtve nedužnih i nevinih građana CIVILA,da vas ne podsećam šta su Amerikanci u tim vijetnamka radili civilnom stanovnistvu za vreme Vijetnamskog rata.
Pa kad vidim nekog da takvu uniformu nosi na sebi bilo gde i kad , odma shvatam da podržava sve te zlocine i sva ta sranja koja su se tada dešavala čim se poistovecuje sa stilom oblacenja tih osoba.
ccccc krilasu krilasu prilicno si zastranio ,

treba li da te podsecam da ne ubijaju uniforme, ne ubijaju ni puske ne ubijaju ni nacije ni narodi nego ubijaju pojedinci i samo oni mogu da budu zlocinci ,a to ko sta nosi nije odraz nevaspitanja, nepostovanja vec najcesce materijalne situacije.
nema domaceg foruma gde svojim dosadnim tugaljivim zalopojkama nisi popljuvao kolege lovce koji upraznjavaju nosenje onoga sto imaju,
pa kad se zadesi da je to deo vojne uniforme ti ih poistovecujes sa zlocincima,
sad si jos i pripadnike vojske poceo da vredjas poistovecujuci sve sa zlocincima,
prilicno licemerno od nekoga ko se opet isto tako na svim forumima hvali licnom lovackom sobom u kojoj na centralnom mestu stoji nista manje nego "tipicno lovacko oruzje" zastavin vojni snajper M76
krajnje je vreme da pocnes da razmisljas o onome sto pises i nacinu ophodjenja prema drugima



Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #88 u: 28. 04. 2009. 12:33:04 »
Pa moram i ja priznati da krilašu i nije baš neka fora osuđivati tuđe odijevanje u vojne uniforme i slično, a njegovu lovačku sobu unakazuje 76-ica na zidu. Totalan promašaj! Malo proturječiš samome sebi.

Meni se želudac digne kad vidim lovca da dođe u maskirki u lov, u trapericama ili radnom kombinezonu. FUJ! Ako nema para da si kupi normalnu obleku kakva dolikuje lovcu i koja je propisana u lovačkoj literaturi, ne mora se ni baviti lovom! Lov je luksuz, to nije skupljanje poštanskih markica.

Ja volim vojne uniforme, doduše u digital, marpat i sličnim uzorcima, i imam ih doma ko pljeve, ali ih ne nosim u lov! Nosim ih na radne akcije i slično, maskirnu zimsku jaknu nosim recimo samo kad idem na čeku zimi jer je stvarno NEZAMJENJIVA po pitanju topline. Ali na čeku idem sam gdje me nitko ne vidi. Da ide nas više, bilo bi me sram obući tu maskirnu jaknu sve da i se smrznem ko p... cijelu večer na čeki!

Ali u grupni lov mi nikada ne bi palo na pamet da nosim išta maskirno i osuđujem svakoga tko to upražnjava i svakome u facu kažem da SRAMOTI LOVCE takovim odijevanjem.

S druge strane, u literaturi su propisane lovačke boje. Riječ je o zelenoj i smeđoj boji, ali uvijek jednobojno, bez kombinacija. Naše vojne zelene hlače ne vidim razloga zašto se ne bi mogle nositi u lov. Em su super udobne, em su za zimu dušu dale, a mogu vam reći da u kombinaciji sa gojzama ili čizmama izgledaju jako elegantno! Naravno, ja ih prihvaćam ako na njima nema nikakvih vojnih obilježja i slično. Dolazili su i frajeri kod mene u lovište u zelenim vijetnamkama koje bi inače bile u redu, osim da nije bilo prišivaka po njima poput tigra ili vuka i slično. looool

Suma sumarum, kad idete u pojedinačni lov na čeku primjerice, obucite se i u šareno ako mislite da nećete na nikoga naletiti putem..

Ali u grupni lov doći zamaskiran ili šaren, pa to je živa sramota i samome sebi i cijeloj lovačkoj populaciji! Bljak!  slL
« Zadnja izmjena: 28. 04. 2009. 12:36:48 od skyangel »

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #89 u: 28. 04. 2009. 12:37:20 »
Mislim da je tema vijetnamka m 65 koja sasvim zadovoljava da se nosi u bilo koji lov.Zelene je boje i ničim ne liči na vojnu jaknu.Imam dvije vijetnamke i uvijek ih nosim u lov i nosiću ih i dalje,a za maskirna odijela se slažem da im nije mjesto u lovu i da ih nose lovci jer to su neka prošla ružna vremena. ččč
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?