Autor Tema: Vijetnamka m65  (Posjeta: 36135 vremena)

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #105 u: 28. 04. 2009. 14:22:33 »
Problem je i u tome što je za vrijeme i poslije rata maskirna uniforma zamjenila radnu civilnu. Zato sad možeš vidjeti po selima kako babe i djedovi nose maskirne hlače kad nešto rade u polju ili oko kuće, pa na gradilištima itd. Svaka kuća maltene ima komad vojničke uniforme.
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #106 u: 28. 04. 2009. 14:30:08 »
Meni Vijetnamka na smeta.
Po meni jedna od boljih za svaki dan u dalmatinskom gustišu.
Onaj ko nije lovija, nezna šta je to. Za misec dana od jakete ostane điletin (prsluk).
Evo pa malo bacite oko iz mene ovdije, ili pitajte Isu, kako je kod njega.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #107 u: 28. 04. 2009. 14:35:34 »
Da li bi je nosio da je maskirna... Trajna je, i to nitko ne spori, ali mislim da nam svima smeta maskirna  boja...

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #108 u: 29. 04. 2009. 22:40:25 »
Krilas ne slazem se sa tobom da onaj koji nosi vijetnamku podrzava bilo sta sto ima sa zlocinima americke vojske pocev od vijetnama pa do iraka. Tvoja teorija bi znacila, ako se anlogno primeni na oruzije, da svako ko korist  Mauser  podrzava zlocine nemacke vojske onaj ko koristi 7,62x54R zlocine koje je cinila ruska vojska i tako redom.
M65 je model jakne koji je nastao skracivanjem vojnog " mantila " koja je posluzila kao model za veliki  broj uniformi sirom sveta  ali i veliki broj lovackih modela jakni koje proizvode neke poznate marke, Takodje kroj M65 je danas uzor mnogim "civilnim" jaknama raznih brendova licno imam neku navigare jaknu koja dosta podseca na M65.
Jedino pitanje je da li je prakticna i njen kvalitet.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #109 u: 30. 04. 2009. 17:00:46 »
Vijetnamka je nezamjenjiva u Dalmaciji, za onoga tko ide u pogon pogotovo. Šminkerska lovačka odijela mogu nositi oni koji skupim terencem dođu do štanda i šetaju se 10m gore-dole i to im je lov. A da je jednobojni zeleni lovački komplet skup, pa i nije baš?? Ja kvalitene zimske hlače nabavim za najviše 150 kn, prsluk isto tako, mali prsluk sa džepovima za nekih 100 kn...

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #110 u: 01. 05. 2009. 22:55:09 »
Kolege, lovci, prijateli,ja pokušavam da ne spajam ne spojivo i na tome propagiram.
Pogledajte lovce sa cele bivš teritorije SFRJ ili Jugoslavije,nigde nema laovačke ni sekcije a kamoli čitavog drustva sa svojim prepoznativljim stilom odevanja u lovu ,već svi koliko god ih ima skonca i konopca u svim duginim bojama i kao šimšilovi žbunovi, a to tako kako je sad nije dobro.
O tome sam hteo sa vama da diskutujem kao i na ostalim forumima gde sam takođe bio ne svaćen oko odevanja.
Jednostavno Evropski lovci imaju izgrađeni svoj stav oko izgleda lovaca u lovu i ne može se naći lovac u vijetnamci ili u nekoj vojnoj uniformi,a ako ga i neđete pa to je toliko mali zanemarljuvi procenat od nekih 0,01% ,isto toliko koliko je kod nas lovaca sa urednom lovačkom garederobom koja aman bas nema nikakve veze ni sa jednom vojnom uniformom ovoga sveta.

( Moramo menjati svest po načini izgleda i odevanja lovaca za vreme lova )

Ali vi ne morate tako mislitu u ostalom mišljenja su individualna.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline thunderbolt

  • K
  • *
  • Postova: 43
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #111 u: 01. 05. 2009. 23:53:15 »
Sto se tice dalmacije Vijetnamka je nezamjenjiva i uglavnom nije maskirna.
 Zelena je i to je dosta za lov,a o zlocinima ne bi jer je sa Mauserom i slicnima pocinjeno vise zlocina nego bilo cim.
 Krilas ima pravo da bi se tribalo neke stvari minjati ali za pocetak nek se ne nosi maskirna odjeca.
 U Rh je puno bolje po tom pitanju zadnjih godina.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #112 u: 02. 05. 2009. 00:05:01 »
Krilas to sve stoji kao sto ti pricas i ja imam isto misljenje i siguran sam vecina forumasa ali ima i onaj procenat ljudi tu koji nose vojne uniforme i koji to podrzavaju pa tako da ova vecina nece da se zamjeri ni s kime pa mislilm da je najbolja  preporuka da se uzme bilo koji lovacki prirucnik u kome se moze naci siroki opis lovca kao pojedinca sa svim njegovim obavezama,duznostima,nacinu ponasanja prema divljaci,prirodi,drugim lovcima i LOVACKOJ NOSNJI.
Te vojne uniforme da su napravljene za lova zvale bi se lovacke a ne vojne a ove lovacke bi se zvale vojne,policijske itd.
Isto da bi tamo neki general obuko lovacko odjelo,na sesir stavio rep fazana i otiso u rat.
Stoga je moje misljenje i stav da nema bog zna nekog opravdanja za nositi vojnu maskirnu umjesto lovacke uniforme pogotovo danas kad su sranja s ratom potsjetnik na zlo i na te lude 90-te.
A sto se tice obicne zelene vijetnamke koja nije maskirna to i nije tako zastrasujuce jer su zelena,maslinasta i smedja boja lovacke pa se moze pravdati time mada je lijepo vidjeti na jakni neki od amblema lovackog drustva,divljaci itd.   

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #113 u: 02. 05. 2009. 00:43:47 »
E ali u pitanju je vijetnamka redzo i mislim da vijetnamka u zelenoj boji OK za lov

shaga samo tema nosi takav naziv a ovi postovi u temi evo su u vezi vojnih (ratnih) uniformi u ratu.ja sam iz rata izišo da nisam imao šta obući (ni civilno)ali sam nekako sabrao što šta, što lići na lovačko za lova a u vojničkoj uniformi nisam htio ni da radim ni na "mješalici" hao. vijetnamka prava je prva liga samo da nema na njoj "lišća" hao hao hao

...a ovi što nose vojne maskirne u lov nikad ih poderat ko da su "popljahali" komplet logistiku hao
« Zadnja izmjena: 02. 05. 2009. 00:47:22 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #114 u: 02. 05. 2009. 19:41:16 »
kolega grom kakve su to gace zimske za 150 kuna?

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #115 u: 02. 05. 2009. 22:03:43 »
Ako si blizu mene javi se na PP pa cu ti sve objasniti, gace su odlične, a bilo je ljetnih za 100 kn i vijetnamki za 400

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #116 u: 04. 05. 2009. 14:27:55 »
da se pohvalim kupio jednu vijetnamku naravno maslinasto zelenu i vrlo  zadovoljan sad jos samo neka prilika da je probam na terenu.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #117 u: 11. 05. 2009. 19:44:28 »
Decki vijetnamka dode u Njemackoj 49 Eura(Orginal )nova ako se naruci vise od 4 komada.Ima i velikih brojeva kao xxxl...prava za za zimu ako imas ispod jos debelih dempera...naravno zelena je nije maskirna jer smo ipak mi lovci a ne...ljudi za specijalne namjene...tko se ne slaze sa mojim misljenjem slobodno nek se javi...ima i neka lovacka etika ...neka pravila ponasanja...ako ima u prometu pa ima i u lovu...
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #118 u: 11. 05. 2009. 20:18:07 »
Mislim da je jedna od boljih ali da joj je cjena penphana kod nas u Hrvatskoj,
kao svoj ostaloj lovackoj opremi. Ljudi pa tu je sve najmanje 50%skuplje nego
vani,pogledajte od carapa,cizama,kosulja da ne nabrajam.A pogotovo oruzje i municija,
valjda cemo uci u E uniju pa ce i nama lovcima svanuti.
Skrenuo sam sa teme ali to je upravo tako. sor
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Vijetnamka m65
« Odgovori #119 u: 12. 05. 2009. 00:02:16 »
Ja sam moju platio oko 80e st je nesto vise od cene u americi posto sam gledao cene na alphinom sajtu da li moze bolja jakna da se nadje z te pare verovatno moze ali ovo mi je delovalo kao najednostavnije resenje koje [rema misljenju mnogih je vrlo trajno i vrlo prakticno.