Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83985 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #60 u: 30. 07. 2013. 22:41:13 »

Probao si Deon March Scope  u 3 sata ujutro gledajući DS ili u 3sata  popodne gledajući srnjake uspoređujući Deon March s Europskom optikom - HA-HA -HA Lazare e stvarno imaš smisla za humor?
Uostalom ovdje ne pričamo o srnjacima i DS nego o optičkim performansama po meni jedne od najboljih optika na svijetu.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #61 u: 30. 07. 2013. 22:43:59 »
jebes performansu kad u sumrak nemozes da prepoznas jel ds il panj
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #62 u: 30. 07. 2013. 22:52:43 »
Nema sta nisi probao covjece! Jedva cekam da se sjetis da odgovoris na moje ranije pitanje pa da nesto naucim.
Neke stvari stvarno nemaju smisla...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #63 u: 30. 07. 2013. 22:56:39 »
Nema sta nisi probao covjece! Jedva cekam da se sjetis da odgovoris na moje ranije pitanje pa da nesto naucim.
Neke stvari stvarno nemaju smisla...
probo mozda vise od tebe al ti to ovoj raji lijepo prezentiras , neznam sta si me pito jer postove necitam cesto al pitaj ponovo pa da odgovorim ako budem znao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #64 u: 30. 07. 2013. 23:01:34 »

Autor: Lazar
«  : Danas u 22:43:59 » Umetanje Citata
jebes performansu kad u sumrak nemozes da prepoznas jel ds il panj

Lazare to nije baš tako, neki američki vrhunski optički stručnjaci kažu da Deon March imaa staklo ravno Swarovskom pa tvrde da je čak i bolje. To je ipak stvar ukusa i ocjene optičkih stručnjaka. Što misliš kako bi li ova optika dobro došla za lov divokoze, srnjaka, muflona i  dr. dakle tamo gdje treba potegnuti daleko.
Ćudi me da veliki Zeiss ima samo povećanje X4  to je stvarno skromno za ovog optičkog giganta.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #65 u: 30. 07. 2013. 23:02:05 »
Evo pitanja pa  objasni kako je izgradjen i od cega se sastoji FFP system, kako je postignut 10x zoom na March i koji su glavni problemi izrade takvog mehanizma na velikim rasponima povecanja i kako se izracuna opticka duzina izmedju elemenata. Mene to jako zanima i vec dugo cekam odgovor.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #66 u: 30. 07. 2013. 23:07:55 »

Autor: Lazar
«  : Danas u 22:43:59 » Umetanje Citata
jebes performansu kad u sumrak nemozes da prepoznas jel ds il panj

Lazare to nije baš tako, neki američki vrhunski optički stručnjaci kažu da Deon March imaa staklo ravno Swarovskom pa tvrde da je čak i bolje. To je ipak stvar ukusa i ocjene optičkih stručnjaka. Što misliš kako bi li ova optika dobro došla za lov divokoze, srnjaka, muflona i  dr. dakle tamo gdje treba potegnuti daleko.
Ćudi me da veliki Zeiss ima samo povećanje X4  to je stvarno skromno za ovog optičkog giganta.
to za pucanje na daleko dal je dobro mozda ti odgoviri specijslac hunter log range goran iz down under ovdje u germaniji se to slabo radi a o propustljivosti svjetla po noci i u sumrak nemoze sa swarom i zaisom , ovo ti pisem iz licnog iskustva a ne sa googla a vjerujem da je i zeiss u mogucnosti napravit veci zum al zbog cega bi bilo potrebno  , neznam vecinu ds sam odstrijelio od 30 do 60m  a srneca divljac 100-150 m i neznam cemu bi mi sluzio zoom od 10x
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #67 u: 30. 07. 2013. 23:10:39 »
Ja sada noću pucam Docterom ali kada za to dođe vrijeme staviti ću ovog japanca.
« Zadnja izmjena: 30. 07. 2013. 23:12:10 od perop »

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #68 u: 30. 07. 2013. 23:11:54 »
Evo pitanja pa  objasni kako je izgradjen i od cega se sastoji FFP system, kako je postignut 10x zoom na March i koji su glavni problemi izrade takvog mehanizma na velikim rasponima povecanja i kako se izracuna opticka duzina izmedju elemenata. Mene to jako zanima i vec dugo cekam odgovor.
pa procitaj na googlu  pise ti sve , sta cu ti ja objasnjavat ,  hao , il da prvo ptocitam na googlu pa da ti onda napisem
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #69 u: 30. 07. 2013. 23:13:53 »
Ja sada noću pucam Docterom ali kada za to dođe vrijeme staviti ću ovog japanca.

samo gledaj da stavis dobru svenk montazu kad krenes na ds da mozes zacas ponovo stavit doctera
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #70 u: 30. 07. 2013. 23:28:48 »
Moja greska! Ja mislio ti si moderator pa znas o cemu pricas, radis u industriji, dizajniras ili tako nesto a ti umjesto tehnickog odgovora nudis google i mislis da je to smjesno.  Po tvojoj logici Swarovski je pogrjesio sa Z6 jer je totalno nepotreban. S&B se totalno sjebo sa novim proizvodom 3-27x56 koji ima zalosno 9x povecanje?! je si li i njega probao?
Ja sam ga samo vidio na sajmu u Nevadi i to bi to i proce dugo vremena prije nego ga vidim ako se ikad desi a pucat ga sigurno necu jer se ne prodaje. Znanje o optikama ne zahtjeva samo lovu nego i nesto drugo sto se ne moze kupiti za minut. Osim toga Zeiss ima puno toga na ponudi sto se teze moze vidjeti ako nisi u industriji. Sto se mene tice i mog lova sve sto radim je transparentno. De postavi malo tih tvojih svinja sto si polovio da se nagledam kolicine i kvalitete pa da te bolje i ozbiljnije shvatim.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #71 u: 30. 07. 2013. 23:32:58 »
ja koliko sam odstrijelio divljaci ti neces jos za 3 zivota , vjerujem samo praksi a tvojim lovovima slikama i reportazama niti vjerujem niti su mi interesantni  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #72 u: 30. 07. 2013. 23:38:50 »
ja koliko sam odstrijelio divljaci ti neces jos za 3 zivota , vjerujem samo praksi a tvojim lovovima slikama i reportazama niti vjerujem niti su mi interesantni  zagi

Lazare je li se ti to s Goranom nadmećeš u broju napisanih postova ili u broju otpucanih komada divljači.
« Zadnja izmjena: 30. 07. 2013. 23:43:35 od perop »

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #73 u: 30. 07. 2013. 23:43:44 »
ne , po broju postova nikako , on ima kompleks sa tim brojem postva pa svaka recenica novi post  hao , ja da imam kompleks sa tim pozxravljo bi svakog novog clana i cestito za sve i svasta  hao imo bi dosad 8000 postova ,  hao hao hao hao da jos pucam na daleko ko zna koliko bi odstrijeljene divljaci bilo  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #74 u: 30. 07. 2013. 23:55:35 »
hao hao hao hao da jos pucam na daleko ko zna koliko bi odstrijeljene divljaci bilo  hao


Za daleko pucati dobro bi došao Deon March Scope pa da i o ovoj optici čujemo nešto od stručnjaka.