Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 84012 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #90 u: 31. 07. 2013. 22:53:11 »
Mozda bi ovako nesto pomoglo u poredjenju optika mada je masina jedini objektvini procjenitelj kvalitete prenosa svjetla.
Napredak je evidentan htjeli mi to ili ne. Barijere pucaju i kompeticija je ostra.
Primjer jednostavnog poredjenja optika.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #91 u: 31. 07. 2013. 23:01:08 »
Ne bih se bunio niti sa najlošijom sa ovih slika d1.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #92 u: 31. 07. 2013. 23:06:01 »
Distributer za March optike ponese ovakav tripod i donese gomilu uzoraka da probas i sam poredis. Slican su imali i  na Shot Show sajmu u Las Vegasu. Od svih modela sto sam vidio meni se 2.5-25x42 ucinio najprakticnijim kao lovno streljacka opcija u jednom.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #93 u: 01. 08. 2013. 00:13:37 »
Za lovne potrebe evropskog lova od 1,5-6x42 bolja optika ne postoji amen.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #94 u: 01. 08. 2013. 05:11:22 »
Ako je stvarno tako onda bi ovaj bio najbliza opcija.

http://marchscopes.com/hunting-1-10-x-24-scopes.html

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #95 u: 01. 08. 2013. 05:16:13 »
Ovaj model smo probali kad ga je jedan od clanova kluba kupio za F class streliste- koncanica Target Dot 1/8.

http://marchscopes.com/tactical-5-32-x-52-scopes.html

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #96 u: 01. 08. 2013. 09:00:00 »


Optiku nemam u vlasnistvu ali sam je gledao i razmisljao o tome 9 kupovini) prije 2 godine kad sam imao potrebu za streljackom optikom za F class. Nekoliko clanova kluba je kupilo od tipa kojeg svi poznajemo i koji clan i ujedno distributer za ove optike u Australiji. On nam je nekoliko puta donio sve modele da pogledamo i procjenimo. On ( Stewart Elliot- BRT supplies)) je inace priznat strelac i jedan od najboljih majstora za reloading ( za streljastvo) i pobjednik mnogih takmicenja. e opcije i garanciju ako zatreba. Mnisanjenja na 1000Y. .
Servis i garancija su definitivno slaba strana jer NF je domaci i brzi da rjesi problem. S&B je cim je vojska ovde imala problema hitno doletjela Njemca da rjesi stvari i brzo isporucio sve da rjesi gresku i problem dok je to sa March skoro nemoguce.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________
 teaa

Gorane ako poznaješ poznatog strijelca Stuarta Elliot-a  čovjeka kojeg Deon March na svojim stranicama spominje kao savjetnika za njihovu optiku možeš provjeriti sljedeće:

Kako sam osobno informiran mislim da 5-godišnje jamstvo koje daje Deon March Scopes nije neki veliki problem. Deon će popraviti ili zamijeniti optički nišan dokle god tvrtka postoji jer ona trajnoj skrbi o svojim proizvodima. To je u duhu japanske poslovne tradicije. Jedini razlog da se jamstvo ograničava na 5-godina je poradi strogog japanskog zakona. Ovaj zakon uzima u obzir veličinu tvrtke kod davanja dužine trajanja garancije za pojedine proizvode. U Japanu tek kada ispuniš sve jamstvene uvjete možeš davati doživotnu ili dugogodišnju garanciju na svoje proizvode. Deon nije velika tvrtka, tako da su garancije ograničene na 5-godišnje jamstvo . Samo velikim tvrtkama kao što je npr. japanski Nikon  sukladno japanskim propisima će biti dopušteno davati  doživotno jamstvo.

Deon će do kada postoji stajati iza svojih proizvoda i vršiti servisiranje, zamjenu i popravak pokvarenih djelova, bez obzira na to što ih japanski zakon prisiljava na davanje petogodišnje garancije.

 zagi
« Zadnja izmjena: 01. 08. 2013. 09:05:33 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #97 u: 01. 08. 2013. 22:34:40 »
Provjericu danas i javiti nazad. Sad je 6.30 ujutro kod mene a Stewart sigurno spava. Stewart i njegova zena Annie su oboje priznati i poznati strelci u benchrest i FTR takmicenjima. On redovno pise za magazin Diesel and Dust koji se bavi lovom i ribolovom a i moja malenkost uskoro objavljuje jedna clanak a zivimo u istom gradu i vidjamo se uglavnom na strelistu. Ljudi ga znaju ovde iznajmiti za dan da im pomogne na strelistu ili u reloadingu i tako spase koju godinu lutanja. Sto se tice reloadinga Stewart i moj prijatelj Mladen su dva mahera s kojima je tesko izici na kraj kad krenu na tu temu.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #98 u: 02. 08. 2013. 10:28:03 »
 teaa

Taj Stuart Elliot je legenda u svijetu streljaštva (Benchrest Rifle Shooting). Mislim da su on i Garry Costello na optici March-FX dizajnirali končaniu FM-2.


Što se tiče servisa i garancije kod  tvrtke Deon March Scopes evo što kažu neki vlasnici optičkih nišana kojima su ovi Japanci vršili servis ili popravak:

Great service from Deon Optical Design (March scopes)

I was at VHA Northeast Regional Match on the second of June. While getting zeros the day before the match, a gust of wind blew my rifle off the bench and it landed on the eye piece of my March 10 X 60 scope. It bent the body tube, erector assembly, cross hairs and everything in the eyepiece including the zoom ring. I thought it might be a total loss. I talked to Jim Kelbly and he told me to email the Deon Optical Design Corp. They gave me instructions on how to send it back. I shipped it out on the 6th of June. They emailed me when it arrived, sent another email when they had it apart detailing the necessary fix including pictures of the damaged parts and the new parts. They sent me a third email when they shipped it out with tracking information. I received the scope back on the 21st of June for a total of 16 days from shipment to having it back in new condition. I have never had such good service from any of the larger scope manufactures when I had to send scopes back for repairs. Thank you Deon Optical Design Corp. for such excellent service!

Rod Morton

I had a similar experience as yours. My March scope was dropped,while on the gun. It took a pretty good whack on the left side. It appeared to be OK from what I could determine from target examination. I sent it back to Deon Optical Inc, Nagano-Ken,Japan , just to make sure.

They did their routine inspection,which includes a complete scope disassembly(On every returned scope) and installation of new internal components. I've been told that when they disassembled the scope, some of the old parts are not reusable. Makes sense to me.

They e-mailed a picture of my scope,with the internals removed and the new parts that were replaced. I could see the serial number on the empty tube of my March Scope. I assume they purposely showed the serial# as proof of their inspection. They didn't find a problem with my scope.

I have sent several scopes back to US manufacturers for repairs in the past.but I have never seen photographs of the internal components. I'll take visual aids over word of mouth any day. I got a five year warranty on my March Scope. Seems kinda limited when you compare it to another manufacturer. But,you only get a three year limited warranty on a brand new $130,000.00 Ferrari. Quality comes at a price.

I mailed the scope on May 12,2012 and got it back May 30,2012. Now that's service in my book. The scope works fine. The shooter,now that's another story.

Glenn
 zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #99 u: 05. 08. 2013. 00:06:03 »
Problem za mene je FFP. Kad imas veliko povecanje onda FFP koncanica raste s povecanjem i postane prevelika i pokrije veci dio centra mete. SFP velicina koncanice je uvijek ista tako da je gadjanje meta lakse. Stewart je radio na tome da TT ( target dot koncanica) ima velicinu X ring-a na 1000y jer to je bio zahtjev kao i vjednost klika da bude 1/8 MOA jer sa 1/4 padnes ispod a kad dodas klik odes iznad x ringa ili centra mete. Manja vrijednost u ovom slucaju napravi veliku razliku u preciznosti. Na vazan nacin to je poboljsanje i korekcija za preciznost cijevi. Vrijednost vjetra od jedne milje ( na 1000y) ce pomaci upad zrna za 10- 11 incha tako da s malo problema i jacim vjetrom mozes promasiti papir kompletno.  Prvi put kad sam pucao na tu distancu uzeo sa 6.2 MOA desni pomak da bi dobio zrno na 6 ring. Nikad ranije nisam uzeo toliko pomak za horizontalu a dan je bio idealan. Za grupu od  5 incha   dobijes smiley badge! Poznajem samo dvojicu ljudi koji pucaju tako dobro  to je Jeff Rogers i nase gore list Tony Zabalj iz Townsvilla. Oba su manijaci svog sporta i benchrest sampioni.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #100 u: 05. 08. 2013. 00:27:29 »
Jos jedan iskusan strelac naseg porjekla koji koristi NF za F class.
Mijo je inace sekretar kluba Brisbane Rifle Club i odlican full bore i FTR strelac. Njihov klub ima dosta March optika u upotrebi ali i S&B 10-42x56 ljepotica. Specijalizirana upotreba za F class 300 - 1000y.

http://www.sportingshootermag.com.au/news/mijo-does-it-again-in-ipswich

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #101 u: 05. 08. 2013. 08:12:45 »
Pero pricao sam sa Stewartom jutros i potvrdio je da optike imaju 5 godina garancije samo za originalnog vlasnika i da garancije nema ako se optika ponovo proda nekom drugom.  U srijedu idem kod njega da se malo vidimo i popricamo.
Idem pogledati 10-60x 56 model jer ima i novi S&B model u PM2 za komparaciju. Kupim i nesto reloading opreme za Mladena pa uz put da vidim nesto novo. Cijena za March 5-32x56 je AUD $ 2795.00 i to je izvozna cijena izvan Australije dok je za domace kupce AUD $3000. Komentar za tako malu garanciju je da ni S&B ne da vise od 2 godine a ni on nije jeftin. Lijepi moj Vortex....

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #102 u: 05. 08. 2013. 16:36:59 »
 teaa
Gorane u Australiji su streljačke discipline kao npr. Benchrest Rifle Shooting i mnogi druge streljački sportovi jako razvijeni i popularni. Imaju puno pobornika gdje se ima što za vidjeti i naučiti.  Kod nas je sve to u povojima a kod mene ovdje takve vrste streljačkih sportova uopće i nema. Što se tiče uporabe optike Deon March u lovu osobno smatram da bi pojedini modeli  ove optike u povećanju 1-8x24, 1-10x24, 2.5-25x42 ili 3-24x42 FFP i sl. svakako bili vrhunski lovački izbor. Ipak postavljaju se pitanja koliko su takva rješenja uopće bolja, nisu li ona preskupa za lov,  prednost koji daju u lovu a obzirom na petogodišnju garanciju i udaljenost servisa jesu li ovakva rješenja i nesigurna.
 zagi
« Zadnja izmjena: 05. 08. 2013. 16:53:08 od perop »

Offline TIKKA T3

  • K 100
  • **
  • Postova: 103
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #103 u: 05. 08. 2013. 17:02:12 »
Nemam nikakvih iskustva sa March optikama, ali vidim da je kod nas u Slo, garancija 30 g. na March optike.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #104 u: 06. 08. 2013. 10:15:03 »
 teaa

TIKKA T3 koliko kod Vas u Sloveniji je cijena u eurima modela Deon March F 3x-24x42mm MOA FFP Zoom
Rifle Scope ?

 zagi